1Справа № 335/4696/20 1-кс/335/2733/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2020 року слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Вознесенівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020080060001240 від 13.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 361 КК України, про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий Вознесенівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадженні № 12020080060001240 від 13.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 361 КК України, звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що 12.05.2020 року до Вознесенівського ВП ДВП ГУНП в Запорізькій області надійшла заява проте, що гр. ОСОБА_5 здійснив несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів)приватного підприємства «Елтіз», що призвело до витоку інформації (ЄО 12262).
Відомості про вказане кримінальне правопорушення було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020080060001240 від 13 травня 2020 року, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.361 КК України.
В ходідосудового розслідуванняв якостіпредставника потерпілогобуло допитано ОСОБА_6 який засвідчив,щоз 2006 року по 2011 рік він займав посаду директора ПП «ЕЛТІЗ» (ЄДРПОУ 31624085), зареєстрованого та фактично розташованого за адресою: АДРЕСА_1 . З 2011 року по теперішній час займає посаду заступника директора по загальним питанням ПП «ЕЛТІЗ». В його функціональні обов`язки входить: контроль фінансової діяльності, планової та договірної діяльності, автоматизація обробки інформації та кадрові питання.
ПП «ЕЛТІЗ» є виробником сухих трансформаторів та електричних реакторів, значна кількість яких поставляється на експорт. Підприємство є одноосібним розробником технічної та технологічної документації для цієї продукції. На підприємстві функціонує конструкторський відділ, який займається розробкою креслень на кожний виріб окремо. Креслення базуються на технічних рішеннях, захищених патентами України та Російської Федерації. Патентоутримувачем усіх патентів на винахід, які використовуються у виробництві ПП «Елтіз» є директор ПП «Елтіз» ОСОБА_7 .
Конструкторська та технологічна документація на продукцію ПП «Елтіз» є інтелектуальною власністю підприємства, а конструкторські та технологічні рішення відносяться до комерційної таємниці підприємства.
Під час поставки продукції на адресу покупця договорами або контрактами передбачена передача тільки габаритних креслень і експлуатаційної документації (паспорта на виріб, керівництва по монтажу та експлуатації). Конструкторська та технологічна документація (креслення, інструкції, технологічні процеси та інше) підпадають під перелік відомостей, передбачених пп. 5.4, 5.5 «Додаткового переліку відомостей, що складають комерційну таємницю ПП Елтіз», тобто відомостей, що розкривають суть патентів, технологію виробництва продукції (є строго конфіденційною інформацією), а також технічні характеристики та робочі параметри нової продукції, розробленої на підприємстві (є конфіденційною інформацією).
Кожен робітник підприємства при прийомі на роботу після знайомства з «Положенням про комерційну таємницю і іншу конфіденційну інформацію приватного підприємства Елтіз» та витягом з «Інструкції по забезпеченню збереження відомостей, складаючи комерційну таємницю та іншу конфіденційну інформацію приватного підприємства Елтіз, підписує «Зобов`язання про нерозголошення комерційної таємниці та іншої конфіденційної інформації». Зокрема, згадане Зобов`язання містить наступне заключне положення, під яким підписується робітник: «Мне известно, что нарушение данного обязательства может повлечь ответственность согласно действующему законодательству Украины, а также обязанность возмещения материального ущерба, причиненного предприятию, включая упущенную выгоду».
Так, на протязі з 2016 року по 2018 рік, на ПП «Елтіз» працював ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обіймав посаду начальника конструкторського відділу, на підставі чого він мав доступ до інформації патентів, технологій виготовлення виробів, технічних характеристик та параметрів нової продукції, виготовляємою ПП «Елтіз». У вересні 2018 році ОСОБА_5 було звільнено з посади та з ПП «Елітз» у зв`язку з тим, що останній використовуючи свою посаду, передавав конфіденційну інформацію відносно виробів ПП «Елтіз» до прямих конкурентів ТОВ «Комплектпромматеріали», у зв`язку з чим тривають судовий розгляд.
Також ОСОБА_6 додав, що від працівника ПП «Елтіз» адміністратора системи ОСОБА_8 йому стало відомо, що після того як ОСОБА_5 було звільнено, невідома особа намагалась приєднатись до електронної пошти ПП «Елтіз».
Разом з цим, ОСОБА_6 стало відомо, що при моніторингу сайту головних конкурентів, тобто ТОВ «Комплектпромматеріали» у перший квартал 2020 року, останні розпочали висвітлювати та розміщувати інформацію, яка може бути інформацією ПП «Елтіз» яка є конфіденційною та полягає у виготовленні електронних реакторів.
Зазначену вище інформацію можна було отримати шляхом «удаленного доступа», тобто приєднатись до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз» та викрасти відповідну інформацію.
ОСОБА_6 доповнив, що особа, яка намагається приєднатись, або приєднувалась, до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз», це може бути лише та особа, яка точно знає яка саме інформація зберігається на цих комп`ютерах, у зв`язку з чим це може бути лише та особа, яка раніше працювала у ПП «Елтіз». У зв`язку з тим, що ОСОБА_5 раніше обіймав посаду начальника конструкторського відділу, то йому добре відомо, яка саме інформація зберігається на робочих комп`ютерах ПП «Елтіз» та що саме ця інформація необхідна прямим конкурентам, тобто ТОВ «Комплектпромматеріали».
Разом з цим ОСОБА_6 додав, що існує коле спілкування осіб яке складається з робітників підприємств які є прямими конкурентами ПП «Елтіз» та підприємств які займаються схожою діяльністю.
У зв`язку із своєю займаною посадою, час від часу, йому доводиться спілкуватися з різними особами, як працівниками прямих конкурентів, так і працівниками інших підприємств робота яких у тому чи іншому випадку пов`язана з роботою ПП «Елтіз».
Від деяких осіб, особисті данні яких він не можу називати з певних обставин, йому стало відомо про те, що один із колишніх працівників ПП «Елтіз» (якого було звільнено за збут конфіденційної інформації) на даний час займається поставкою інформації до одних з головних конкурентів приватного підприємства «Елтіз» відносно виготовлення електричних реакторів за кресленнями, які є конфіденційними та на праві інтелектуальної власності належать ПП «Елтіз», та даній особі ймовірно допомагає хтось з діючих працівників «Елтіз».
При цьому ОСОБА_6 акцентував увагу на тому, що ОСОБА_5 раніше займався збутом аналогічних креслень за що його було звільнено та відносно нього скеровано обвинувальний акт до районного суду м. Запоріжжя і наразі тривають судові розгляди справи.
У зв`язку з чим, з`являється підозра про те, що ОСОБА_5 продовжує свою злочинну діяльність направлену на збут конфіденційної інформації ПП «Елтіз» відносно виготовлення електричних реакторів та ймовірно йому допомагає хтось з діючих працівників ПП «Елтіз», а саме допомог приєднатись шляхом «удаленного доступа» для отримання всієї інформації на відстані.
Наразі в ПП «Елтіз» проводиться робота з метою перевірки вище зазначеної інформації стосовно того, що діючий працівник ПП «Елтіз» допомагає ОСОБА_5 в його злочинній діяльності, а сам ОСОБА_5 шляхом «удаленного доступа» отримую конфіденційну інформацію ПП «Елтіз».
Допитаний в якості свідка ОСОБА_9 зазначив, що приблизно з листопада 2018 роки він працює в ПП «Елтіз» на посаді заступника директора з безпеки. В його обов`язки входить забезпечення безпеки будь-якого напрямку на підприємстві.
Підприємство, на якому він працюю, займається проектуванням, розробкою та виготовленням сухих трансформаторів та електричних реакторів які поставляються по всьому світу.
Від свої колег по роботі, йому стало відомо про ОСОБА_5 , який раніше так само працював в ПП «Елтіз», в період часу з 2016 року по вересень 2018 року, на посаді начальника конструкторського відділу. У зв`язку із своїм становищем, ОСОБА_5 мав доступ до інформації щодо патентів, технології виготовлення продукції, технічних характеристик і параметрів нової продукції, виготовленої на підприємстві. Дану інформацію ОСОБА_5 переправляв громадянину Російської Федерації, за що в подальшому був звільнений.
Приблизно на початку травня 2020 роки до нього звернувся фахівець адміністратор-системи на ім`я ОСОБА_10 який працює на підприємстві і повідомив про те, що ним були помічені спроби підключення до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз» шляхом «удаленного доступа». Разом з цим, на протязі березня та квітня 2020 року, ОСОБА_11 займався моніторингом різних сайтів прямих конкурентів нашого підприємства. У зв`язку з чим, ним була виявлена ??інформація розміщена на сайтах конкурентів ПП «Елтіз» яка має обмежений доступ і є закритою інформацією підприємства відносно патентів, технології виготовлення продукції, технічних характеристик і параметрів нової продукції, виготовленої на підприємстві.
З огляду на вище викладене з`явилася підозра про те, що ОСОБА_5 , або ж особи з кола колишніх співробітників їхнього підприємства, на даний момент надають конструкторські послуги з виготовлення електричних реакторів конкурентам нашого підприємства. Дана інформація швидше за все могла бути отримана шляхом «удаленного доступа» до робочих комп`ютерів підприємства на яких зберігається технічна документація.
Таким чином, підприємству ПП «Елтіз» завдається матеріальна шкода, а також порушуються авторські права на запатентовані вироби, в чому підозрюється ОСОБА_5 , або ж особи з кола колишніх співробітників ПП «Елтіз», які раніше безпосередньо мали доступ і можливість копіювання даної інформації.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_8 зазначив, що з 2013 року він працюю на ПП «Елтіз» на посаді адміністратора системи. В його функціональні обов`язки входить: підтримка інформаційних технологій підприємства (обслуговування комп`ютерної та серверної техніки).
На підприємстві функціонує внутрішня комп`ютерна мережа «ELTIZ.LOCAL», яка організована наступним чином: на підприємстві налаштовано сервер (DC01), на якому зберігаються облікові записи користувача (логіни) та інша інформація стосовно налаштувань доменної мережі. Вказана мережа являється захищеною, з обмеженим доступом. Доступ до вказаної мережі дозволяється тільки із зареєстрованих комп`ютерів, відповідно до облікових записів користувача. Підключення до вказаної мережі здійснюється виключно адміністратором системи ПП «Елтіз» після відповідного дозволу керівництва ПП «Елтіз», яке полягає у наданні працівнику ПП «Елтіз» відповідного логіну та паролю, після чого користувач обов`язково змінює пароль при першому вході в систему, та у подальшому кожні 60 днів змінює пароль. У разі незміни пароля протягом 60 днів система зобов`язує користувача в обов`язковому порядку змінити пароль. Користуватися інформацією в мережі можливо тільки із зареєстрованих комп`ютерів в мережі, які є власністю підприємства. Система налаштована таким чином, що підключення до системи особистих пристроїв працівниками підприємства неможливе.
В мережі підприємства зберігається вся робоча інформація підприємства, а саме: комерційна інформація про замовлення та замовників, конструкторська документація, креслення, паспорти на продукцію, бухгалтерська документація, технологічні інструкції, протоколи випробувань готової продукції, графіки виробництва та інша документація.
Відповідно до інструкції з якості «Система керування якістю. Керування електронними документами. ИК-4.2-01:2014» затверджена 09.07.2014 року, та яка втратила чинність у зв`язку із затвердженням 20.03.2018 року операційної інструкції «Система менеджменту якості. Забезпечення електронного документообігу. ОИ-7.4.0:2018», яка на теперішній час чинна, на підприємстві забезпечено захист інформації в електронному документообігу. Вказані інструкції визначають рівень доступу до інформації, який має працівник підприємства, та порядок надання доступу до вказаної інформації.
У колишнього начальника конструкторського відділу ПП «Елтіз» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 був доступ до всієї конструкторської документації підприємства, яка зберігалась як в паперовому вигляді, так і в електронному вигляді в комп`ютерній мережі підприємства. ОСОБА_5 дозволялось виносити свій ноутбук та робочий зовнішній жорсткий диск за межі території підприємства. ОСОБА_5 було звільнено з займаної посади та з ПП «Елтіз» у зв`язку з тим, що їм було розголошено конфіденційну інформацію та передано конкурентам ПП «Елтіз».
01.12.2018 року, невідомою особою, було зроблено спробу до підключення до робочої електронної пошти ПП «Елтіз», про що засвідчують відповідні скриншоти.
На протязі першого кварталу 2020 року, він займався моніторингом сайту прямого конкуренту ПП «Елтіз», а саме ТОВ «Комплектпромматеріали». При моніторингу сайту ним було помічено, що на сторінці ТОВ «Комплектпромматеріали» розміщуються матеріали, які можуть бути матеріалами ПП «Елтіз», які мають обмежений доступ та являються конфіденційними. В зв`язку з чим, можна прийти до висновку, що продовжується поставка матеріалів ПП «Елтіз» до ТОВ «Комплектпромматеріали».
Разом з вище викладеним, ОСОБА_8 додав, що зазначена інформація могла бути отримана, шляхом «удаленного доступа», тобто стороння особа, невідомим шляхом, приєдналась до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз» та заволоділа інформацією, яка є обмеженою та конфіденційною, яка в подальшому була передана до ТОВ «Комплектпромматеріали». Також зазначив, що ОСОБА_5 раніше передавав дану інформацію до прямих конкурентів ПП «Елтіз».
Також ОСОБА_8 доповнив, що особа, яка намагається приєднатись до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз», це може бути лише та особа, яка точно знає яка саме інформація зберігається на цих комп`ютерах, у зв`язку з чим це може бути лише та особа, яка раніше працювала у ПП «Елтіз». У зв`язку з тим, що ОСОБА_5 раніше обіймав посаду начальника конструкторського відділу, то йому добре відомо, яка саме інформація зберігається на робочих комп`ютерах ПП «Елтіз» та що саме ця інформація необхідна прямим конкурентам, тобто ТОВ «Комплектпромматеріали».
У зв`язку із вище зазначеним, з`являється підозра, що ОСОБА_5 , або особи із кола колишніх працівників ПП «Елтіз» намагаються приєднатись до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз» шляхом «удаленного доступа» та наразі збуваються конфіденційну інформацію, стосовно виготовлення електричних реакторів, до прямих конкурентів підприємства.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_12 пояснив, що з липня 2019 року він обіймає посаду начальника служби безпеки ПП «Елтіз». В його посадові обов`язки входить забезпечення безпеки будь-якого напрямку ПП «Елтіз».
ПП «Елтіз» є виробником сухих трансформаторів та електричних реакторів, значна кількість яких поставляється на експорт. Підприємство є одноосібним розробником технічної та технологічної документації для цієї продукції. На підприємстві функціонує конструкторський відділ, який займається розробкою креслень на кожний виріб окремо. Креслення базуються на технічних рішеннях, захищених патентами України та Російської Федерації. Патентоутримувачем усіх патентів на винахід, які використовуються у виробництві ПП «Елтіз» є директор ПП «Елтіз» ОСОБА_7 .
Конструкторська та технологічна документація на продукцію ПП «Елтіз» є інтелектуальною власністю підприємства, а конструкторські та технологічні рішення відносяться до комерційної таємниці підприємства.
Від колег йому стало відомо, що в період часу з 2016 року по вересень 2018 року у ПП «Елтіз» працював ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 який обіймав посаду начальника конструкторського відділу у зв`язку з чим мав доступ до інформації патентів, технологій виготовлення виробів, технічних характеристик та параметрів нової продукції, виготовляємою ПП «Елтіз».
У вересні 2018 році ОСОБА_5 було звільнено з посади та з ПП «Елітз» у зв`язку з тим, що останній використовуючи свою посаду, передавав конфіденційну інформацію відносно виробів ПП «Елтіз» до прямих конкурентів ТОВ «Комплектпромматеріали», у зв`язку з чим тривають судовий розгляд.
ОСОБА_12 від працівника ПП «Елтіз» адміністратора системи ОСОБА_8 йому стало відомо, що після того як ОСОБА_5 було звільнено, невідома особа намагалась приєднатись до електронної пошти ПП «Елтіз».
Також ОСОБА_12 стало відомо, що при моніторингу сайту головних конкурентів, тобто ТОВ «Комплектпромматеріали» у перший квартал 2020 року, останні розпочали висвітлювати та розміщувати інформацію, яка може бути інформацією ПП «Елтіз» яка є конфіденційною та полягає у виготовленні електронних реакторів.
Зазначену вище інформацію можна було отримати шляхом «удаленного доступа», тобто приєднатись до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз» та викрасти відповідну інформацію. При цьому ОСОБА_12 акцентував увагу на тому, що від колег йому стало відомо, що ОСОБА_5 раніше передавав дану інформацію до прямих конкурентів ПП «Елтіз», тобто ТОВ «Комплектпромматеріали».
Разом з цим, ОСОБА_12 доповнив, що особа, яка намагається приєднатись, або приєднувалась, до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз», це може бути лише та особа, яка точно знає яка саме інформація зберігається на цих комп`ютерах, у зв`язку з чим це може бути лише та особа, яка раніше працювала у ПП «Елтіз».
У зв`язку з тим, що ОСОБА_5 раніше обіймав посаду начальника конструкторського відділу, то йому добре відомо, яка саме інформація зберігається на робочих комп`ютерах ПП «Елтіз» та що саме ця інформація необхідна прямим конкурентам, тобто ТОВ «Комплектпромматеріали».
У зв`язку із вище зазначеним, з`являється підозра, що ОСОБА_5 , або особи із кола колишніх працівників ПП «Елтіз» намагаються приєднатись до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз» шляхом «удаленного доступа» та наразі збуваються конфіденційну інформацію, стосовно виготовлення електричних реакторів, до прямих конкурентів нашого підприємства.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_7 зазначив, що з 2011 року по теперішній час він займає посаду директора ПП «Елтіз» (ЄДРПОУ 31624085), зареєстрованого та фактично розташованого за адресою: Запорізька область, Запорізький район, с. Лукашеве, вул. Перспективна, 4А. В його функціональні обов`язки входить: організація та контроль діяльності на підприємстві.
ПП «ЕЛТІЗ» є виробником сухих трансформаторів та електричних реакторів, значна кількість яких поставляється на експорт. Підприємство є одноосібним розробником технічної та технологічної документації для цієї продукції. На підприємстві функціонує конструкторський відділ, який займається розробкою креслень на кожний виріб окремо. Креслення базуються на технічних рішеннях, захищених патентами України та Російської Федерації. Я являюсь патентоутримувачем усіх патентів на винахід, які використовуються у виробництві ПП «Елтіз».
Конструкторська та технологічна документація на продукцію ПП «Елтіз» є інтелектуальною власністю підприємства, а конструкторські та технологічні рішення відносяться до комерційної таємниці підприємства.
Під час поставки продукції на адресу покупця договорами або контрактами передбачена передача тільки габаритних креслень і експлуатаційної документації (паспорта на виріб, керівництва по монтажу та експлуатації). Конструкторська та технологічна документація (креслення, інструкції, технологічні процеси та інше) підпадають під перелік відомостей, передбачених пп. 5.4, 5.5 «Додаткового переліку відомостей, що складають комерційну таємницю ПП Елтіз», тобто відомостей, що розкривають суть патентів, технологію виробництва продукції (є строго конфіденційною інформацією), а також технічні характеристики та робочі параметри нової продукції, розробленої на підприємстві (є конфіденційною інформацією). Кожен робітник підприємства при прийомі на роботу після знайомства з «Положенням про комерційну таємницю і іншу конфіденційну інформацію приватного підприємства Елтіз» та витягом з «Інструкції по забезпеченню збереження відомостей, складаючи комерційну таємницю та іншу конфіденційну інформацію приватного підприємства Елтіз, підписує «Зобов`язання про нерозголошення комерційної таємниці та іншої конфіденційної інформації». Зокрема, згадане Зобов`язання містить наступне заключне положення, під яким підписується робітник: «Мне известно, что нарушение данного обязательства может повлечь ответственность согласно действующему законодательству Украины, а также обязанность возмещения материального ущерба, причиненного предприятию, включая упущенную выгоду».
В період часу з 2016 року по вересень 2018 року у ПП «Елтіз» працював ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 який обіймав посаду начальника конструкторського відділу у зв`язку з чим мав доступ до інформації патентів, технологій виготовлення виробів, технічних характеристик та параметрів нової продукції, виготовляємою ПП «Елтіз».
У вересні 2018 році ОСОБА_5 було звільнено з посади та з ПП «Елітз» у зв`язку з тим, що останній використовуючи свою посаду, передавав конфіденційну інформацію відносно виробів ПП «Елтіз» до прямих конкурентів ТОВ «Комплектпромматеріали», у зв`язку з чим тривають судовий розгляд.
ОСОБА_7 від працівників ПП «Елтіз», адміністратора системи ОСОБА_8 , начальника служби безпеки ОСОБА_12 , стало відомо, що після того як ОСОБА_5 було звільнено, невідома особа намагалась приєднатись до електронної пошти ПП «Елтіз».
Також ОСОБА_7 стало відомо, що працівниками ПП «Елтіз» було зроблено моніторинг сайту головних конкурентів, тобто ТОВ «Комплектпромматеріали» у перший квартал 2020 року, при цьому було помічено, що останні розпочали висвітлювати та розміщувати інформацію, яка може бути інформацією ПП «Елтіз» яка є конфіденційною та полягає у виготовленні електронних реакторів.
Разом з цим, ОСОБА_7 повідомили, що зазначену вище інформацію можна було отримати шляхом «удаленного доступа», тобто приєднатись до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз» та викрасти відповідну інформацію. Акцентуючи увагу, ОСОБА_7 зазначив, що ОСОБА_5 раніше передавав дану інформацію до прямих конкурентів ПП «Елтіз», тобто ТОВ «Комплектпромматеріали».
Також ОСОБА_7 доповнив, що особа, яка намагається приєднатись, або приєднувалась, до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз», це може бути лише та особа, яка точно знає яка саме інформація зберігається на цих комп`ютерах, у зв`язку з чим це може бути лише та особа, яка раніше працювала у ПП «Елтіз».
У зв`язку з тим, що ОСОБА_5 раніше обіймав посаду начальника конструкторського відділу, то йому добре відомо, яка саме інформація зберігається на робочих комп`ютерах ПП «Елтіз» та що саме ця інформація необхідна прямим конкурентам, тобто ТОВ «Комплектпромматеріали».
У зв`язку із вище зазначеним, з`являється підозра, що ОСОБА_5 , або особи із кола колишніх працівників ПП «Елтіз» намагаються приєднатись до робочих комп`ютерів ПП «Елтіз» шляхом «удаленного доступа» та наразі збуваються конфіденційну інформацію, стосовно виготовлення електричних реакторів, до прямих конкурентів нашого підприємства.
Допитана в якості свідка ОСОБА_13 зазначила, що з 2018 року по теперішній час вона займає посаду інспектора з кадрів ПП «Елтіз» (ЄДРПОУ 31624085), зареєстрованого та фактично розташованого за адресою: Запорізька область, Запорізький район, с. Лукашеве, вул.. Перспективна, 4А. В її функціональні обов`язки входить: прийом на роботу нових працівників підприємства, звільнення з роботи працівників підприємства, оформлення та супроводження всієї документації яка стосується даних дій, а також оформлення особових справ на кожного працівника підприємства.
ПП «Елтіз» є виробником сухих трансформаторів та електричних реакторів, значна кількість яких поставляється на експорт. Підприємство є одноосібним розробником технічної та технологічної документації для цієї продукції. На підприємстві функціонує конструкторський відділ, який займається розробкою креслень на кожний виріб окремо. Креслення базуються на технічних рішеннях, захищених патентами України та Російської Федерації. Я являюсь патентоутримувачем усіх патентів на винахід, які використовуються у виробництві ПП «Елтіз».
Конструкторська та технологічна документація на продукцію ПП «Елтіз» є інтелектуальною власністю підприємства, а конструкторські та технологічні рішення відносяться до комерційної таємниці підприємства.
Під час поставки продукції на адресу покупця договорами або контрактами передбачена передача тільки габаритних креслень і експлуатаційної документації (паспорта на виріб, керівництва по монтажу та експлуатації). Конструкторська та технологічна документація (креслення, інструкції, технологічні процеси та інше) підпадають під перелік відомостей, передбачених пп. 5.4, 5.5 «Додаткового переліку відомостей, що складають комерційну таємницю ПП Елтіз», тобто відомостей, що розкривають суть патентів, технологію виробництва продукції (є строго конфіденційною інформацією), а також технічні характеристики та робочі параметри нової продукції, розробленої на підприємстві (є конфіденційною інформацією). Кожен робітник підприємства при прийомі на роботу після знайомства з «Положенням про комерційну таємницю і іншу конфіденційну інформацію приватного підприємства Елтіз» та витягом з «Інструкції по забезпеченню збереження відомостей, складаючи комерційну таємницю та іншу конфіденційну інформацію приватного підприємства Елтіз, підписує «Зобов`язання про нерозголошення комерційної таємниці та іншої конфіденційної інформації». Зокрема, згадане Зобов`язання містить наступне заключне положення, під яким підписується робітник: «Мне известно, что нарушение данного обязательства может повлечь ответственность согласно действующему законодательству Украины, а также обязанность возмещения материального ущерба, причиненного предприятию, включая упущенную выгоду».
З вересня 2018 року вона працює на ПП «Елтіз». Коли воана розпочала свою роботу на підприємстві на ньому вже працював чоловік на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який відповідно до документації зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 . Разом з цим, відповідно до особової справи ОСОБА_5 , останній працював на ПП «Елтіз» з 2016 року.
ОСОБА_5 обіймав посаду начальника конструкторського відділу у зв`язку з чим мав доступ до інформації патентів, технологій виготовлення виробів, технічних характеристик та параметрів нової продукції, виготовляємою ПП «Елтіз».
Приблизно у кінці вересня 2018 року ОСОБА_5 було звільнено з займаної посади та з ПП «Елтіз» у зв`язку з тим, що останній використовуючи свою посаду, передавав конфіденційну інформацію відносно виробів ПП «Елтіз» до прямих конкурентів ТОВ «Комплектпромматеріали», на підставі чого відносно ОСОБА_5 до суду було скеровано обвинувальний акт, де його звинувачують у вчиненні кримінального правопорушення та наразі тривають судові розгляди.
В ході досудового розслідування, 04.06.2020 року була отримана ухвала слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя на дозвіл проведення обшуку за адресою АДРЕСА_2 з метою відшукання та вилучення електронних носіїв інформації, комп`ютерної техніки, мобільних телефонів, планшетів, чорнових записів, флеш накопичувачів на яких може зберігатись інформація щодо несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), автоматизованих систем, комп`ютерних мереж чи мереж електрозв`язку, для подальшого їх дослідження та направлення на судову експертизи з метою встановлення та виявлення інформації здобутої злочинним шляхом, шкідливих програмних забезпечень за допомогою яких вчиняється даний злочин.
12.06.2020 року в період часу з 09 годин 18 хвилин до 10 годин 56 хвилин на підставі ухвали слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя було проведено санкціонований обшук за адресою АДРЕСА_2 підчас якого було виявлено та вилучено: мобільний телефон «Samsung» imei: НОМЕР_1 з сім картою «Vodafon»; мобільний телефон «Samsung» imei: НОМЕР_2 ; мобільний телефон «LG» imei: НОМЕР_3 ; мобільний телефон «Nokia» imei: НОМЕР_4 ; мобільний телефон Nokia» imei: НОМЕР_5 ; мобільний телефон «LG» idi ZNFVS987; флеш накопичувач «SocTrade» які були упаковані у спец пакет №4342279.
Також, під час обшуку було виявлено та вилучено ноутбук «Acer», в корпусі чорного кольору який має позначення НОМЕР_6 , який було упаковано у спец пакет INZ 4034297.
Разом з цим, під час проведення обшуку було виявлено та вилучено моноблок в корпусі білого кольору «Artline» GANING AL142138 який упаковано у мішок та опечатано биркою з пояснювальним написом.
Так само, під час проведення обшуку було виявлено та вилучено роултер чорного кольору «TP-Link» який має позначення НОМЕР_7 який упаковано у спец пакет №3080836.
12.06.2020 року слідчим СВ Вознесенівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області було винесено постанову про визнання речовими доказами у кримінальному провадженні відомості про яке внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12020080060001240 від 13.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 361 КК України вилученого майна під час проведення обшуку 12.06.2020 року за адресою АДРЕСА_2 , а саме: мобільного телефону «Samsung» imei: НОМЕР_1 з сім картою «Vodafon»; мобільного телефону «Samsung» imei: НОМЕР_2 ; мобільного телефону «LG» imei: НОМЕР_3 ; мобільного телефону «Nokia» imei: НОМЕР_4 ; мобільного телефону Nokia» imei: НОМЕР_5 ; мобільного телефону «LG» idi ZNFVS987; флеш накопичувача «SocTrade» - які були упаковані у спец пакет №4342279; ноутбуку «Acer», в корпусі чорного кольору який має позначення НОМЕР_6 , який було упаковано у спец пакет INZ 4034297; моноблоку в корпусі білого кольору «Artline» GANING AL142138 який упаковано у мішок та опечатано биркою з пояснювальним написом; роултеру чорного кольору «TP-Link» який має позначення НОМЕР_7 який упаковано у спец пакет №3080836.
Слідчий посилаючись на те, що вилучені під час обшуку речі та документи, є речовими доказами у кримінальному провадженні, так як зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, та мають доказове значення для доведення обставин, що підлягають доказуванню у ході досудового розслідування, просить клопотання задовольнити, накласти арешт на зазначене майно.
В судове засідання прокурор не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання слідчого про накладення арешту майна без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.
Представник власника майна адвокат ОСОБА_14 в судове засідання не з`явився, про день та час судового засідання повідомлявся у встановленому законом порядку.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання, виходячи з такого.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Згідно ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним його майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його чинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Згідно із ч. 7 ст. 236 КПК України, вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому діючим КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у діючим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з положенням ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 діючого КПК України.
Згідно з положеннями ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно положень ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання слідчого та накладення арешту на майно зазначене в клопотанні слідчого, оскільки вказане майно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98, ч. 2 ст.167 КПК України, оскільки метою такого арешту є збереження речових доказів.
Керуючись ст. 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,-
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого Вознесенівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020080060001240 від 13.05.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 361 КК України, про арешт майна задовольнити.
Накласти арештна тимчасововилучене майнопід час обшукуквартири АДРЕСА_3 , а саме:
-мобільний телефон «Samsung» imei: НОМЕР_1 з сім картою «Vodafon»
-мобільний телефон «Samsung» imei: НОМЕР_2 ;
-мобільний телефон «LG» imei: НОМЕР_3 ;
-мобільний телефон «Nokia» imei: НОМЕР_4 ;
-мобільний телефон Nokia» imei: НОМЕР_5 ;
-мобільний телефон «LG» idi ZNFVS987;
-флеш накопичувач «SocTrade»;
-ноутбук «Acer», в корпусі чорного кольору який має позначення НОМЕР_6 ;
-моноблок в корпусі білого кольору «Artline» GANING AL142138;
-роултер чорного кольору «TP-Link».
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.
Роз`яснити сторонам кримінального провадження, що підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за їх клопотанням, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 90036780 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Геєць Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні