Вирок
від 23.06.2020 по справі 557/147/20
ГОЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 557/147/20

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 червня 2020 року

Гощанський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю прокурора ОСОБА_2

обвинуваченого ОСОБА_3

представника потерпілого ОСОБА_4

секретар судових засідань ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в смт. Гоща кримінальне провадження про вчинення кримінального правопорушення, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020180080000037 від 24.01.2020 , по обвинуваченню:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Рівне Рівненської області, житель АДРЕСА_1 , непрацюючий, громадянин України, одружений, з професійно-технічною освітою, не судимий в силу ст. 89 КК України,

за ч.1 ст. 185 КК України, суд

ВСТАНОВИВ:

23 січня 2020 року приблизно о 09-й годині в с. Курозвани в межах вулиць Соборна, Видумська та Шевченка Гощанського району Рівненської області на території земельної ділянки віднесеної до земель запасу Курозванівської сільської ради, ОСОБА_3 , маючи умисел на незаконне заволодіння чужим майном та прагнучи обернути його на свою користь, умисно, з корисливих мотивів, скориставшись відсутністю будь-яких осіб, таємно викрав майно, яке належить юридичні особі Курозванівської сільської ради, а саме 2 дерева породи вільха діаметрами 50 та 58 см загальною вартістю 1359 грн., чим завдав матеріального збитку потерпілій.

Шкода завдана кримінальним правопорушенням становить 1359 (одна тисяча триста п`ятдесят дев`ять) гривень.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 в судовому засіданні свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся, та повідомив, що 23 січня 2020 року він вирішив скоїти крадіжку дерева породи вільха з метою його використання у власних потребах.

Представник потерпілої в судовому засіданні показала, що шкода відшкодована повністю, щодо міри покарання обвинуваченому призначити на розсуд суду.

Суд, враховуючи, що проти цього не заперечували учасники судового провадження, керуючись вимогамист. 349 КПК України, після допиту обвинуваченого, визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються. Учасники судового провадження, яким було роз`яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку, правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності їх позиції немає.

Крім повного визнання обвинуваченою своєї вини, його вина у скоєнні інкримінованого злочину підтверджується доказами, зібраними стороною обвинувачення, які відповідно до ч.3 ст. 349 КПК України не досліджувалися, оскільки обставини скоєння злочину учасниками процесу не оспорюються.

Показання обвинуваченого суд оцінює як правдиві, оскільки вцілому вони узгоджуються між собою та з іншими матеріалами кримінального провадження.

Показаннями представника потерпілого підтверджується факти крадіжки.

Дослідивши безпосередньо всі обставини кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного рішення, суд дійшов висновку, що вина обвинуваченого в скоєнні кримінального правопорушення, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні і доведена повністю поза розумним сумнівом. У суду не має сумнівів щодо об`єктивності та правдивості показань обвинуваченого та потерпілого.

Оцінюючи докази, досліджені в судовому засіданні, в їх сукупності, суд вважає їх допустимими, достатніми та достовірними, такими, що узгоджуються між собою, в зв`язку з чим суд вважає доведеною винуватість обвинуваченого в скоєнні злочину.

Дії обвинуваченого ОСОБА_3 , кваліфіковані вірно, а саме заст.185 ч.1 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).

Судом досліджено характеризуючі дані обвинуваченого, який раніше не судимий в силу дії ст. 89 КК України, на диспансерному обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, за місцем проживання характеризується позитивно, не працює.

Обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченого відповідно дост. 66 КК України, суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого відповідно дост. 67 КК України, судом не встановлено.

При призначенні покарання суд відповідно до ст.ст. 65-68 КК України враховує тяжкість скоєного злочину, який згідно ст. 12 КК України є тяжким злочином, особу обвинуваченого, який свою вину визнав повністю, в скоєному щиро розкаявся, за місцем проживання характеризується позитивно, не перебуває на «Д»-обліку у лікаря-нарколога та психіатра, не працює, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання, дійшов висновку про те,що виправленнята перевихованняобвинуваченого можливебез ізоляціїйого відсуспільства тавважає заможливе призначитипокарання вмежах санкціїч.1ст.185КК Україниу видігромадських робіт, яке буде необхідним та достатнім для його виправлення, а також попередження вчинення нових злочинів, що відповідає меті покарання, зазначеної в ст. 50 КК України.

Цивільний позов в кримінальному провадженні не заявлено.

Долю речових доказів вирішити відповідно дост. 100 КПК України.

Керуючись ст. ст.373,374 КПК Українисуд,-

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнативинниму вчиненнізлочину передбаченого ч. 1 ст.185КК України, та призначити покарання у виді 100 (сто) годин громадських робіт.

Речові докази по справі 2 дерева породи вільха діаметрами 50 та 58 см, яка передана на відповідне зберігання представнику потерпілого ОСОБА_4 , залишити у розпорядженні Курозванівської сільської ради Гощанського району Рівненської області.

Цивільний позов не заявлений.

Судові витрати відсутні.

Вирок може бути оскаржений обвинуваченим, потерпілим, прокурором шляхом подачі апеляційної скарги до Рівненського апеляційного суду через Гощанський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок суду набирає законної сили, якщо інше не передбачене цим Кодексом після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок, який набрав законної сили, обов`язковий для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних чи юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

Копія вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору. Інші учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Суддя ОСОБА_1

СудГощанський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення23.06.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу89975266
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —557/147/20

Ухвала від 23.06.2020

Кримінальне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Вирок від 23.06.2020

Кримінальне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

Ухвала від 07.02.2020

Кримінальне

Гощанський районний суд Рівненської області

Пацко Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні