Ухвала
від 24.06.2020 по справі 757/3231/20-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/3231/20-ц

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2020 року Печерський районний суд м. Києва

суддя Матійчук Г.О.,

секретар судового засідання Хабеця О.О.,

справа №757/3231/20-ц

учасники справи:

позивач: ОСОБА_1

відповідач: ТОВ Юридична Компанія Юнівест

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача ТОВ Юридична Компанія Юнівест - Пономаренко І.С. про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Юнівест про стягнення коштів,-

представник позивача - ОСОБА_2 ,

представник відповідача - Пономаренко І.С. ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення коштів.

Представник відповідача подала клопотання про зупинення провадження у справі. В обґрунтування заявленого клопотання представник відповідача посилається на те, що розгляд цієї справи № 757/3231/20-ц про стягнення різниці між ринковою вартістю предмета іпотеки, належного станом на момент звернення стягнення ОСОБА_1 , та вартість, за якою було здійснено продаж предмета іпотеки ТОВ ЮК ЮНІВЕСТ на користь ТОВ Каунт-Про є неможливим та потребує зупинення до набрання законної сили рішенням у справі № 757/63060/19-ц та розгляду справи № 757/13243/17-ц Великою Палатою Верховного Суду.

Представник відповідача клопотання підтримала в повному обсязі, просила задовольнити.

Представник позивача у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні клопотання, зазначивши, що рішення у справі №757/13241/17-ц набрало законної сили і в разі прийняття рішення Великою Палатою Верховного Суду можливий перегляд рішення за нововиявленими обставинами; справа № 757/63060/19-ц не є іншою справою, від розгляду якої залежить вирішення вказаної справи, всі докази можуть бути дослідженні без розгляду вказаної справи. .

Заслухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Разом з тим, суд повинен враховувати, що відповідно до ст. 251 ЦПК України суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом учинення процесуальних дій під час судового розгляду з визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і передбачити усунення яких неможливо.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідач просить зупинити провадження у даній справі у зв`язку з розглядом справи 757/63060/19-ц та розгляду справи 757/13243/17-ц.

Однак, будь-які перешкоди для розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Юридична компанія Юнівест про стягнення коштів відсутні, оскільки надані позивачем у цій справі докази дозволяють встановити та оцінити обставини, які є предметом судового розгляду.

Крім того, діючим цивільно-процесуальним законодавством України не передбачено можливості зупинення провадження у справі до закінчення розгляду справи в суді касаційної інстанції.

Вказана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 03 травня 2018 року у справі № 752/9802/17.

Крім того, суд приходить до висновку, що межі зупинення провадження у справі не повинні призводити до зменшення розумного строку розгляду справи.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції , визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі Фрідлендер проти Франції ).

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що клопотання відповідача про зупинення провадження у справі задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 251, 252, 353 ЦПК України,-

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання відповідача ТОВ Юридична Компанія Юнівест про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Юнівест про стягнення коштів - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Г.О.Матійчук

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.06.2020
Оприлюднено25.06.2020
Номер документу90019083
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/3231/20-ц

Ухвала від 08.02.2022

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

Ухвала від 24.06.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

Ухвала від 24.06.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

Ухвала від 16.03.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

Ухвала від 24.01.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні