Рішення
від 19.06.2020 по справі 754/4533/17
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Номер провадження 2/754/2861/20

Справа №754/4533/17

РІШЕННЯ

Іменем України

19 червня 2020 року м. Київ, Деснянський районний суд міста Києва, суддя: Грегуль О.В., секретар судового засідання: Конончук К.Ю., справа 754/4533/17

ОСОБА_1 - позивач

Обслуговуючий кооператив житлово-будівельного кооперативу Маяк-2 - відповідач

ОСОБА_2 - третя особа

Вимоги позивача: визнання рішень загальних зборів недійсними та їх скасування

Стецин І.В. - адвокат позивача

Самсон Ю.П. - адвокат відповідача

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, вимоги якого уточнювались та і якому просить визнати недійсним та скасувати рішення загальних зборів відповідача, оформленні протоколом загальних зборів від 16.02.2016 року.

Учасники справи в судове засідання не з`явились і доказів про поважність причин своєї неявки суду не надали, хоча про час і місце розгляду справи неодноразово повідомлялись належним чином, що підтверджується зворотними поштовими повідомленнями та розписками.

Від адвокат позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності позивача і його представника.

З урахуванням положень ст. ст. 128-131, 223 ЦПК України та з метою уникнення затягування розгляду справи суд вважає, що в матеріалах справи є достатньо даних та доказів для її розгляду по суті за відсутності учасників справи.

Дослідивши наявні в матеріали справи докази, вислухавши показання свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , суд у судовому засіданні встановив наступне.

Згідно зі ст. ст. 10, 11 та ч. 1 ст. 15 Закону України Про кооперацію від 10.07.2003 року № 1087-IV, членами кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників, які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу, додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу. Членом кооперативу може бути фізична особа, яка досягла 16-річного віку і виявила бажання брати участь у його діяльності. Кооператив зобов`язаний вести облік своїх членів та видати кожному з них посвідчення про членство. Вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених його статутом. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається статутом кооперативу. Вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу.

Відповідно до реєстраційної справи відповідача для державної реєстрації до Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації подавався протокол № 3 загальних зборів членів обслуговуючого кооперативу житлово-будівельного кооперативу Маяк-2 від 16.02.2016 року і відповідно до якого загальними зборами членів відповідача було прийнято рішення про затвердження нової редакції статуту відповідача.

У процесі розгляду справи позивач та його адвокат суду не надали і судом не здобуто конкретних правових доказів, які б свідчили про прийняття позивача в члени відповідача та що позивач взагалі є кооперативу.

Відповідач у своїх запереченнях взагалі заперечує членство позивача в кооперативі.

Будь-яких конкретних правових доказів, які б свідчили про порушення його прав, як члена кооперативу при прийнятті рішення загальними зборами саме членів відповідача від 16.02.2016 року, позивач та його адвокат суду не надали і судом таких доказів не здобуто.

Зазначене дає правові підстави для висновку, що позивач просить про скасування рішення юридичної особи щодо її внутрішньої діяльності і до якої позивач жодного відношення не має.

Згідно зі ст. 81 ЦПК України, 1. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. 2. У справах про дискримінацію позивач зобов`язаний навести фактичні дані, які підтверджують, що дискримінація мала місце. У разі наведення таких даних доказування їх відсутності покладається на відповідача. У справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави позивач зобов`язаний навести у позові фактичні дані, які підтверджують зв`язок активів з особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та їх необґрунтованість, тобто наявність визначеної частиною другою статті 290 цього Кодексу різниці між вартістю таких активів та законними доходами такої особи. У разі визнання судом достатньої доведеності зазначених фактів на підставі поданих позивачем доказів спростування необґрунтованості активів покладається на відповідача. 3. У справах щодо застосування керівником або роботодавцем чи створення ним загрози застосування негативних заходів впливу до позивача (звільнення, примушування до звільнення, притягнення до дисциплінарної відповідальності, переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, зменшення розміру заробітної плати тощо) у зв`язку з повідомленням ним або його близькими особами про можливі факти корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" іншою особою обов`язок доказування, що прийняті рішення, вчинені дії є правомірними і не були мотивовані діями позивача чи його близьких осіб щодо здійснення цього повідомлення, покладається на відповідача. 4. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. 5. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. 6. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. 7. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

З урахуванням викладеного, правові підстави для задоволення позовних вимог відсутні із-за недоведеності порушення прав, свобод та інтересів позивача рішенням юридичної особи щодо своєї внутрішньої діяльності до якої позивач жодного відношення не має.

Доводи про те, що позивач не підписував протокол № 3 загальних зборів членів обслуговуючого кооперативу житлово-будівельного кооперативу Маяк-2 від 16.02.2016 року, як секретар не є підставою для визнання недійсним та скасування самого рішення загальних зборів членів відповідача, а питання щодо законності саме процесуального документа, яким оформлено саме рішення загальних зборів членів відповідача не є предметом даного спору, оскільки в позові позивач оспорює по суті саме рішення загальних зборів членів відповідача, а не сам процесуальний документ, яким оформлено це рішення загальних зборів членів відповідача.

За таких обставин, позов не підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 1 і ч. 2 ст. 141 ЦПК України, 1. Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. 2. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 263-265 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до обслуговуючого кооперативу житлово-будівельного кооперативу Маяк-2 (місцезнаходження: м. Київ, вул. Волкова, 20, ЄДРПОУ: 23378149).

Судові витрати покласти на позивача

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СУДДЯ:

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.06.2020
Оприлюднено21.06.2020
Номер документу89934457
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —754/4533/17

Рішення від 19.06.2020

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Ухвала від 17.10.2019

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Ухвала від 01.02.2018

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Ухвала від 20.04.2017

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

Ухвала від 06.04.2017

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Грегуль О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні