ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.06.2020 Справа № 917/714/20
за позовною заявою Токарівської сільської ради, вул.ім.Г.І.Андрусенка,1, с. Токарі, Лохвицький район, Полтавська область, 37231
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луйвар", вул.Грушевського, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36021
про розірвання договору відповідального зберігання № 129 від 21.12.2018 року та повернення майна
Суддя Ціленко В.А.
Секретар судового засідання: Білоус О.В.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, у порядку спрощеного позовного провадження, без виклику представників сторін, відповідно до ст. 247 Господарського процесуального кодексу України.
Суть спору: Розглядається позовна заява Токарівської сільської ради, с. Токарі Лохвицького району, Полтавської області про розірвання договору відповідального зберігання № 129 від 21.12.2018 року та зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Луйвар", м. Полтава повернути отриманних на зберігання матеріалів.
Відповідач у встановлений судом строк, без поважних причин відзив на позов не надав, тому суд вирішує справу за наявними матеріалами у порядку ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Відповідно до договору зберігання № 129 від 21.12.2018 року Токарівська сільська рада зобов`язалася передати на зберігання матеріальні цінності, згідно підписаної специфікації (додаток № 1 до договору), а Товариство з обмеженою відповідальністю "Аквадія", с. Гаркушинці, Полтавської області повернути матеріали у триденний термін за першою вимогою або з моменту припинення дії договору.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 11.12.2019 відбулася держана реєстрація змін до установчих документів юридичної особи, де змінено: повне найменування; скорочене найменування; місцезнаходження та види діяльності, в результаті яких відповідач у справі іменується як Товариство з обмеженою відповідальністю "Луйвар", і знаходиться за адресою: вул. Грушевського, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36021.
Заявник посилається на неналежне виконання договірних зобов`язань, неповернення на претензійну вимогу прийнятих на зберігання матеріалів, просить суд задовольнити заявлені позовні вимоги.
При вирішенні спору судом враховано наступне.
Стаття 11 Цивільного кодексу України визначає, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори.
Правовідносини, що склалися між сторонами регулюються договором зберігання, відповідно до якого одна сторона (зберігач) зобов`язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності (936 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 938 Цивільного кодексу України зберігач зобов`язаний зберігати річ протягом строку, встановленого у договорі зберігання. Пунктом 5.1. договору № 129 від 21.12.2018 року сторони обумовили, що передані на зберігання речі, згідно специфікації, підлягають поверненню поклажодавцю у триденний термін за першою вимогою або у той же термін з моменту припинення дії договору.
Згідно частини 1 статті 949 Цивільного кодексу України зберігач зобов`язаний повернути поклажодавцеві річ, яка була передана на зберігання, або відповідну кількість речей такого самого роду та такої самої якості.
Імперативне правило частини 1 статті 953 Цивільного кодексу України зобов`язує зберігача на першу вимогу поклажодавця повернути річ, навіть якщо строк її зберігання не закінчився.
26.02.2020 року Токарівська сільська рада звернулася до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луйвар", як до зберігача, з проханням повернути зазначені у додатку № 1 до договору речі, однак відповідачем речі повернуті не були.
Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватися належним чином та у встановлений строк у відповідності з вказівками закону, договору, одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається. Статтею 629 Цивільного кодексу України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
За таких обставин, оскільки відповідач не повернув майно позивачу, суд дійшов висновку про те, що відповідачем були порушені права та законні інтереси позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Згідно з частиною другою статті 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що якщо зберігач на першу вимогу поклажодавця не повертає йому майно, передане на зберігання, то це є істотним порушенням умов договору і останній вправі вимагати його розірвання в судовому порядку.
Витрати по оплаті судового збору відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 129, 232-233, 237-238 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Розірвати договір відповідального зберігання № 129 від 21.12.2018 року укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Луйвар" (код ЄДРПОУ 38961768) та Токарівською сільською радою.
3. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Луйвар" (код ЄДРПОУ 38961768) повернути Токарівській сільській раді матеріали (в.ч. обладнання) отримане за Договором відповідального зберігання № 129 від 21.12.2018 року.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Луйвар" (вул. Грушевського, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36021, код ЄДРПОУ 38961768) на користь Токарівської сільської ради (вул.ім.Г.І.Андрусенка, 1, с. Токарі, Лохвицький район, Полтавська область, 37231, код ЄДРПОУ 21048695) 4 204,00 грн. судового збору.
5. Копію рішення направити сторонам по справі.
Повне рішення складено 24.06.2020 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.256 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до
набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Ціленко
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 26.06.2020 |
Номер документу | 90024706 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ціленко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні