Справа № 550/701/20
Провадження № 2-о/550/26/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2020 року смт. Чутове
Чутівський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді - Михайлюк О.І.,
за участю секретаря судового засідання - Шукевич Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Чутове цивільну справу № 550/701/20
за заявою ОСОБА_1 ,
заінтересована особа : Новокочубеївська сільська рада Чутівського району Полтавської області
про встановлення факту родинних відносин,
за участю:
заявника - ОСОБА_1 ,
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин, в якій просить встановити, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 . ОСОБА_2 , є його двоюрідним дядьком.
В обґрунтування заяви посилається на те, що ОСОБА_2 є його двоюрідним дядьком по лінії матері. У баби ОСОБА_3 була рідна сестра ОСОБА_4 (двоюрідна баба заявника). Підтвердженням факту їх родинних відносин мали б бути свідоцтва про народження з записами спільних батьків, які не збереглися, а стосовно народження ОСОБА_4 ОСОБА_1 було відмовлено в наданні такої інформації в зв`язку з відсутністю документальних підтверджень родинних відносин.
Також заявник зазначає, що його двоюрідна баба ОСОБА_4 мала сина ОСОБА_2 , який доводиться ОСОБА_1 двоюрідним дядьком. Його свідоцтва про народження також немає. Відомості про народження ОСОБА_2 заявник не може отримати в відділі ДРАЦС, так як не має можливості надати документальні підтвердження родинних відносин.
Заявник вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 його двоюрідний дядько ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина, на яку ОСОБА_1 , як спадкоємець за законом, має право, що складається з прав на земельну частку (пай) на території Новокочубеївської сільської ради.
Таким чином, заявник звернувся до суду з відповідною заявою про встановлення факту родинних відносин із спадкодавцем у зв`язку із оформленням своїх спадкових прав, так як в даний час заявник не може надати в нотаріальну контору документи, що підтверджують родинні відносини з померлим ОСОБА_2 .
Заявник в судовому засіданні підтримав вищевказану заяву та просив суд її задовольнити. Крім того, вказав, що в АДРЕСА_1 дійсно проживали бабуся ОСОБА_3 та її сестра ОСОБА_4 , у якої був син ОСОБА_5 , який являється двоюрідним братом матері заявника, після смерті якого заявник дізнався, що у останнього був пай, яким користувалося підприємство Ніка . Дане підприємство, в свою чергу, шукало родичів померлого.
Також, у судовому засідання заявник зазначив, що покійний ОСОБА_5 перебував в с. Токарі Лохвицького району в інтернаті для психічно хворих ліюдей, однак його особову справу так і не знайшли. Заявник також вказав, що він звертався у Токарівську сільську раду з приводу отримання інформації про перебування ОСОБА_5 у вищевказаному закладі і там дійсно вказали, що даний громадянин перебував у ньому, але помер. ОСОБА_1 також зазначив, що родини у ОСОБА_6 не було, родичі померли, одруженим він не був.
Представник заінтересованої особи - представник Новокочубеївської сільської ради Чутівського району Полтавської області у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи без його участі та вказав, що не заперечує проти задоволення заяви ОСОБА_1 .
Вислухавши пояснення заявника, вивчивши письмові матеріали справи, допитавши свідків, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 13.01.1967 року, виданого Новокочубеївською сільською радою Чутівського району Полтавської області, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 ; мати - ОСОБА_7 , батько - ОСОБА_8 (а.с. 4).
Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 від 28.05.1964р., ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були чоловіком та дружиною (а.с. 4 зворотня сторона).
Згідно посвідки про народження № НОМЕР_3 ОСОБА_10 (мовою оригіналу) народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , батько - ОСОБА_11 , мати - ОСОБА_12 (а.с.5).
Тобто, ОСОБА_12 була бабою заявника ОСОБА_1 .
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 від 26.03.2014 року, виданого виконавчим комітетом Чапаєвської сільскої ради Чутівського району Полтавської області, ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.6).
Згідно Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану реєстрі відсутня інформація про шлюб та розірвання шлюбу ОСОБА_13 (а.с.7).
Згідно Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян в реєстрі відсутній актовий запис про народження ОСОБА_3 (а.с.9).
Згідно довідок Новокочубеївської сільської ради Чутівського району Полтавської області №691 від 05.11.2019р. та №720 від 28.11.2019р. ОСОБА_4 та ОСОБА_13 є рідними сестрами (а. с.15-16).
Згідно записів погосподарської книги по Новокочубеївській сільській раді за 1983- 1985р.р. до складу родини входили голова двору ОСОБА_4 і ОСОБА_2 -син (а.с. 12-14).
Згідно записів погосподарської книги по Новокочубеївській сільській раді за 1986- 1990р.р. до складу родини входили ОСОБА_4 їїсин ОСОБА_2 (а.с.35-37).
Згідно довідки Петрівської сільської ради Чутівського району Полтавської області №952/02-47 від 22.08.2019 року ОСОБА_4 на момент смерті проживала одиноко за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.18).
Згідно довідки Новокочубеївської сільської ради Чутівського району Полтавської області №568 від 16.08.2019 року померлий ОСОБА_2 дійсно проживав і був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; вибув в с. Токарі Лохвицького району 09.11.1998 року (а.с.17).
Допитана в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_14 підтвердила факт родинних відносин заявника із померлим ОСОБА_2 , а саме зазначила, що вона добре знала сестер ОСОБА_4 та ОСОБА_13 , оскільки проживала з ними по сусідству та підтвердила, що онуком ОСОБА_13 є ОСОБА_15 , а у ОСОБА_4 був син ОСОБА_5 , який був двоюрідним дядьком заявника та у якого не було родини за життя.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_16 підтвердив факт родинних відносин заявника із померлим ОСОБА_2 , а саме вказав, що останній був двоюрідним дядьком заявника та у нього не було родини за життя. Також свідок вказав, що добре знав покійного ОСОБА_5 , так як ходив з ним у школу і йому відомо, що він свого часу знаходився у психіатричному закладі.
Тобто, з матеріалів справи вбачається, що заявник у справі та померлий ОСОБА_2 є родичами, а саме останній є двоюрідним дядьком заявника, що підтверджується матеріалами даної цивільної справи.
Як роз`яснено в п. 7 постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 р. Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника.
Як вбачається з матеріалів справи, встановлення факту родинних відносин заявнику з ОСОБА_2 необхідно для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Враховуючи вищевикладене, дослідивши надані докази в їх сукупності, суд вважає доведеним факт родинних відносин між заявником та померлим ОСОБА_2 , а відтак заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 4, 10, 12, 81, 258, 259, 263, 265, 293, 315-319 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є двоюрідним дядьком ОСОБА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до Полтавського апеляційного суду або через Чутівський районний суд Полтавської області.
Заявник - ОСОБА_15 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , РНОКПП - НОМЕР_5 .
Заінтересована особа - Новокочубеївська сільська рада, юридична адреса: с. Нова Кочубеївка, вул. Комінника, 41 Чутівського району, код ЄДРПОУ -21047260.
Повне судове рішення виготовлено 23 червня 2020 року.
Суддя О. І. Михайлюк
Суд | Чутівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2020 |
Оприлюднено | 24.06.2020 |
Номер документу | 89992239 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чутівський районний суд Полтавської області
Михайлюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні