Ухвала
від 26.06.2020 по справі 363/2366/20
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"26" червня 2020 р. Справа № 363/2366/20

УХВАЛА

Іменем України

26 червня 2020 року слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Вишгороді скаргу адвоката ОСОБА_3 , яка подана в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «НВО Топаз» на бездіяльність слідчого,

встановив:

24.06.2020 року, адвокат ОСОБА_3 ,яка поданав інтересахТОВ «НВОТопаз» звернувсядо слідчогосуді ізскаргою набездіяльність слідчого в порядку статті 303 КПК України.

Скарга мотивованатим,що 16.06.2020року генеральнийдиректор ТОВ«НВО Топаз» ОСОБА_4 звернувся доВишгородського ВПГУНП вКиївської областііз заявоюпро вчиненнякримінального правопорушення, але станом на час звернення до слідчого судді данні відомості не були внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що є бездіяльністю та грубим порушенням ст.214 КПК України. Просить визнати незаконну бездіяльність начальника СВУ Вишгородського ВП ГУНП в Київської області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРСР та зобов`язати начальника СВУ Вишгородського ВП ГУНП в Київської області внести до ЄРДР відомості про вчинене кримінальне правопорушення за заявою ОСОБА_4 і надати заявнику витяг з ЄРДР.

У судове засідання скаржник та його представник не з`явились, представник надав до канцелярії суду заяву про здійснення розгляду скарги без його участі та просив вимоги скарги задовольнити.

Прокурор та слідчий у судове засідання не з`явилися.

Враховуючи приписи ч.3 ст.306 КПК відсутність слідчого не є перешкодою для розгляду скарги.

Дослідивши матеріали справи за скаргою, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно п.1 ч.1 ст.303 КПК України бездіяльність, слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення можуть бути оскаржені у тому числі, заявником.

Як вбачається з матеріалів справи за скаргою, 16.06.2020 року генеральний директорТОВ «НВОТопаз» ОСОБА_4 шляхом подачі заяви від 16.06.2020 року про вчинення кримінального правопорушення, звернувся до Вишгородського ВП ГУНП в Київської області в якій повідомляв про вчинення кримінального правопорушення, що має ознаки за ст.194-1 КК України, що підтверджується відміткою канцелярії Вишгородського ВП ГУНП в Київської області від 16.06.2020 року №П-762.

Згідно ч.1 ст.214 КПК України визначено, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Відповідно до ст.60 КПК України, заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим. Заявник має право: 1)отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію; 2)подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи; 3)отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

Статтею 307КПК України визначено, що за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1)скасування рішення слідчого чи прокурора; 2)зобов`язання припинити дію; 3)зобов`язання вчинити певну дію; 4)відмову у задоволенні скарги. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.

Враховуючи вище зазначені норми процесуального закону, скарга на бездіяльність слідчого в не внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР є обґрунтованою.

Керуючись ст.ст.19, 55 Конституції України, ст.ст.303, 305-309 КПК України, слідчий суддя,-

ухвалив:

Зобов`язати уповноважену особу Вишгородського ВП ГУНП в Київської області внести відомостіпо заяві генерального директора ТОВ «НВО Топаз» ОСОБА_4 від 16.06.2020 року про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ухвала слідчого судді відповідно до частини 3 статті 307 КПК України, оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.06.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу90054508
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —363/2366/20

Ухвала від 26.06.2020

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

Ухвала від 24.06.2020

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні