22.06.2020 копія
У Х В А Л А
про передачу справи до господарського суду
Справа № 401/255/19 Провадження № 2/401/26/20
22 червня 2020 року м. Світловодськ
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді Мельничика Ю.С.,
за участі секретаря Пилипенко Т.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія та Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Євроінвест , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - Публічне акціонерне товариство Український інноваційний банк в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Чуловський Володимир Анатолійович, про визнання недійсним правочину,-
ВСТАНОВИВ:
До суду 11 червня 2020 року від представника відповідача ПАТ Українська інноваційна компанія надійшло клопотання про передачу справи у порядку статті 7 Кодексу України з процедур банкрутсва до Господарського суду Луганської області в провадженні якого перебуває справа №913/266/20 про банкрутство Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія . В обгрунтування клопотання відповідач зазначив, що 21 жовтня 2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018 року № 2597-VIII (далі - Кодекс № 2597-VIII), яким передбачено, що матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи (частина третя вказаної статті).
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Ухвалою суду від 26 лютого 2019 року відкрито провадження у справі та призначено в справі підготовче засідання на 09 годину 02 квітня 2019 року.
Ухвалою суду від 02 квітня 2019 року задоволено заяву представників відповідача та позивачів, та зупинено провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №925/698/16 щодо правонаступництва ПАТ Українська інноваційна компанія , яка знаходилася на розгляді Великої Палати Верховного Суду.
Ухвалою суду від 15 червня 2020 року поновлено провадження у справі для розгляду клопотання відповідача про передачу справи в порядку статті 7 Кодексу України з процедур банкрутсва до Господарського суду Луганської області, в провадженні якого перебуває справа №913/266/20 про банкрутство Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія .
В судове засідання сторонни не прибули.
Від позивача, ОСОБА_1 , до суду надійшло клопотання про передачу справи до господарського суду для розгляду в межах справи №913/266/20 про банкрутство Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія .
Від Публічного акціонерного товариства Український інноваційний банк до суду надійшли пояснення з яких вбачається відсутність заперечень проти задоволення клопотання.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Суд зазначає, що після постановлення ухвали суду про зупинення провадження у справі законодавство було змінено, зокрема 21 жовтня 2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018 року № 2597-VIII (далі - Кодекс № 2597-VIII).
У пункті 4 Прикінцевих та перехідних положень цього Кодексу встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону про банкрутство .
Відповідно до статті 7 Кодексу № 2597-VIII спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України , з урахуванням особливостей, визначених цією статтею (частина перша).
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України . Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України . За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. У разі якщо відповідачем у такому спорі є суб`єкт владних повноважень, суд керується принципом офіційного з`ясування всіх обставин у справі та вживає визначених законом заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів, з власної ініціативи (частина друга вказаної статті).
Матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи (частина третя вказаної статті).
Отже, законодавець захищає не лише права банкрута, а й права інших осіб, які мають вимоги до банкрута.
Захист таких осіб полягає у тому, що інші суди, незалежно від юрисдикції, які розглядали справи за позовами до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство після відкриття провадження в інших справах, не закривають таке провадження, а передають справу до належного суду для розгляду по суті. При цьому таким належним судом є виключно суд господарської юрисдикції, який відкрив справу про банкрутство відповідача.
Таке урегулювання процедури розгляду спорів до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство, встановлює зрозумілу і справедливу процедуру закінчення розгляду справи належним судом, дотримання принципу визначення юрисдикції справи та підсудності спорів одному господарському суду, який акумулює усі вимоги до відповідача, щодо якого порушено процедуру банкрутства.
Таким чином, з огляду на положення чинного законодавства України, розгляд всіх майнових спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.
Вказані правові висновки містяться у постановах Верховного Суду від 13 березня 2018 року у справі №922/928/17, від 15 січня 2020 року у справі №607/6254/15-ц.
Отже, спір у справі не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а належить до господарської юрисдикції.
Відповідно до п.1 ч.1, ч.3 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, провадження у справі слід поновити, а справу передати у порядку статті 7 Кодексу України з процедур банкрутсва до Господарського суду Луганської області, в провадженні якого перебуває справа №913/266/20 про банкрутство Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія .
Керуючись ст.ст. 31, 254, 260 ЦПК України, ч.3 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018 року № 2597-VIII , суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити клопотання представника відповідача та позивача.
Матеріали цивільної справи №401/255/19 за позовною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія та Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Євроінвест , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - Публічне акціонерне товариство Український інноваційний банк в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Чуловський Володимир Анатолійович, про визнання недійсним правочину - договору про відступлення права вимоги від 21 серпня 2018 року, передати у порядку статті 7 Кодексу України з процедур банкрутсва до Господарського суду Луганської області в провадженні якого перебуває справа №913/266/20 про банкрутство Публічного акціонерного товариства Українська інноваційна компанія .
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Світловодського міськрайсуду
Кіровоградської області Ю.С. Мельничик
Згідно з оригіналом
Суд | Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2020 |
Оприлюднено | 23.06.2020 |
Номер документу | 89950536 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Цивільне
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Мельничик Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні