Справа № 492/200/20
Провадження № 1-кп/492/70/20
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2020 року м. Арциз
Арцизький районний суд Одеської області у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019160220000375 від 05.12.2019 року за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Нова Іванівка Арцизького району Одеської області, з середньою освітою, не одруженого, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 , 03.12.2019 року, приблизно о 19 годині 30 хвилин, більш точний час не втановлено, з корисливих мотивів, керуючись умислом, спрямованим на таємне викрадення чужого майна, знаходячись на західній околиці села Нова Іванівка Арцизького району Одеської області, шляхом вільного доступу, спільно із свідками ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , яким не було відомо про злочинні наміри ОСОБА_4 , на автомобілі марки «ВАЗ - 2105» бежевого кольору, 1986 року випуску, держаний реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням останнього, із автомобільним причепом під`їхали до сільськогосподарського приладдя, яке зберігалось на прилеглій території механізованого току ПП «Тангра», розташованого на західній околиці села Нова Іванівка Арцизького району Одеської області, у вигляді причіпного пристрою - лущильника. Далі, ОСОБА_4 , продовжуючи свій злочинний намір, умисно, з метою свого незаконного збагачення за рахунок чужого майна, за допомогою свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 погрузили у причеп автомобіля вісім металевих секцій (батарей) дискової борони лущильника, які належать на праві власності ПП «Тангра», однак, ОСОБА_4 свій злочинний намір не зміг довести до кінця з причин, які не залежали від його волі, так як вони були застигнуті на місці вчинення злочину свідком ОСОБА_7 , після чого ОСОБА_4 разом зі свідками ОСОБА_5 та ОСОБА_6 розвантажили секції лущильника на теж саме місце, на якому вони перебували до завантаження, та покинули місце вчинення злочину. Своїми умисними діями ОСОБА_4 , вчинив закінчений замах на таємне викрадення майна ПП «Тангра», а саме: 8 металевий секцій (батарей) дискової борони лущильника загальною вартістю - 21 066,64 грн., вартість однієї секції 2 633,33 грн.
Таким чином, ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України, тобто закінчений замах на таємне викрадення чужого майка (крадіжка).
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 повністю визнав себе винним в обсязі пред`явленого йому обвинувачення. В ході судового розгляду він детально розповів про обставини злочину та щиро розкаявся в його вчиненні, не піддавши сумніву фактичні обставини справи, викладені в обвинувальному акті.
Представник потерпілого ОСОБА_8 про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлявся належним чином, але у судове засідання не з`явився. Разом з тим представник потерпілого звернувся до суду з письмовою заявою, в якій просив здійснити судовий розгляд у його відсутності. Претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не заявляв.
З урахуванням думки учасників судового провадження, які вважали за можливе розглядати справу за відсутності представника потерпілого, суд дійшов висновку про проведення судового розгляду без участі представника потерпілого.
Приймаючи до уваги повне визнання обвинуваченим своєї вини в обсязі пред`явленого йому обвинувачення, а також те, що він не піддавав сумніву фактичні обставини справи, викладені в обвинувальному акті, правильно розуміє зміст цих обставин, у суду не виникає сумнівів в добровільності позиції обвинуваченого, у суду також не виникає сумнівів в добровільності позиції інших учасників судового провадження. У зв`язку з цим, згідно ч. 3 ст. 349 КПК України суд, за згодою учасників судового провадження, визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, та визнав можливим обмежити обсяг досліджуваних доказів допитом обвинуваченого, а також дослідженням доказів, що стосуються особи обвинувачуваного. При цьому судом роз`яснено учасникам судового провадження, що вони будуть позбавлені права оспорювати ці обставини справи в апеляційному порядку.
Таким чином, допитавши обвинуваченого, дослідивши письмові докази, суд вважає, що зібрані докази є належними, допустимими та достовірними, і є достатніми для постановлення обвинувального вироку.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , суд у відповідності до ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Обвинувачений ОСОБА_4 вчинив замах на злочин, який відноситься до категорії середньої тяжкості.
ОСОБА_4 раніше не судимий, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання характеризується посередньо. Не перебуває на обліку у лікарів психіатра та нарколога.
До обставин, які відповідно до ст. 66 КК України пом`якшують покарання ОСОБА_4 , суд відносить щире каяття.
Обставин, які згідно ст. 67 КК України обтяжують покарання ОСОБА_4 судом не встановлено.
Також судом враховуються дані досудової доповіді, наданої Арцизьким районним відділом філії ДУ «Центр пробації`в Одеській області, відповідно до яких виправлення обвинуваченого без позбавлення волі або обмеження волі на певний строк можливе та не становить високої небезпеки для суспільства (у т.ч. окремих осіб).
З урахуванням вказаних обставин, суд у відповідності до вимог закону України про кримінальну відповідальність та передбачених цим законом санкцій вважає, що ОСОБА_4 необхідно для його виправлення та запобігання нових злочинів призначити покарання у виді штрафу.
Крім того, суд враховує вимоги ч. 3 ст. 68 КК України, яка передбачає, що за вчинення замаху на злочин строк або розмір покарання не може перевищувати двох третин максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкцією статті Особливої частини цього Кодексу.
Враховуючи відсутність ризиків, передбачених ст. ст. 177, 178 КПК України, суд не вбачає підстав для обрання відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу до набрання вироком законної сили.
Цивільний позов не заявлений.
Суд такожвважає занеобхідне всилу ст. ст.124,126КПК Українистягнути з ОСОБА_4 на користь держави документально підтверджені процесуальні витрати на залучення експертів по кримінальному провадженню у розмірі 1570 гривень 00 копійок.
Долю речових доказів у кримінальному провадженні належить вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 369 371, 373 375 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 до набрання вироком законної сили не обирати.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави документально підтверджені процесуальні витрати на залучення експертів по кримінальному провадженню у розмірі 1570 (одна тисяча п`ятсот сімдесят) гривень 00 копійок.
Скасувати арешт,накладений ухвалоюслідчого судді Арцизького районногосуду Одеськоїобласті від 12 грудня 2019року наречові докази: вісім металевих секцій (батарей) причіпного пристроюлущильника, що були визнані речовими доказами.
Речові докази: вісім металевих секцій (батарей) причіпного пристрою лущильника вважати повернутими законному власнику ПП «Тангра».
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Арцизький районний суд Одеської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, у разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення Одеським апеляційним судом.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору. Не пізніше наступного дня після ухвалення вироку надсилати його копію учасникам судового провадження, які не були присутніми в судовому засіданні. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
СУДДЯ
Арцизького районного суду ОСОБА_1
Одеської області
Суд | Арцизький районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 90006816 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Арцизький районний суд Одеської області
Черевата В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні