Ухвала
від 22.06.2020 по справі 915/805/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 червня 2020 року Справа № 915/805/20

м. Миколаїв

Суддя Господарського суду Миколаївської області Данченко Т.М.,

розглянувши матеріали

позову ОСОБА_1 ,

АДРЕСА_1 ;

до Миколаївської міської ради,

вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001;

про витребування майна, зобов`язання вчинити дії, відшкодування збитків та стягнення компенсації за нанесення шкоди діловій репутації

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до Миколаївської міської ради (далі - ММР) з такими вимогами:

"1. Витребувати з незаконного володіння Відповідача майно, що належить Позивачеві та повернути у експлуатаційному стані за рахунок Відповідача торгівельний кіоск Позивача на земельну ділянку кадастровий номер №4810136900:01:002:0003 (Договір оренди землі №5403 від 09 січня 2008 року).

1. За рахунок Відповідача виконати роботи по поверненню подачі електроенергії до кіоску Позивача, відшкодувати додаткові витрати-можливі штрафні санкції за несанкціоноване відключення від мереж та знищення опломбування лічильника електроенергії.

2. Зобов`язати відповідача відшкодувати Позивачу збитки у сумі 122500 гривень.

3. Зобов`язати відповідача відшкодувати Позивачу компенсацію моральної шкоди, нанесену діловій репутації у розмірі 5000 гривень.

4. Стягнути з відповідача усі судові витрати".

Дана позовна заява підлягає залишенню без руху у зв`язку з наступним.

У відповідності до ч. 1 ст. 162 ГПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Господарським процесуальним законодавством визначено, що позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (п.п. 2-9 ч. 3 ст. 162 ГПК України).

До позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (ч. 1 ст. 164 ГПК України).

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).

Позовна заява Самсонової указаним приписам процесуального законодавства не відповідає.

Так, позов не містить: вказівку на статус позивача (фізична особа або фізична особа-підприємець); обґрунтованого розрахунку сум, що стягується; зміст позовних вимог; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову в частині вимог зобов?язання вчинити дії щодо повернення подачі електроенергії до кіоску позивача та стягнення компенсації шкоди, завданої діловій репутації позивача; відомості про вжиття або не вжиття заходів досудового врегулювання спору та забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви; переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів; попереднього (орієнтованого) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Позовна заява Самсонової не містить доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Окрім того, до позовної заяви не додано документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Щодо сплати судового збору за подання позовної заяви.

Мотивувальна частина позовної заяви Самсонової містить клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон), яким визначено, що судовий збір не справляється за подання, зокрема, позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

Разом із тим, суд звертає увагу позивача на те, що при використанні указаного припису законодавства позивачу належить подати суду докази незаконності рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, якими на думку позивача йому завдано шкоди (як то рішення судів про визнання певних рішень, дій або бездіяльності незаконними).

У випадку неподання таких доказів судовий збір має бути сплаченим на загальних підставах, а п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону може бути застосованим у випадку визнання певних рішень, дій або бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування незаконними безпосередньо рішенням суду у справі, що розглядається, після чого судовий збір підлягатиме поверненню позивачу з Державного Бюджету України.

Крім того, позов містить лише дві вимоги про відшкодування шкоди, завданої діями Миколаївської міської ради, до яких за умови подання відповідних доказів можуть бути застосованими положення п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону. Решта вимог у будь-якому випадку підлягає оплаті судовим збором на загальних підставах.

Законом України "Про судовий збір" (далі - Закон) визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону).

Позовна заява Самсонової містить дві вимоги немайнового характеру (про витребування майна та про зобов`язання вчинити дії) та дві вимоги майнового характеру (про відшкодування збитків та стягнення компенсації за нанесення шкоди діловій репутації) які, згідно з указаними вище положеннями Закону, мають бути оплаченими судовим збором у загальній сумі 6116 грн. 50 коп. ((2102 грн. *2) + ((122500 грн. + 5000 грн.)*1,5%)) ? за умови відсутності у позивача доказів можливості застосування в даному випадку положень п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону.

У випадку подання таких доказів сплаті підлягатиме сума судового збору 4204 грн.

Позивачем доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі суду не подано.

Згідно ч.ч. 1-4 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ураховуючи викладене, позовна заява Самсонової підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст. 162, 174, 176, 234 ГПК України

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви, зазначеного у мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня вручення даної ухвали.

3. Копії даної ухвали направити сторонам у справі, зазначеним у вступній частині ухвали .

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Т.М. Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення22.06.2020
Оприлюднено23.06.2020
Номер документу89956802
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/805/20

Ухвала від 01.09.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 22.06.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні