465/1101/20
3/465/1107/20
П О С Т А Н О В А
Іменем України
24.06.2020 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Мартьянова С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянки України, який працює директором Ліцею №45 Львівської міської ради, що знаходиться за юридичною адресою: м.Львів, вул. Наукова, 25, (код ЄДРПОУ 20834322), проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 188-1Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в :
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №13-01-173/0025 від 10.02.2020 року, 10.02.2020 року під час проведення планової перевірки у Ліцеї №45 Львівської міської ради, що знаходиться за юридичною адресою: 79060, м.Львів, вул.Наукова, 25 - порушення вимог законодавства, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.188-1 КУпАП, а саме: порушення вимог частини першої статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» - роботодавцем не виконується норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Середньооблікова кількість штатних працівників за 2018 - 114 працівників, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 3, кількість осіб з інвалідністю - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні (осіб) - 5. Середньооблікова кількість штатних працівників за 2019 - 117 працівників, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 4, кількість осіб з інвалідністю - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні (осіб) - 5.
ОСОБА_1 подала до суду пояснення по факту даного адміністративного правопорушення. Згідно яких зазначила, що у ліцеї № 45 ЛМР під час перевірки у лютому 2020 року виявлено порушення частини першої ст. 19 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні , яке потрібно було усунути до 10.03.2020 р. Порушення не було усунуто у зв`язку з відсутністю вакансій у ліцеї. Станом на 07.05.2020 р. працівник ліцею оформлює документи на встановлення групи інвалідності. Засідання комісії переноситься у зв`язку з карантинними заходами. Порушення частини першої ст. 19 Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні буде усунуто у травні- червні 2020 року (після завершення карантину).
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст.188-1 КУпАП , підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №13-01-173/0025 від 10.02.2020 року, актом за результатами проведення перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання законодавства про зайнятість населення №13-01-173/0039, звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2018 рік, довідками за 2018, 2019 року.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд вважає вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП доведеною повністю.
Згідно п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу .
Згідно ст.38 КУпАП адміністративне стягнення має бути накладене не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження. Разом з тим, відповідно до висновку Вищого адміністративного суду України Щодо встановлення вини особи під час закриття провадження про адміністративні правопорушення у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності , у разі закриття провадження по справі у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не встановлюється.
Як вбачається з адміністративних матеріалів, подія мала місце 10.02.2020 року, тобто на час винесення постанови сплив трьох місячний строк накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, тому провадження в справі слід закрити.
Керуючись статтями 33 , 283 , 284 КУпАП , суд,-
п о с т а н о в и в:
провадження у справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення,передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП закрити у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Мартьянова С.М.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2020 |
Оприлюднено | 25.06.2020 |
Номер документу | 90006095 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Франківський районний суд м.Львова
Мартьянова С. М.