Справа № 761/17422/20
Провадження № 1-кс/761/11013/2020
У Х В А Л А
Іменем України
18 червня 2020 року
слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні, клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державної фіскальної служби України Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службамиОфісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017000000000008, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.01.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.2, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва перебуває вищевказане клопотання.
Клопотання обґрунтовано тим, що Офісом Генерального прокурора України здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №32017000000000008 від 25.01.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.
У ході розслідування установлено, що група невстановлених осіб в період з 2014 року по теперішній час, використовуючи реквізити, документи та електронні ключі ТОВ «Євро Диліжанс» (код 32869911), ТОВ «Дельта Профі» (код 39784248), ТОВ «Рив`єра Гранд» (код 33267474), ТОВ«Донінвест-99» (код 30540586), ТОВ "Д`юті-Фрі Одеса" (код 36494787), ПП "Содействіє" (код 32366911), GLOBAL TOBACCO LTD, StarTeamInvestment L.P. (Шотландія) та інших підприємств, шляхом ввезення поза митним контролем на територію України (в зоні діяльності Волинської, Закарпатської, Сумської, Одеської митниць ДФС України) тютюнових виробів - цигарок іноземного та вітчизняного виробництва, а саме: ВАТ «Гродненська тютюнова фабрика «Неман» (Республіка Білорусь), CHINA TOBACCO INTERNATIONAL EUROPE (Румунія), ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика" (м. Львів) та інших іноземних підприємств (Об`єднані Арабські Емірати), ухилилась від сплати податків, акцизного збору та митних платежів в особливо великих розмірах.
У ході досудового розслідування отримано інформацію від Державної прикордонної служби України, відповідно до якої 26.05.2020 в «Чорноморський рибний порт» прибув контейнер MSKU 9957874 з вантажем «цигарки».
Даний вантаж прямує в режимі «транзит» до Республіки Молдова, отримувач вантажу: Almavis SRL Moldova, Tiraspol.
За наявними в Одеському прикордонному загоні даними, вказана партія цигарок не відповідає вимогам міжнародного та молдавського законодавства яке регулює обіг тютюну, а саме пачки та упаковки сигарет виконані в супереч п. 1 (б) ст. 11 та п. 1 (а) ст.15 «Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну» від 21.05.2003, ратифікованою Законом України від 15.03.2006 «Про ратифікацію Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну».
Дана партія вантажу суперечить вимогам вище вказаної конвенції ВООЗ, стороною якої є Республіка Молдова з 11.05.2007 року, та ст. 15, ст. 20 Закону РМ від 14.12.2007 № 278 «О контроле над табаком».
Крім того, установлено, що зазначений вид цигарок офіційно не реалізується на території Республіки Молдова.
Поряд з цим, наявна оперативна інформація свідчить про подальше можливе незаконне переміщення вказаних цигарок на територію України через українсько-молдавську ділянку кордону.
У контракті від 14.01.2020 на постачання вказаних сигарет зазначено пункт призначення та місцезнаходження покупця Молдова, Тираспіль. Продавцем надано дозвіл на використання торгових марок сигарет тільки на території Молдови.
Незаконне переміщення вказаних цигарок на територію України поза митним контролем та без відповідної сплати мита, акцизного податку та податку на додану вартість є ухиленням від сплати податків.
Зазначені цигарки є предметом злочину.
10.06.2020 проведено обшук приміщень та території ТОВ «Чорноморський рибний порт» за адресою: Одеська обл., м. Чорноморськ, с. Бурлачья Балка, вул. Центральна, 1 за результатами якого було вилучено: 246940 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Nanotech cigarettes black», 230 000 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Nanotech cigarettes silver»; 248960 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Nanotech cigarettes blue»; 500 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Queen cigarettes blue»; 500 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Queen cigarettes silver», які були упаковані у блоки по 10 пачок в кожному, а ті, в свою чергу, в ящики по 50 блоків у кожному.
Також в ході обшуку встановлено, що на вилучених пачках сигарет торгівельних марок «Business Club Nanotech cigarettes black», «Business Club Nanotech cigarettes silver», «Business Club Nanotech cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes silver» відсутні марки акцизного податку України, Молдови та інших держав, відсутні текст та кольорові малюнки основного та додаткового медичного попередження споживачів українською, молдавською або іншою мовою, відсутні надписи For Duty Free Sale Only.
За результатами обшуку не встановлено, власника та отримувача вилучених сигарет торгівельних марок «Business Club Nanotech cigarettes black», «Business Club Nanotech cigarettes silver», «Business Club Nanotech cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes silver».
Відповідно до частини 1 статті 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
При цьому, у випадку, забезпечення збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до статті 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Знаряддям вчинення злочину являються предмети, які призначені для безпосереднього виконання дій, що утворюють об`єктивну сторону складу закінченого злочину.
Таким чином, сигарети торгівельних марок «Business Club Nanotech cigarettes black», «Business Club Nanotech cigarettes silver», «Business Club Nanotech cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes silver» являються знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Згідно ст. 38 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Згідно ст. 40 КПК України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій.
На підставі вищевикладеного, 11.06.2020 сигарети торгівельних марок «Business Club Nanotech cigarettes black», «Business Club Nanotech cigarettes silver», «Business Club Nanotech cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes silver», які вилучені 10.06.2020 в ході обшуку приміщень та території ТОВ «Чорноморський рибний порт» за адресою: Одеська обл., м. Чорноморськ, с. Бурлачья Балка, вул. Центральна, 1, визнано речовими доказами.
Таким чином, з метою забезпечення збереження речових доказів, виникла необхідність в накладенні арешту на сигарети торгівельної марки «Business Club Nanotech cigarettes black», «Business Club Nanotech cigarettes silver», «Business Club Nanotech cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes blue», «Business Club Queen cigarettes silver», які були вилучені 10.06.2020 в ході обшуку приміщень та території ТОВ «Чорноморський рибний порт» за адресою: Одеська обл., м. Чорноморськ, с. Бурлачья Балка, вул. Центральна, 1.
Прокурор просив слідчого суддю проводити розгляд клопотання без його участі.
Власник майна був належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, що не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідчий суддя вважає за можливе здійснити розгляд клопотання без участі прокурора та власника майна, відповідно до вимог ч. 1 ст. 172 КПК України.
Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положеннями ч. 2, ч. 6 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч. 8 ст. 170 КПК вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою збереження речових доказів, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту вказаного в клопотанні прокурора майна.
Керуючись вимогами ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державної фіскальної служби України Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службамиОфісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017000000000008 - задовольнити.
Накласти арешт на 246940 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Nanotech cigarettes black», 230 000 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Nanotech cigarettes silver»; 248960 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Nanotech cigarettes blue»; 500 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Queen cigarettes blue»; 500 пачок сигарет торгівельної марки «Business Club Queen cigarettes silver», які були вилучені 10.06.2020 на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_4 в ході обшуку приміщень та території ТОВ «Чорноморський рибний порт» за адресою: Одеська обл., м. Чорноморськ, с. Бурлачья Балка, вул. Центральна, 1.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 89935484 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Бугіль В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні