Справа № 909/431/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.06.2020 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П. А. , секретар судового засідання Кучма І. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтернешнл констракшн системс" вул. Старозамкова, буд.2, м. Івано-Франківськ,76018
про зобов"язання повернути майно
учасники не з"явились
в с т а н о в и в
25.05.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА Україна Т.О.В." звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернешнл констракшн системс" про зобов"язання повернути майно в кількості 2352 одиниці.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 27.05.2020 прийняв позовну заяву та відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Представники сторін у судове засідання не з"явились.
Відповідач подав клопотання про відкладення розгляду справи ( вх. 7563/20 від 22.06.2020).
15.06.2020 позивачем через канцелярію суду подано заяву № 239 від 09.06.2020 ( вх. 8316/20 від 16.06.2020) про зміну предмету позову.
Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА Україна Т.О.В.", суд встановив наступне:
Розділом ІІІ Глави 1 параграфу 1 ГПК України унормовано види заяв по суті справи, які можуть бути подані учасниками процесу. Тому у разі надходження до господарського суду однієї із заяв (клопотань), не передбачених у згаданому розділі ГПК України, суд виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, розцінює її як: подання іншого (ще одного) позову, чи збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи об`єднання позовних вимог, чи зміну предмета або підстав позову.
Пунктом 3.11 Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.2011, яка на даний час є чинна, визначено, що ГПК, не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог, або заявлення "додаткових" позовних вимог і т.п. Тому в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як:- подання іншого (ще одного) позову, чи - збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи - об`єднання позовних вимог, чи - зміну предмета або підстав позову.
У будь-якому з таких випадків позивачем має бути додержано правил вчинення відповідної процесуальної дії, а недотримання ним таких правил тягне за собою процесуальні наслідки, передбачені ГПК та зазначені в цій постанові.
Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.
Тобто, збільшення або зменшення позовних вимог допускається у майнових спорах, і шляхом подачі відповідної заяви, позивачем збільшується або зменшується розмір стягуваної грошової суми.
Відповідно до частини 3 статті 46 ГПК України, до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Позов - це вимога позивача до відповідача, спрямована через суд, про захист порушеного або оспорюваного суб`єктивного права та охоронюваного законом інтересу, яке здійснюється у визначеній законом процесуальній формі.
Предмет позову - це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, яка кореспондує зі способами захисту права, визначеними, зокрема, ст. 16 Цивільного кодексу України, ст. 20 Господарського кодексу України. Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача.
Судом встановлено, що при поданні позовної заяви позивачем зазначено про повернення орендованого майна у кількості 2352 елемента.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що позивачем змінено предмету позову.
За таких обставин, суд заяву Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА Україна Т.О.В." розцінює, як заяву про зміну предмету позову.
Суд вважає, що заява позивача про про зміну предмету позову відповідає вимогам чинного процесуального законодавства, подана до початку першого судового засідання, а тому приймає її до розгляду як таку, що відповідає вимогам п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає за необхідне підготовче засідання відкласти, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Частиною 2 ст.182 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у підготовчому засіданні суд здійснює дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Враховуючи, що розгляд справи по суті як стадія позовного провадження за приписами ГПК України передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після відкриття розгляду справи по суті (ч. 2 ст. 202, ст. 207 ГПК), а також те, що суд у даному судовому засіданні не може забезпечити дотримання всіх вимог, визначених ст.182 ГПК України для проведення підготовчого засідання, суд для забезпечення принципів змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності у господарському судочинстві вважає за правильне відкласти підготовче засідання по справі відповідно до п.3 ч.2 ст.183 ГПК України з метою надання можливості сторонам реалізувати свої права.
Керуючись статтями 176, 177, 182, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА Україна Т.О.В" про зміну предмету позову задовольнити.
2. Відкласти підготовче засідання у справі на 14.07.2020 об 10:00 год.
2.1. Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА Україна Т.О.В" у розгляді справи 909/431/20 у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за поштовою адресою для реєстрації в Easy Con - ІНФОРМАЦІЯ_1.
2.2 Провести судове засідання з розгляду справи призначене на 14.07.20 об 10:00год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням програмного забезпечення Easy Con .
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 20.
3. Сторонам письмові докази подати суду у відповідності до вимог ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
4. Звернути увагу учасників справи:
4.1. Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
4.2. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
4.3. Главою 6 Господарського процесуального кодексу України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.
5. Участь представників сторін у підготовчому засідання на власний розсуд. Сторонам, у разі направлення в судове засідання свого представника, врахувати вимоги ст. 58, 60 ГПК України.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст.ст. 235, 255 ГПК України).
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України", за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/ Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/ e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua. Інформація за тел.: (0342) 55-94-88
Суддя Шкіндер П. А.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 26.06.2020 |
Номер документу | 90023660 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шкіндер П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні