Справа № 369/4187/20
Провадження №1-кс/369/891/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.04.2020 м. Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання т.в.о. начальника відділення СВ Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному проваджені за № 12019110200001447 від 27.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Т.в.о. начальника відділення СВ Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до суду з даним клопотанням, мотивуючи його тим, щоу провадженні СВ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області перебуває кримінальне провадження за № 12019110200001447 від 27.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що до Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області надійшла заява від ОСОБА_4 про те, що невідома особа, шахрайським шляхом заволоділа належним заявниці нерухомим майном, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході досудового розслідування допитано в якості потерпілого ОСОБА_4 , яка повідомила, що 17.05.2007 року між Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі директора ОСОБА_5 та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладений договір кредитної лінії №49-07. Відповідно до п.1.1.1 цього кредитного договору банк зобов`язався надати позичальнику грошові кошти окремими частинами на умовах визначених цим договором в межах відновлювальної кредитної лінії з максимальним лімітом заборгованості в сумі 1 600 000 (один мільйон шістсот тисяч) євро. Надання коштів мало здійснюватися з поступовим збільшенням ліміту кредитної лінії з 790 000 євро на момент підписання цього договору до 1 600 000 євро за умови виконання п. 1.3.3. та п. 1.3.4. цього договору в строк до 01.10.2007 року.
Відповідно до п. 1.3. цього договору кредитної лінії у якості забезпечення Позичальником виконання своїх зобов`язань Кредитор, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі директора ОСОБА_5 мав укласти договір іпотеки нерухомого майна та земельних ділянок з фізичними особами, в даному випадку з ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , в строк до 01.10.2007 року укласти договір застави обладнання для виробництва каркасно-щитових будинків та в строк до 01.08.2007 року укласти договір іпотеки земельної ділянки, площею 1,7594 га, що знаходиться на території Крюковщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, заставною вартістю 588 236 євро. Тобто, при укладенні договору акцент робився на заставі майна самого позичальника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та його керівника ОСОБА_5 .
Після цього, 24.05.2007 року між банком та ОСОБА_7 , який діяв на підставі довіреності, посвідченої ОСОБА_8 , приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, 05.06.2006 року за реєстровим №891, від імені ОСОБА_4 укладений Договір іпотеки. За цим договором ОСОБА_4 виступила Іпотекодавцем, майновим поручителем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Відповідно до п. 1.1 Договору іпотеки цей договір забезпечував вимогу Іпотекодержателя банку, що випливала з Договору кредиту №49-07 від 17.05.2007 року, укладеного між Іпотекодержателем та третьою особою в цій справі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». За умов кредитного договору Позичальник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зобов`язалось до 14.05.2010 року повернути кредит в розмірі 1 600 000 євро.
Як стало в подальшому відомо ОСОБА_4 , договори застави обладнання для виробництва каркасно-щитових будинків та іпотеки земельної ділянки, площею 1,7594 га, що знаходиться на території Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області на виконання умов п.1.3. Договору кредитної лінії №49-07 від 17.05.2007 року не укладалися і це було врегульовано укладенням договорів про внесення змін.
ОСОБА_7 уклав договір іпотеки лише після того, як було зменшено кредитну лінію до 314 804 євро та внесено в договір зміни, згідно за якими ОСОБА_5 передав у забезпечення договору кошти у розмірі 450 000,00 євро.
Якби ОСОБА_7 знав про те, що ОСОБА_5 та банк, вступивши у злочинний зговір, уклали одразу не лише договір застави майнових прав, а й договір відступлення права вимоги з відкладальною умовою, яким фактично поєднує боржника та кредитора щодо суми в 450 000 доларів США, то не укладав би договору іпотеки.
Отже, посадові особи банку та ОСОБА_5 , приховавши важливі факти від ОСОБА_7 , заподіяли значну майнову шкоду ОСОБА_4 , яка фактично являється власником нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , де на даний час проживає.
Кошти, які передав ОСОБА_5 банку в якості забезпечення договору було знято ОСОБА_5 і вони не приймали участі у забезпеченні не виконаних зобов`язань ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Не було укладено і важливих договорів про заставу обладнання для виробництва каркасно-щитових будинків та договору іпотеки земельної ділянки, площею 1,7594 га, що знаходиться на території Крюковщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, заставною вартістю 588 236 євро, а обладнання взагалі було передано третій особі.
Оскільки ОСОБА_7 та ОСОБА_5 були бізнес-партнерами, ОСОБА_7 погодився укласти договір іпотеки, вважаючи, що фактично кредит буде забезпечений коштами ОСОБА_5 та обладнанням, на яке брався кредит, та земельною ділянкою, та вважав, що нічим не ризикує, але насправді, банк та ОСОБА_5 ввели його в оману.
Жодних коштів від банку ні ОСОБА_7 , ні ОСОБА_4 не отримали. Проте, в результаті того, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не повернуло кошти, банк звернувся з позовом про звернення стягнення саме на майно ОСОБА_4 , будинок за адресою: АДРЕСА_1 .
Відтак, з метою встановлення всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, або яким відомі обставини, які відносяться до розслідуваного провадження, всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, обставин та умов, що сприяли його вчиненню, в рамках досудового розслідування на даний час виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », наказу на призначення ОСОБА_5 , посадові обов`язки останнього, а також будь-які платіжні доручення, квитанції чи виписки по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що підтверджують факт отримання (зняття) ОСОБА_5 , який діяв від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », грошових коштів по договору кредитної лінії №49-07 від 17.05.2007 року.
В судове засідання слідчий не з`явився. До клопотання додав заяву в якій просив суд розглядати клопотання без його участі, вимоги клопотання при цьому підтримував в повному обсязі.
Суд розглядає клопотання у відсутності особи у володінні якої знаходяться вказані документи з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів зазначених у клопотанні.
Відповідно до ч. 3 ст.244 КПК України неприбуття слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.
В силуст. 131 Кримінального процесуального кодексу України(далі -КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Згідно до вимогст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи та речі (матеріальні носії), що знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_2 , мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до цих документів та речей, з метою фіксації відомостей про обставини вчиненого правопорушення, а також повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального провадження.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання, матеріали кримінального провадження, приходить до переконання, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню частково, в частині надання тимчасового доступу до речей та документів, а саме: статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », наказу на призначення ОСОБА_5 , посадові обов`язки останнього, оскільки існує можливість використання даних речей, як доказів у кримінальному провадженні.
В задоволенні вимог, щодо надання тимчасового доступу до речей та документів, а саме: будь-яких платіжних доручень, квитанцій чи виписок по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що підтверджують факт отримання (зняття) ОСОБА_5 , який діяв від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », грошових коштів по договору кредитної лінії №49-07 від 17.05.2007 року, відмовити оскільки в супереч вимогам п. 4 ч. 2 ст. 164 КПК України слідчим в клопотанні не доведено, що існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.131,159-163,166,309 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання т.в.о. начальника відділення СВ Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному проваджені за № 12019110200001447 від 27.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,- задовольнити частково.
Надати т.в.о. начальника відділення СВ Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітану поліції ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », наказу на призначення ОСОБА_5 , посадові обов`язки останнього, а також надати можливість вилучити належним чином завірені копії даних документів (здійснити виїмку).
У решті вимог клопотання відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2020 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 90054623 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні