ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
25.06.2020Справа № 910/5647/20 Суддя Господарського суду міста Києва Морозов С.М. розглянувши без повідомлення сторін у спрощеному позовному провадженні справу
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Успішна Інвестиція", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Управлінська компанія "Роял Хоспітелеті Груп", м. Київ
про стягнення 774 484,78 грн, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
24.04.2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Успішна Інвестиція" (позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Управлінська компанія "Роял Хоспітелеті Груп" (відповідач) суми заборгованості з орендної плати за грудень 2019 року в розмірі 96 142,30 грн, суму нарахованих комунальних послуг за грудень 2019 року в розмірі 14 699,80 грн, суму пені в розмірі 7 007,89 грн та суму штрафу в розмірі 656 634,79 грн, у зв`язку з невиконанням відповідачем умов Договору оренди №06-05 від 01.12.2019 року в частині сплати орендних та обов`язкових платежів.
Згідно з п. 2 ч. 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб є малозначними справами.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються що малозначні справи.
Частиною 1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.04.2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами та запропоновано сторонам у встановлені судом строки подати відповідні заяви по суті.
З метою повідомлення відповідача про розгляд даної справи та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, судом рекомендованим листом з повідомленнями про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 01004, м. Київ, вул. В. Васильківська, будинок 5, направлялась ухвала суду від 27.04.2020 року.
Відповідач, згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №0105471282380 ухвалу суду від 27.04.2020 про відкриття провадження у справі не отримав та у зв`язку із закінченням встановленого строку зберігання поштового відправлення конверт було повернуто до Господарського суду міста Києва.
Відтак, в силу положення пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України день складення підприємством поштового зв`язку повідомлення з відбитком календарного штемпелю про повернення поштового відправлення вважається днем вручення відповідачу ухвал суду.
У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України Про доступ до судових рішень ).
Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з процесуальними документами у справі №910/5647/20 в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
За таких обставин, приймаючи до уваги, що відповідач так і не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до положень ст. 165 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Приймаючи до уваги, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд даної справи та у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, відзиву на позовну заяву до суду не подав, справа підлягає розгляду за наявними у ній матеріалами.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
01 грудня 2019 між позивачем (орендодавець) та відповідачем (орендар) укладено Договір оренди №06-05 (надалі - Договір), згідно з умовами п. 2.1. якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування без права викупу частину нежилого приміщення №16 загальною площею 160 кв.м., що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Червоноармійська (Печерський, Голосіївський, Шевченківський райони), буд. 5, поверх 3, разом з правами користування комунікаціями, сходами, місцями загального користування та іншими подібними правами, що пов`язані з використанням приміщення за його призначенням (надалі - приміщення або об`єкт оренди).
Згідно з умовами цього Договору орендар здійснює сплату орендодавцю наступних платежів: орендна плата; комунальні послуги, перелік яких визначений у Додатку №2 до цього Договору; експлуатаційних послуг, перелік яких визначено у Додатку №3 до цього Договору; інші платежі, передбачені цим розділом Договору. (п. 4.1. Договору).
Орендар зобов`язаний сплачувати щомісяця плату за користування приміщенням у розмірах та у терміни, які визначаються цим Договором. Орендар щомісячно сплачує орендну плату із розрахунку гривневого еквіваленту: 25 доларів США за курсом НБУ на 1 (перше) число кожного місяця за 1 кв.м. приміщення, що використовується орендарем для приміщення офісу. Розмір орендної плати за кожний місяць підлягає індексації з коефіцієнтом рівним 1 (одиниці). Не пізніше 10.12.2019 року орендар сплачує орендодавцю орендну плату за перший місяць оренди приміщення у розмірі, визначеному в п. 4.2.2. цього Договору. (п.п. 4.2.1., 4.2.2., 4.2.4. Договору).
Згідно умов п. 4.3.1. та п. 4.3.2. Договору орендодавець самостійно здійснює розрахунки з енергопостачальними та комунальними організаціями за спожиті орендарем електро-, тепло-, водоресурси та прийняті каналізаційні стоки. Орендар зобов`язується окремо компенсувати орендодавцеві вартість спожитих електро-, тепло-, водоресурсів та прийнятих каналізаційних стоків, комунальних послуг. Відшкодування здійснюється протягом 5 робочих днів із дня отримання орендарем відповідного рахунку документальним обґрунтуванням) від орендодавця або іншої особи, яка надає відповідні послуги.
Орендар зобов`язується окремо компенсувати орендодавцеві вартість експлуатаційних послуг, яка визначається тарифами обслуговуючого комунального підприємства. Відшкодування здійснюється протягом 5 робочих днів із дня отримання орендарем відповідного рахунку (з документальним обґрунтуванням) від орендодавця або іншої особи, яка надає відповідні послуги. (п. 4.3.3. Договору).
Відповідно до п. 4.5.1. та п. 4.6.2. Договору всі належні за цим Договором платежі орендар сплачує орендодавцю у безготівковій формі, шляхом перерахування відповідних грошових коштів на поточний рахунок орендодавця, зазначений у цьому Договорі, або інший рахунок орендодавця, зазначений у відповідному рахунку-фактурі. Датою виконання орендарем зобов`язань щодо сплати орендної плати та відшкодування вартості послуг вважається дата зарахування відповідної суми в повному обсязі на поточний рахунок орендодавця. Всі платежі за цим Договором здійснюються у гривні.
Строк оренди починається з дати підписання сторонами акту приймання-передачі приміщення в оренду та діє до 31 грудня 2019 року. (п. 5.1. Договору).
Відповідно до умов п. 8.1. Договору він вступає в силу з дати його підписання сторонами та скріплення печатками сторін (у разі їх використання) та діє до закінчення строку оренди, визначеного цим Договором.
Так, згідно Договору, 01.12.2019 року за Актом приймання-передачі приміщення в оренду до договору оренди №06-05 від 01.12.2019 року орендодавець передав, а орендар прийняв нежиле приміщення №16 загальною площею 160 кв.м., що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Червоноармійська (Печерський, Голосіївський, Шевченківський райони), буд. 5, поверх 3.
Як зазначає позивач, у зв`язку із порушенням відповідачем умов п.п. 4.2.2., 4.2.4., 4.3.2. Договору, на адресу відповідача було направлено повідомлення №015/20 від 16.03.2020 про обмеження доступу до Приміщення та про необхідність сплати Оредної плати, компенсації комунальних платежів і штрафу, а також про необхідність повернути Орендарю Орендодавцю Приміщення з підписанням відповідного Акту приймання-передачі.
Відповідно до п. 6.2.1. Договору орендар зобов`язується своєчасно прийняти в оренду та повернути з оренди згідно з умовами цього Договору Приміщення та підписати відповідні акти.
Однак станом на день подачі даного позову до суду відповідачем не сплачено нараховану орендну плату та не компенсовано витрати по комунальним платежам.
Відповідно до відомостей бухгалтерського обліку (картка рахунку №361) за період з грудня 2019 року по квітень 2020 року по контрагенту ТОВ УК Роял Хоспітелеті Груп обліковується заборгованість в загальній сумі 110 842,10 грн, з яких:
- 14 699,80 грн - сума нарахованих комунальних послуг за грудень 2019 року;
- 96 142,30 грн - орендна плата за грудень 2019 року.
Оскільки відповідачем станом на день пред`явлення даного позову до суду не повернуто приміщення позивачу та відповідно не підписано Акт здачі-приймання приміщення, тому позивач у відповідності до п. 9.4. Договору застосував та нарахував штраф у розмірі подвійної орендної плати, встановленої цим Договором, за кожен день прострочення до дати фактичного звільнення приміщення і передачі його орендодавцю відповідно до умов цього Договору, який становить 656 634,79 грн за період з 01.01.2020 року по 10 квітня 2020 року
Отже, звертаючись з даним позовом до суду, позивач зазначає, що загальний розмір суми заборгованості відповідача перед позивачем за Договором становить 774 484,78 грн, яка складається з: 14 699,80 грн суми нарахованих комунальних послуг за грудень 2019 року, 96 142,30 грн орендної плати за грудень 2019 року, 7 007,89 грн пені за прострочення виконання зобов`язання та 656 634,79 грн штрафу.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 статті 509 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно з ч. 2 статті 509 ЦК України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пунктом 1 ч. 2 статті 11 ЦК України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно з ч. 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
З огляду на встановлений ст. 204 Цивільного кодексу України принцип правомірності правочину, суд приймає Договір оренди №06-05 від 01.12.2019 як належну підставу, у розумінні норм ст. 11 названого Кодексу України, для виникнення у позивача та відповідача взаємних цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Аналогічні положення містить ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України.
Згідно з частинами 1, 5 ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Згідно приписів ч. 1 ст. 14 ЦК України, цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України). Одностороння відмова від зобов`язання, в силу ст. 525 ЦК України, не допускається.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно зі статтею 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідні положення також визначаються у ч. 1 ст. 193 ГК України.
Положеннями ст. 525 ЦК України та ч. 7 ст. 193 ГК України встановлено, що одностороння відмова від зобов`язання не допускається, крім випадку, коли право такої відмови встановлено договором або законом.
Матеріалами справи (Актом приймання-передачі приміщення в оренду до договору оренди №06-05 від 01.12.2019 року) підтверджується факт передачі в оренду майна, що є об`єктом оренди за Договором.
В той же час, матеріали справи не містять доказів того, що відповідачем повернуто орендоване майно позивачу.
Відповідно до ст. 626 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Матеріалами справи підтверджується наявність у відповідача заборгованості перед позивачем по оплаті комунальних послуг за грудень 2019 року в розмірі 14 699,80 грн та орендної плати за грудень 2019 року в розмірі 96 142,30 грн.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 286 Господарського кодексу України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Порядок сплати орендної плати за Договором сторони визначили у розділі 3 Договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Умовою виконання зобов`язання - є строк (термін) його виконання. Дотримання строку виконання є одним із критеріїв належного виконання зобов`язання, оскільки прострочення є одним із проявів порушення зобов`язання. Строк (термін) виконання зобов`язання за загальним правилом, узгоджується сторонами в договорі.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Отже, з урахуванням положень ст. 530 Цивільного кодексу України, враховуючи приписи розділу 4 Договору, відповідач повинен був сплачувати орендну плату а також вартість комунальних послуг.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно зі ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно наявного в матеріалах справи розрахунку ціни позову за визначений позивачем період, який судом перевірено та з яким суд погоджується, позивачем було нараховано до сплати орендну плату на загальну суму 96 142,30 грн та вартість комунальних послуг в розмірі 14 699,80 грн.
Строк виконання відповідачем обов`язку з оплати орендної плати є таким, що настав. Доказів протилежного матеріали справи не містять.
З огляду на вищевикладене, вимоги позивача про стягнення з відповідача орендної плати у розмірі 96 142,30 грн та вартості комунальних послуг в розмірі 14 699,80 грн за Договором є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Позивачем також заявлено до стягнення з відповідача суму пені у загальному розмірі 7 007,89 грн та суму штрафу в розмірі 656 634,79 грн.
Судом встановлено, що відповідач у встановлений строк свого обов`язку по перерахуванню коштів не виконав, допустивши прострочення виконання грошового зобов`язання, тому дії відповідача є порушенням зобов`язання (ст. 610 Цивільного кодексу України), і він вважається таким, що прострочив (ст. 612 Цивільного кодексу України), відповідно є підстави для застосування встановленої законом відповідальності.
Стаття 611 Цивільного кодексу України передбачає, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, якими зокрема є сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.
За змістом ст.ст. 546, 549 Цивільного кодексу України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, різновидом якої є штраф та пеня.
Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.
В пункті 1.3. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 року №14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань" визначено, що з урахуванням приписів статті 549, частини другої статті 625 ЦК України та статті 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" правовими наслідками порушення грошового зобов`язання, тобто зобов`язання сплатити гроші, є обов`язок сплатити не лише суму основного боргу, а й неустойку (якщо її стягнення передбачене договором або актами законодавства), інфляційні нарахування, що обраховуються як різниця добутку суми основного боргу на індекс (індекси) інфляції, та проценти річних від простроченої суми основного боргу.
Згідно п. 9.3. Договору у випадку неналежної або несвоєчасної сплати орендної плати та/або інших платежів, передбачених цим Договором, орендар зобов`язується сплатити орендодавцю пеню, що нараховується з наступного дня після спливу терміну сплати орендної плати та/або інших платежів, в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення платежу від простроченої суми, що підлягає сплаті за цим Договором.
Відповідно до п. 9.4. Договору у випадку прострочення виконання орендарем зобов`язання повернути приміщення з оренди орендодавцю у зазначений цим Договором строк, за нецільове використання приміщення, орендар зобов`язаний сплатити орендодавцю штраф у розмірі подвійної орендної плати, встановленої цим Договором, за кожен день прострочення до дати фактичного звільнення приміщення і передачі його орендодавцю відповідно до умов цього Договору. При цьому орендар зобов`язаний здійснити оплату послуг за цим Договором до моменту фактичного звільнення приміщення та його передачі орендодавцю відповідно до умов цього Договору.
Оскільки, матеріалами справи підтверджено факт наявності прострочення відповідачем виконання грошового зобов`язання з оплати орендних платежів та вартості комунальних послуг, то позивачем правомірно здійснено нарахування пені та штрафу.
За змістом з ч. 2 ст. 217 ГК України одним з видів господарських санкцій є штрафні санкції, до яких віднесено штраф та пеню (ч. 1 ст. 230 ГК України).
За приписами ч.1 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України).
Згідно із ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Частиною 6 статті 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Перевіривши розрахунки пені у сумі 7 007,89 грн та штрафу у сумі 656 634,79 грн, судом встановлено, що розрахунки є арифметично вірними, а тому позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.
У відповідності до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Встановленими вище обставинами підтверджено обґрунтованість заявлених позивачем вимог.
Приписами ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із ст. ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
За таких обставин, дослідивши всі обставини справи, перевіривши їх наявними доказами, судом встановлено обґрунтованість заявленого позову, відтак до стягнення з відповідача на користь позивача підлягає сума орендної плати в розмірі 96 142,30 грн, сума нарахованих комунальних послуг в розмірі 14 699,80 грн, сума пені в розмірі 7 007,89 грн та сума штрафу в розмірі 656 634,79 грн.
Судовий збір позивача, у розмірі 11 617,27 грн, відповідно до положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України, покладається на відповідача.
Керуючись статтями 73-74, 76-79, 86, 129, 232, 233, 237-238, 240-241 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Управлінська компанія Роял Хоспітелеті Груп (ідентифікаційний код 41148543, місцезнаходження: 010014, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 5) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Успішна інвестиція (ідентифікаційний код 43207296, місцезнаходження: 01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 5, приміщення 16) суму заборгованості зі сплати орендної плати в розмірі 96 142,30 грн (дев`яносто шість тисяч сто сорок дві гривні 30 копійок), суму заборгованості зі сплати нарахованих комунальних послуг в розмірі 14 699,80 грн (чотирнадцять тисяч шістсот дев`яносто дев`ять гривень 80 копійок), суму пені в розмірі 7 007,89 грн (сім тисяч сім гривень 89 копійок), суму штрафу в розмірі 656 634,79 грн (шістсот п`ятдесят шість тисяч шістсот тридцять чотири гривні 79 копійок) та суму судового збору в розмірі 11 617,27 грн (одинадцять тисяч шістсот сімнадцять гривень 27 копійок).
3. Після вступу рішення в законну силу видати наказ.
4. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
5. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 257 та п. 17.5. розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.М. Морозов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2020 |
Оприлюднено | 26.06.2020 |
Номер документу | 90023962 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Морозов С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні