ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"25" червня 2020 р. Справа № 911/1831/20
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Дзвінківської сільської ради Васильківського району Київської області, 08620, Київська область, Васильківський район, село Дзвінкове, вулиця Грушевського
про визнання недійсним державного акта на право постійного користування землею
встановив:
Дзвінківська сільська рада Васильківського району Київської області звернулась до господарського суду з позовом до Публічного акціонерного товариства "Дзвінкове" про визнання недійсним державного акта на право постійного користування землею серії ІІ-КВ № 003225-100 від 08.08.1996, який видано на підставі рішення Васильківської районної ради народних депутатів від 26.06.1996 № 308 та зареєстровано в книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 42.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, найменування позивача не відповідає фактичним даним згідно зі Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1006821983, зробленим судом станом на 23.06.2020.
Згідно з Витягом вбачається, що за ідентифікаційним кодом 04359235 зареєстровано юридичну особу, а саме: Дзвінківську сільську раду тоді, як в позовній заяві зазначено: Дзвінківська сільська рада Васильківського району Київської області.
За приписами частини першої статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Також відповідно до пункту 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
З викладених позивачем обставин справи вбачається, що за ПАТ "Дзвінкове" на підставі державного акта на право постійного користування землею серії ІІ-КВ № 003225-100 від 08.08.1996 обліковується 421,6 га землі, тоді як згідно даних Державної статистичної звітності "Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності" за відповідачем обліковується 274,32 га площі земельних ділянок. Позивач стверджує, що у зв`язку зі зменшенням площі земельних ділянок, які перебувають у відповідача у користуванні, до державного акта мали бути внесені відповідні зміни, відповідного до чинного законодавства на момент зміни меж земельних ділянок або державний акт мав бути замінений на новий, що відповідачем не було здійснено.
Однак, при викладі обставин даної справи позивачем не визначено порушене, невизнане чи оспорюване відповідачем право або охоронюваний законом інтерес позивача, на захист якого останнім подано даний позов.
Крім того, позовна заява не містить посилання на правові підстави позову (норми матеріального права, якими обґрунтовується заявлена позовна вимога).
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги статті 162 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що усунення недоліків позовної заяви не передбачає подання нового виправленого екземпляра позовної заяви, а лише заяви з мотивувальною та резолютивною частинами внесених виправлень.
Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк, надавши суду:
- достовірні відомості про повне найменування позивача відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- заяву з додатковим обґрунтуванням провових підстав подачі даної позовної заяви;
- заяву, в якій визначити право, на захист якого подано даний позов.
Докази направлення копії такої заяви відповідачу надати до суду.
4. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
6. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 25.06.2020
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2020 |
Оприлюднено | 26.06.2020 |
Номер документу | 90024263 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні