ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
23 червня 2020 рокум. Ужгород№ 260/2270/20
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Управління поліції охорони в Закарпатській області до ОСОБА_1 про стягнення витрат у зв`язку з проведенням навчання,-
В С Т А Н О В И В:
Управління поліції охорони в Закарпатській області звернулося до ОСОБА_1 , яким просить:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом представників сторін в судове засідання.
2.Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління поліції охорони в Закарпатській області 43747,31 (сорок три тисячі сімсот сорок сім грн. 31 коп.) витрат у зв`язку з проведенням навчання та утриманням Відповідача в навчальному закладі.
3.Стягнути з ОСОБА_3 на користь Управління поліції охорони в Закарпатській області 2102,00 грн. судового збору.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 160, 161 КАС України . Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Дана справа у відповідності до вимог ст. 257 КАСУ є справою незначної складності та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні в порядку Глави 10 КАСУ.
Згідно статті 257 КАСУ при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:1) значення справи для сторін;2) обраний позивачем спосіб захисту;3) категорію та складність справи;4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;5) кількість сторін та інших учасників справи;6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
У відповідності до приписів статей 12, 257, 262 КАС України та характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи розгляд адміністративної справи , суд приходить до висновку про доцільність проведення в порядку спрощеного позовного провадження судового засідання за участю сторін, у строки встановлені статтею 258 КАСУ.
Крім того, вивчивши матеріали адміністративного позову , суд дійшов до висновку про залучення до участі в справі в якості третьої особи - Рівненське вище професійне училище Департаменту поліції охорони, оскільки 26 березня 2019, року між Управлінням поліції охорони в Закарпатській області, (далі по тексту - Позивач), Рівненським вищим професійним училищем Департаменту поліції охорони та ОСОБА_2 (далі по тексту - Відповідач) був укладений Договір №42 про навчання поліцейського за кошти поліції охорони.
Згідно ст. 49 ч.2 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки.
На підставі наведеного, суд вважає, що з метою правильного вирішення даної справи та недопущення порушень прав, інтересів та обов`язків Рівненського вищого професійного училища Департаменту поліції охорони, на які може вплинути рішення по справі, суд приходить до висновку про залучення такого до участі у справі в якості третьої особи.
У відповідності до ст. 9 частини 4 КАСУ суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі, щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Згідно ст.73 ч.2 КАСУ предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відтак, для встановлення всіх обставин у справі необхідно вивчити документи, що підтверджують навчання позивача та отримання коштів за його навчання та документи, що підтверджують оплату за навчання позивача.
Окрім того суд роз`яснює, що відповідно до ст.80 ч.7 КАСУ , особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом (ст.80 ч.8 КАСУ).
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду (ст.80 ч. 9 КАСУ).
На підставі викладеного, керуючись статтями 171 , 260, 262, КАС України суд-
УХВАЛИВ:
1.Прийняти до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі за позовом Управління поліції охорони в Закарпатській області до ОСОБА_1 про стягнення витрат у зв`язку з проведенням навчання.
2.Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження.
3.Судове засідання призначити на 22 липня 2020 року на 14:00 годину за адресою : м. Ужгород, пл. Богдана Хмельницького, 21.
4. Залучити в якості третьої особи без самостійних вимог:
Рівненське вище професійне училище Департаменту поліції охорони (33017, Рівенська область, с. Городок, вул. Барона Штейнгеля, буд.90, код ЄДРПОУ 08805772).
5.Зобов`язати Рівненське вище професійне училище Департаменту поліції охорони надати суду в строк семи днів з дня отримання даної ухвали:
- документи, що підтверджують навчання ОСОБА_1 та отримання коштів за його навчання
6. Зобов`язати Управління поліції охорони в Закарпатській області надати суду в строк семи днів з дня отримання даної ухвали:
- документи, що підтверджують оплату за навчання позивача.
7. Зобов`язати Управління поліції охорони в Закарпатській області надіслати на адресу Рівненського вищого професійного училища Департаменту поліції охорони адміністративний позов з додатками, ан підтвердження чого надати суду протягом 3-х днів докази від дати направлення .
8.Надати відповідачу строк для подання відзиву на позов і всі докази, якими можуть бути підтверджені заперечення проти позову та надіслати копію відзиву та доданих до нього документів позивачу - протягом 15 днів з дня отримання ухвали.
9.Надати позивачу строк для подання відповіді на відзив - не пізніше як за 7 днів до судового засідання.
10. Надати відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив - не пізніше ніж за 3 дні до судового засідання.
11. Третя особа, має право надати суду пояснення з додатками щодо позову не пізніше ніж за пять днів до судового засідання з одночасним надсилання їх копій учасникам справи.
10. Ухвалу направити учасникам справи.
З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.
Суд повідомляє:
-З метою здійснення належного повідомлення учасників судового процесу та недопущення порушення їх прав і строків розгляду справ суд звертається до учасників судових справ з проханням з 25 травня 2020 року при подачі документів в канцелярії суду писати заявку на надсилання судових повісток у вигляді смс -повідомлень. У разі відсутності заявки про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою смс - повідомлення у відповідній справі інформацію про дату призначення справи до розгляду можна буде дізнатися на офіційному сайті Закарпатського окружного адміністративного суду у розділі СТАН РОЗГЛЯДУ СПРАВ або в ЄДРСР.
-Крім того , сторони-не субєкти владних повноважень можуть зазначити у заявах на адресу суду інші засоби електронного, мобільного зв`язку, на які вони бажають отримувати судову кореспонденцію.(в тому числі і електронну пошту).
Згідно вимог ст. 44 КАСУ учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
9. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяЗ.Б.Плеханова
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 24.06.2020 |
Номер документу | 89996998 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Плеханова З.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні