Рішення
від 19.06.2020 по справі 454/1487/20
СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/1487/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 червня 2020 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Фарина Л. Ю. ,

за участю секретаря Кочмар Н.-Г.М.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Сокалі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Княжівської сільської ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, визнання права власності на земельну ділянку,

в с т а н о в и в:

Позивач звернулася в суд з даною позовною заявою до відповідача, в позовній заяві вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мама її чоловіка ОСОБА_2 . Після її смерті залишилося спадкове майно, а саме земельні ділянки площею 1,0500 умовних гектарах, що розташована на території Княжівської сільської ради та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та належала спадкодавцю на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 №0146949.

Після смерті ОСОБА_2 єдиним спадкоємцем майна померлої був її син та чоловік позивачки - ОСОБА_3 , який не встиг прийняти спадщину, оскільки помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Вказує, що є єдиним спадкоємцем майна чоловіка та мами чоловіка за законом. Однак, нотаріус немає можливості відкрити через розбіжність у правовстановлюючих документах: ім`я свекрухи у сертифікаті на право на земельну ділянку зазначено як ОСОБА_4 , а в свідоцтві про смерть її ім`я зазначено як ОСОБА_2 . За таких обставин позивач не має можливості прийняти спадщину іншим чином, через те змушена звернутися до суду із даним позовом.

Позивач в судове засідання не прибула, однак суду надала заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю та просить задовольнити.

Представник відповідача Княжівської сільської ради в суде засідання не прибув, однак сільський голова подав заяву про розгляд справи у його відсутності, проти позову не заперечує.

Оскільки сторони в судове засідання не прибули, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши докази у справі суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Згідно ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Суд приймає визнання позову відповідачем у справі, якщо його дії не суперечать інтересам інших осіб.

На день смерті ОСОБА_4 діяли норми чинного на цей час ЦК Української РСР.

Відповідно до п.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України (2003 року) встановлено, що правила книги шостої Цивільного кодексу України застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до дня набрання чинності цим Кодексом.

Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

В свою чергу, відповідно до п. г ч. 1 ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають право власності на земельні ділянки, зокрема, на підставі прийняття спадщини.

Із оглянутої в судовому засіданні копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 .

Згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 0146949 встановлено, що ОСОБА_4 передано у приватну власність земельну ділянку площею 1,0500га без визначення зовнішніх меж на місцевості, яка розташована на території с.Княже Сокальського району та надана для ведення селянського (фермерського) господарства на підставі розпорядження Сокальської райдержадміністрації 17.06.1996р. №324.

З оглянутої довідки від 29.08.2016р. №624/02-09 виданої Княжівською сільською ради встановлено, що ОСОБА_4 проживала та була зареєстрована у АДРЕСА_1 , разом із нею була зареєстрована та постійно проживає її невістка - ОСОБА_1 .

Зокрема, у сертифікаті на право на земельну частку (пай) зазначено, що такий виданий " ОСОБА_4 ", замість вірного " ОСОБА_2 "

ОСОБА_5 той же час, її прізвище, ім`я, по батькові " ОСОБА_2 ".

Так, з вищезазначеного судом встановлено, що сертифікат на право приватної власності на землю серії ЛВ №0146949 виданий на ім`я ОСОБА_4 належить ОСОБА_4 .

Згідно п.6 ч.1 статті 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

За таких підстав, суд дійшов висновку про підставність даної позовної вимоги та встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Згідно приписів ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкування є перехід прав та обов`язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Частиною 5 ст.1268 ЦК України визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч.2 ст.1220 ЦК України).

Відповідно ст.125 ЗК України, якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звернутися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування права на завершення приватизації та одержання державного акту про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.

У відповідності до абз.2 п.1 Прикінцевих положень ЗК України рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету КМУ від 26.12.1002р. "Про приватизацію земельних ділянок" є підставою для виготовлення та видачі цим громадянам або їх спадкоємцям державних актів на право власності на земельну ділянку за технічною документацією щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.

Згідно постанови Пленуму ВСУ "Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ" від 16.04.2004р. №7 - Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та видачі державного акта про право власності на землю. Член колективного сільськогосподарського підприємства (далі - КСП), включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК, у тому числі й у випадку, коли з різних причин ця особа не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай).

Разом з цим, згідно ст.1265 ЦК України позивач як спадкоємець за законом п`ятої черги має право на прийняти спадщини після смерті ОСОБА_4 .

Таким чином, оцінивши всі докази по справі в їх сукупності суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 76-81, 223, 258, 259, 264-265, 268, 315, 354, 355 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що Сертифікат на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 №0146949, виданий на підставі рішення Сокальської райдержадміністрації №324 від 17.06.1996 року на ім`я " ОСОБА_6 " належать ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку площею 1,0500 в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території с.Княже Сокальського району Львівської області, згідно Сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1 №0146949 від 01.08.1996р., в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського Апеляційного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , місце проживання: Львівська область Сокальський район с.Шпиколоси.

Відповідач: Княжівська сільська рада Сокальського району, код ЄДРПОУ: 04370627, місце знаходження: с.Княже Сокальського району Львівської області.

Головуючий: Л. Ю. Фарина

СудСокальський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення19.06.2020
Оприлюднено23.06.2020
Номер документу89948366
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —454/1487/20

Рішення від 19.06.2020

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

Ухвала від 22.05.2020

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні