Ухвала
від 23.06.2020 по справі 910/7382/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Київ

23.06.2020Справа № 910/7382/20

Суддя Господарського суду міста Києва Данилова М.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ДФ Компані (04080, м. Київ, ВУЛИЦЯ КИРИЛІВСЬКА, будинок 86) до Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКЛАМНЕ АГЕНТСТВО ВАН (04053, м. Київ, ВУЛИЦЯ ОБСЕРВАТОРНА, будинок 23) про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

27 травня 2020 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю ДФ Компані (позивач) надійшла позовна заява б/н, б/д до Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКЛАМНЕ АГЕНТСТВО ВАН (відповідач), в якій викладені позовні вимоги, щоб в судовому порядку стягнути заборгованість на суму в розмірі 52 870, 80 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав належним чином взяті на себе зобов`язання за надані послуги по виготовленню поліграфічної продукції на підставі замовлень в електронній формі, зокрема, відповідач не здійснив розрахунків з позивачем за надані послуги за грудень 2019 року по березень 2020 року, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за вказаним правочином.

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 28.05.2020 року було залишено позовну заяву б/н, б/д Товариства з обмеженою відповідальністю ДФ Компані без руху, надано позиву строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали суду, зобов`язано надати: - письмову заяву із зазначенням повного найменування (для юридичних осіб) сторін по справі; - письмову заяву із зазначенням відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви; - письмову заяву із зазначенням відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; - письмові пояснення з приводу адреси місцезнаходження відповідача; - належні докази направлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів за адресами згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: оригінали доказів надіслання учасникам справи копії саме позовної заяви б/н, б/д та усіх додатків до позовної заяви, із зазначенням вичерпного переліку вказаних документів; - належні докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі за подання до господарського суду даної позовної заяви; - обґрунтовані пояснення з приводу форми господарського судочинства відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України та способу звернення до суду із зазначеною позовною заявою (наказне або позовне провадження).

Як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №0105473407139 ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.05.2020 року у справі №910/7382/20 вручено представнику позивача - 04.06.2020 року, за адресою: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 86.

Так, останній день для усунення встановлених недоліків позовної заяви до 09.06.2020 року (включно).

11.06.2020 року на адресу господарського суду міста Києва надійшла заява про усунення недоліків, в якій позивач вказав, що бажає розглядати справу в наказному провадженні.

З цього приводу суд зазначає таке.

Відповідно до ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

Згідно зі ст. 148ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

Відповідно до ст. 150 ГПК України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником. У заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання; 4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; 5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги. До заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до ст. 151 ГПК України судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу за подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом. Відповідно до Закону України Про судовий збір судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу становить 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 210,20 грн.

Відповідачем було надано позовну заяву, в якій він просить видати судовий наказ.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Втім, всупереч вищезазначених положень Господарського процесуального кодексу України позивач просить видати судовий наказ.

Відповідно до частини 8 статті 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись п. 3 ч. 5 ст. 174 , ст.ст. 232 , 233 , 234 , 235 Господарського процесуального кодексу України , суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н б/д разом із доданими до неї документами Товариства з обмеженою відповідальністю ДФ Компані до Товариства з обмеженою відповідальністю РЕКЛАМНЕ АГЕНТСТВО ВАН про стягнення заборгованості на суму в розмірі 52 870, 80 грн. вважати неподаною та повернути заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 23 червня 2020 року.

Суддя М.В. Данилова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.06.2020
Оприлюднено25.06.2020
Номер документу89995529
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7382/20

Ухвала від 23.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 28.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні