Ухвала
від 16.06.2020 по справі 522/7357/20
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

16.06.2020

Справа № 522/7357/20

Провадження по справі №1-кс/522/8569/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2020 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , по матеріалам кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019140000000093 від 28.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України, про арешт майна, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області, перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019140000000093 від 28.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що невстановленими особами при проведенні реєстраційних дій ТОВ «Софт Крейг» (код ЄДРПОУ 41164481) внесено в документи, які відповідно до закону подаються для проведення реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості..

Встановлено, що юридична адреса ТОВ «Укр Імпорт» теперішня назва ТОВ «Софт Крейг» (код ЄДРПОУ 41164481): 79000, Львівська обл., місто Львів, Залізничний район, вул. Городоцька, будинок 179.

Згідно відповіді ТзОВ «Скриня» (код ЄДРПОУ 36545108), яке є власником приміщень за адресою: 79000, Львівська обл., місто Львів, Залізничний район, вул. Городоцька, будинок 179, з підприємством ТОВ «Софт Крейг» ніколи не укладались договори оренди. Крім того, в межах позадоговірних відносин такий орендар фактично ніколи не здійснював будь-якої діяльності в межах належних ТзОВ «Скриня Плюс» приміщень (в тому числі у будівлі за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 179).

Директором та засновником ТОВ «Софт Крейг» (код ЄДРПОУ 41164481) являється ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім того, встановлено, що ОСОБА_4 являється директором або засновником ще на 132 підприємствах.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч, 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

- підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

- призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;

- є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з іх незаконним обігом;

- одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Доказами ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування посадовими особами підприємств являються документи бухгалтерського та податкового обліку, чорнові записи, що характеризують фактичну діяльність підприємств, комп`ютерну техніку з носіями інформації про фактичну діяльність вказаного підприємства, не обліковані грошові кошти, які вказують на незаконність господарських операцій, тощо.

28.05.2020 за адресою: АДРЕСА_1 слідчим СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області було проведено обшук відповідно до ухвали Приморського районного суду м. Одеси від 08.05.2020.

За результатами обшуку було виявлено та вилучено записну книжку коричневого кольору з рукописними записами ОСОБА_4 .

Таким чином, виявлені та вилучена в ході обшуку по кримінальному провадженню записна книжка згідно положень ст. ст. 98, 99 КПК України є речовим доказом, яка була знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегла на собі його сліди або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Так, відповідно до практики Європейського суду «розумна підозра» у вчиненні кримінального злочину», про яку йдеться у підпункті «с» п. 1 ст. 5 Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила злочин.

Вилучені предмети, відповідно до ст. 98 ч. 1 КПК України, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження псування, знищення, перетворення чи відчуження.

Враховуючи викладене, в органу досудового розслідування є підстави та розумні підозри вважати, що вилучена у ході обшуку записна книжка є доказом скоєння кримінального правопорушення, зберегла на собі його сліди або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час крпмінального провадження.

В свою чергу повернення, не заборона використання та розпорядження вилученими у ході проведення обшуку речами може призвести до їх зникнення, втрати або пошкодження, або настанню інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню і суттєво вплинути на його подальший хід.

Вказане в тому числі може призвести до втрати речових доказів у кримінальному провадженні.

Тому, з метою збереження речових доказів, проведення із ними необхідних обов язкових першочергових та інших слідчих дій, судових експертиз, пред`явлення їх під час допитів, тощо, необхідно накласти арешт на вилучену в ході проведення обшуку записну книжку.

Завданням та підставою для арешту майна є запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки не вжиття заходів щодо арешту цього майна може призвести до вказаних наслідків, зважаючи на зацікавленість осіб причетних до кримінального правопорушення у тому, щоб вчинити вищевказані дії, що можуть перешкодити проведенню досудового розслідування. Крім того, вилучена записна книжка необхідна для подальшого проведення судових експертиз, оскільки може містити сліди вчинення кримінального правопорушення.

Крім того, вилучена записна книжка необхідна для подальшого проведення судових експертиз, оскільки може містити сліди вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи, що вилучена у ході обшуку записна книжка має доказове значення по даному кримінальному провадженню і можуть бути використана як доказ, а також те, що є достатні підстави вважати, що вищезазначена записна книжка, у разі не накладення арешту може бути прихована, змінена або знищенна, що може перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні, необхідно накласти арешт на вказане в клопотанні майно.

Позиція учасників судового розгляду.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, просив задовольнити вимоги клопотання в повному обсязі.

Володілець майна в судове засідання не з`явився, про час та дату розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Вивчивши матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Мотиви суду.

Вилучені предмети, відповідно до ст. 98 ч. 1 КПК України, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Згідно доч.2ст.167КПК України тимчасововилученим можебути майноу виглядіречей,документів,грошей тощо,щодо якихє достатніпідстави вважати,що вони: підшукані,виготовлені,пристосовані чивикористані якзасоби чизнаряддя вчиненнякримінального правопорушеннята (або)зберегли насобі йогосліди; наданіособі зметою схилитиїї довчинення кримінальногоправопорушення,фінансування та(або)матеріального забезпеченнякримінального правопорушеннячи яквинагорода зайого вчинення; єпредметом кримінальногоправопорушення,пов`язаного зїх незаконнимобігом; набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову. стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, у випадку необхідності збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що вказане майно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

З наданих матеріалів досудового розслідування вбачається, що є достатньо підстав вважати, що арешт майна який було виявлено та вилучено під час проведення обшуку 21.05.2020 року за адресою: АДРЕСА_1 , а саме записної книжки коричневого кольору з рукописними записами ОСОБА_4 , має значення речових доказів у кримінальному провадженні.

Метою накладення арешту є збереження вказаного майна в якості речових доказів у кримінальному провадженні.

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про можливість задоволення клопотання та накладення арешту на зазначене в клопотанні слідчого майно, для його подальшого дослідження в рамках досудового розслідування кримінального провадження.

Керуючись ст. ст. 167-173 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно - задовольнити.

Накласти арешт на майно, вилучене під час проведення обшуку 21.05.2020 року за адресою: АДРЕСА_1 , згідно протоколу обшуку, а саме на записну книжку коричневого кольору з рукописними записами ОСОБА_4 .

Виконання ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 або інших слідчих з групи у вказаному кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення16.06.2020
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу89939139
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —522/7357/20

Ухвала від 16.06.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 08.05.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 08.05.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні