Справа № 592/7498/20
Провадження № 1-кс/592/3964/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2020 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянувши клопотання заступника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Сумської області ОСОБА_4 про дозвіл на знищення речових доказів у кримінальному провадженні №32020200000000031 від 17.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України,
в с т а н о в и в:
До Ковпаківського районного суду м. Суми надійшло клопотання заступника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Сумської області ОСОБА_4 про дозвіл на знищення речових доказів, яке мотивується тим, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32020200000000031, розпочатому 17.06.2020 за підозрою у вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
Як зазначено у клопотанні, що 27.08.2019 на підставі ухвали слідчого судді проведено обшук гаражного приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , між земельними ділянками з кадастровими номерами 5911000000:05:004:0133 та 5911000000:05:002:0005, який використовувався ОСОБА_5 у своїй протиправній діяльності. У ході проведення обшуку виявлено та вилучено незаконно виготовлені тютюнові вироби та незаконно виготовлені алкогольні напої, а саме:10 (десять) картонових ящиків в кожному ящику знаходиться по 15 (п`ятнадцять) тетра пак ємностей наповнених рідиною з характерним запахом спирту об`ємом 1 літра кожна, з написом на них «Южноє крепкое белое». Під час допиту ОСОБА_5 пояснила, що вилучені алкогольні напої придбала для власного вжитку та нікому не реалізовувала. У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні не надалось можливим встановити фактів збуту ОСОБА_5 незаконно виготовлених алкогольних напоїв.
Слідчий у своєму клопотанні вказує, що у зв`язку з невідповідністю даних підакцизні товарів вимогам законодавства, що регулює їх виробництво та обіг, а також враховуючи те, що дані незаконно виготовлені алкогольні напої вилучені з вільного обігу вони не можуть бути реалізовані. А тому просить надати дозвіл на знищення речових доказів у кримінальному провадженні №42019200000000042, у зв`язку з тим, що вони є неякісною продукцією, відносяться до вилучених з обігу товарів та їх тривале зберігання небезпечне для здоров`я людей і довкілля, а саме: 10 (десять) картонових ящиків в кожному ящику знаходиться по 15 (п`ятнадцять) тетра пак ємностей наповнених рідиною з характерним запахом спирту об`ємом 1 літра кожна, з написом на них «Южноє крепкое белое».
У судове засідання слідчий не з`явився.
Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя дійшов такого висновку.
Згідно з п.4 ч.6 ст.100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню: 1) повертаються власнику (законному володільцю) або передаються йому на відповідальне зберігання, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження; 2) передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду для реалізації, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження; 3) знищуються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду, якщо такі товари або продукція, що піддаються швидкому псуванню, мають непридатний стан; 4) передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля.
У випадках, передбачених цією частиною, речові докази фіксуються за допомогою фотографування або відеозапису та докладно описуються. У разі необхідності може бути збережений зразок речового доказу, достатній для його експертного дослідження або інших цілей кримінального провадження.
Речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом.
Згідно зст.1Закону України«Про вилученняз обігу,переробку,утилізацію,знищення абоподальше використаннянеякісної танебезпечної продукції»до неякісноїта небезпечноїпродукції відноситься: продукція,яка невідповідає вимогамчинних вУкраїні нормативно-правовихактів інормативних документівстосовно відповіднихвидів продукціїщодо їїспоживчих властивостей; продукція,яка невідповідає обов`язковимвимогам чиннихв Українінормативно-правовихактів інормативних документівщодо їїбезпеки дляжиття іздоров`ялюдини,майна ідовкілля; продукція,якій зметою збутуспоживачам виробником(продавцем)навмисне наданозовнішнього виглядута (або)окремих властивостейпевного видупродукції,але якане можебути ідентифікованаяк продукція,за якувона видається; продукція,під часмаркування якоїпорушено встановленізаконодавством вимогищодо мовимаркування та(або)до змістуі повнотиінформації,яка маєпри цьомуповідомлятися; продукція,строк придатностіякої доспоживання абовикористання закінчився; продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Відповідно дост.5Закону,неякісна танебезпечна продукціяпідлягає обов`язковомувилученню зобігу. Вилучення неякісної та небезпечної продукції з обігу здійснюється власником цієї продукції за його рішенням або за рішенням спеціально уповноважених органів виконавчої влади відповідно до їх повноважень.
Слідчий зазначає, що вилучені під час проведення досудового розслідування незаконно виготовлені алкогольні напої (підакцизні товари), не містять на собі слідів кримінального правопорушення та не містять інших відомостей, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, але разом з тим встановлено, що вони не відповідають вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів стосовно відповідних видів продукції щодо її споживчих властивостей, джерело їх походження не відоме, відповідні документи, що підтверджують якість та безпеку даних спиртовмісних рідин відсутні, а тому вказані незаконно виготовлені алкогольні напої (підакцизні товари) відповідно до ст. 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» відносяться до неякісної та небезпечної продукції і відповідно до ст. 5 цього Закону підлягають обов`язковому вилученню з обігу.
Однак слідчим не надано висновку експерта, що дана продукція відноситься до неякісної та небезпечної, крім того з матеріалів клопотання не вбачається, що відповідна експертиза взагалі була проведена.
До того ж, відповідно до ч. 9 цієї статті закону, питання про долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. У разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із статтями 171-174 цього Кодексу.
Так, на даний час триває досудове розслідування кримінального провадження, постанова про закриття кримінального провадження №32020200000000031 не виносилася, а згідно постанови про визнання предметів речовими доказами від 28.08.2019, перелічені слідчим тетра пак ємностей наповнених рідиною з характерним запахом спирту визнані речовими доказами по даному кримінальному провадженню. Слідчим не надано беззаперечних доказів того, що вони не містять слідів кримінального правопорушення і що на даний час наявна реальна необхідність їх знищувати. У зв`язку з чим вважаю, що клопотання є необґрунтованим і в його задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст. 100 КПК України,
п о с т а н о в и в:
У задоволенні клопотання заступника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про дозвіл на знищення речових доказів у кримінальному провадженні №32020200000000031 від 17.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України відмовити за необґрунтованістю.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 90007790 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Корольова Г. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні