Рішення
від 24.06.2020 по справі 675/818/20
ІЗЯСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 675/818/20

Провадження № 2/675/449/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"24" червня 2020 р. Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді Столковського В. І., з участю: секретаря судового засідання - Ярмошук Я. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження у залі суду в м. Ізяслав цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кунівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В :

У травні 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою до Кунівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. В обґрунтування позову зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабця ОСОБА_2 . Після смерті останньої залишилося спадкове майно - право на земельну частку (пай). Позивач являється спадкоємцем за заповітом ОСОБА_2 , однак у встановлений законом строк до нотаріальної контори не звернулася, оскільки їй не було відомо про наявність спадкового майна. Тому ОСОБА_1 просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .

У засідання сторони та їх представники не з`явилися, про дату, час та місце слухання справи повідомлені належним чином, позивач раніше надіслала до суду письмову заяву, у якій просить провести розгляд справи за її відсутності. Представник відповідача Кунівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області про причини неприбуття суд не повідомив, відзив на позов не подав.

Відтак, суд вважає за можливе провести розгляд даної справи за відсутності сторін та їх представників.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку, що позов слід задовольнити.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим виконавчим комітетом Кунівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області 13 лютого 2017 року.

07 жовтня 2009 року ОСОБА_2 склала заповіт, який посвідчений секретарем Кунівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області Бардашевською Н. В. та зареєстрований у реєстрі за № 18, за яким заповіла своїй внучці ОСОБА_1 все своє майно.

Як вбачається із довідки Кунівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області від 06 листопада 2018 року за № 948, ОСОБА_2 на день смерті проживала та була зареєстрована одна в АДРЕСА_1 .

З відомостей, наданих завідувачем Ізяславської державної нотаріальної контори Ефендієвою А. П. за № 583/01-16 від 13 травня 2020 року, а також з інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 60168504 від 13 травня 2020 року слідує, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилася.

Статтею 1233 ЦК України визначено, що заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Згідно із статтею 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).

Таким чином, право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов`язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Зважаючи на вищевказане, суд приходить до висновку, що необізнаність позивача про наявність спадкового майна є поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини, а тому позов слід задовольнити, визначивши для ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .

На підставі ст.ст. 1220, 1222, 1223, 1233, 1269, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 247, 259, 263-265 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1 до Кунівської сільської ради Ізяславського району Хмельницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , - три місяці після набрання рішенням суду законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Хмельницького апеляційного суду через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на його апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), процесуальні строки щодо апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.

Учасники справи:

Позивач ОСОБА_1 : місце проживання - с. Кунів Ізяславського району Хмельницької області, рнокпп - НОМЕР_2 .

Відповідач Кунівська сільська рада Ізяславського району Хмельницької області: місце знаходження - с. Кунів, вул. Лісовської, 1 Ізяславського району Хмельницької області, код ЄДРПОУ - 04406673.

Повне судове рішення складене 24 червня 2020 року.

Суддя: В. І. Столковський

СудІзяславський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення24.06.2020
Оприлюднено25.06.2020
Номер документу90009867
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —675/818/20

Рішення від 24.06.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Столковський В. І.

Ухвала від 03.06.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Столковський В. І.

Ухвала від 08.05.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Столковський В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні