ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
22.06.2020Справа № 910/12615/19 За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005" (04070, м. Київ, вул. Верхній Вал,72, ідентифікаційний номер 37294740)
про відкриття провадження у справі про банкрутство
Суддя: Мандичев Д.В.
Представники сторін:не викликались
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У вересні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005" в особі голови комісії з припинення, призначеного позачерговими загальними зборами учасників товариства, звернулося до суду із заявою № б/н від 13.09.2019 про порушення справи про своє банкрутство у зв`язку з виявленням у ході ліквідаційної процедури кредиторської заборгованості, активи для погашення якої відсутні.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.09.2019 № 910/12615/19 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005" було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 02.10.2019, визначеному автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство арбітражному керуючому В`язовченку Анатолію Михайловичу встановлено строк до 30.09.2019 (включно) для подання заяви про участь у справі.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.10.2019 було відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005" (04070, м. Київ, вулиця Верхній Вал, будинок 72, ідентифікаційний код: 34294740), уведено мораторій на задоволення вимог кредиторів, розгляд справи призначено на 18.10.2019 об 11:00, здійснено виклик у судове засідання голову комісії з припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005" Константінова І.М., зобов`язано голову комісії з припинення боржника Константінова І.М. повідомити суд про наявність чи відсутність у нього конфлікту інтересів при виконанні повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005".
Постановою Господарського суду міста Києва від 18.10.2019 визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005" (ідентифікаційний код 34294740), відкрито ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005", призначено ліквідатором банкрута голову комісії з припинення - Константінова Ігоря Михайловича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), вирішено офіційно оприлюднити повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у встановленому законодавством порядку, господарську діяльність банкрута завершено, строк виконання всіх грошових зобов`язань вважати таким, що настав з 18.10.2019, припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута з 18.10.2019, припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 18.10.2019, скасовано арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника, постановлено, що накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається, виконавчі провадження, відкриті відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Екожилбуд-2005", підлягають закінченню відповідно до п. 8 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження", зобов`язано ліквідатора банкрута у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд та надати докази їх визнання або ж відхилення у встановленому порядку, зобов`язано ліквідатора банкрута звітувати перед комітетом кредиторів, у строк до 18.09.2020 подати до суду звіт ліквідатора банкрута та ліквідаційний баланс з усіма підтверджуючими документами, судове засідання у справі для перевірки ходу ліквідаційної процедури призначено на 18.03.2020 об 11:20.
Постановою Північного апеляційного господарський суду від 29.01.2020 (колегія суддів: Отрюх Б.В. - головуючий, Поляков Б.М., Грек Б.М.) постанову Господарського суду міста Києва від 18.10.2019 у справі № 910/12615/19 залишено без змін.
Постановою Верховного Суду від 20.05.2020 касаційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у м. Києві задоволено частково. Постанову Північного апеляційного господарського суду від 29.01.2020 та постанову Господарського суду м. Києва від 18.10.2019 у справі № 910/12615/19 скасовано. Справу № 910/12615/19 направлено на новий розгляд до Господарського суду м. Києва.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу №910/12615/19 передано на розгляд судді Мандичеву Д.В.
21.10.19р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 21.10.2019р. №2597-VIII.
Відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень, з дня введення в дію цього Кодексу визнати такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України " Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 441). Закон України "Про мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 28, ст. 940; 2015 р., № 43, ст. 386) втрачає чинність через один рік з дня введення в дію цього.
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, встановлено, що дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Враховуючи викладене вище, розгляд справи здійснюється із застосуванням норм Кодексу України з процедур банкрутства.
У відповідності до ч.3 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Стаття 58 Конституції України закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.
Так, як вбачається з матеріалів справи, заявник -Товариство з обмеженою відповідальністю Екожилбуд-2005 звернувся до суду з заяво про відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Враховуючи вищевикладене, у зв`язку з втратою чинності Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , приймаючи до уваги, що провадження у праві №910/12615/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Екожилбуд-2005 відкрито на підставі ст.95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом за спрощеною процедурою банкрутства та, що Кодекс України з процедур банкрутства не передбачає приписи провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, господарський суд, відповідно до ст.ст. 28, 35 Кодексу України з питань банкрутства, дійшов висновку призначити підготовче засідання.
Крім того, слід зазначити, що у відповідно до ч. 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником;докази загрози неплатоспроможності;докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень;установчі документи боржника - юридичної особи; бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату; перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), сума грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстави виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором; перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна; перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), сума грошових вимог, підстави виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором; довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого подано заяву про відкриття провадження у справі, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; перелік осіб, які мають невиконані зобов`язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов`язань, строку виконання та підстав виникнення; відомості про всі рахунки у депозитарних установах боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити;протокол загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення) про обрання представника працівників боржника для участі у справі, якщо такі збори (конференція) відбулися до подання заяви боржника до господарського суду;копія спеціального дозволу на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею, а в разі закінчення строку дії такого дозволу - довідка про наявність у боржника матеріальних носіїв секретної інформації (технічної документації, виробів, дослідних зразків тощо);рішення вищого органу управління боржника, а щодо державних підприємств - власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі;довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником;інші документи, що підтверджують неплатоспроможність боржника.
Отже, заява боржника товариства з обмеженою відповідальністю Екожилбуд-2005 має бути приведена у відповідність до вимог ч. ч. 1, 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства для можливості подальшого розгляду справи.
Отже, заявнику з поміж іншого, необхідно подати суду:
- докази загрози неплатоспроможності;
-докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень;
- бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату;
-перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна;
- перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), сума грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстави виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором;
- перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), сума грошових вимог, підстави виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором;
- перелік осіб, які мають невиконані зобов`язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов`язань, строку виконання та підстав виникнення;
- відомості про всі рахунки у депозитарних установах боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити
- довідку податкової служби про всі наявні рахунки боржника відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах в Україні;
-відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити.
Наразі, господарським судом здійснені електронні запити на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого у відповідності до ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства та Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016р. №8, 18.09.2019р.
Господарським судом отримані довідки щодо кандидатур арбітражних керуючих, якими визначено для участі у справі №910/12615/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Екожилбуд-2005 арбітражних керуючих: Кравченка Радіона Миколайовича; Шифердеккер Оксани Олександрівни ; Ганюк Тетяни Миколаївни .
Зважаючи на вищевикладене керуючись Кодексом України з питань банкрутства ст.ст. 3, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України та, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти справу №910/12615/19 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Екожилбуд-2005 про відкриття провадження у справі про банкрутство до свого провадження.
2. Призначити підготовче засідання на 15.07.20 о 11:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 7 .
3. Викликати для участі у судовому засіданні представників боржника та визначених автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство арбітражних керуючих:
1) Кравченка Родіона Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 12.02.13 №133);
2) Шифердеккер Оксану Олександрівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 21.02.2013 №217);
3) Ганюк Тетяну Миколаївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від 18.07.2013 №1436) .
4. Встановити арбітражним керуючим Кравченку Р.М., Шифердеккер О.О., Ганюк Т.М. строк до 13.07.2020 (включно) для подачі до суду заяв про їх участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Екожилбуд-2005 у порядку ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
5. Товариству з обмеженою відповідальністю Екожилбуд-2005 у строк до 13.07.2020 (включно) привести заяву про банкрутство боржника у відповідність до вимог ч. ч. 1, 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства для можливості подальшого розгляду справи.
6. Заборонити власнику майна (органу, уповноваженому управляти майно) боржника та Товариства з обмеженою відповідальністю Екожилбуд-2005 приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчуджувати основні засоби.
7. Копію ухвали направити сторонам (боржнику), арбітражним керуючим: Кравченку Р.М., Шифердеккер О.О., Ганюк Т.М., органу державної виконавчої служби, державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Д.В.Мандичев
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2020 |
Оприлюднено | 23.06.2020 |
Номер документу | 89965299 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні