Рішення
від 12.06.2020 по справі 524/1215/20
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/1215/20

Провадження № 2/524/1392/20

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.06.2020 року Автозаводськийрайонний суд м. Кременчука в складі

головуючого судді Кривич Ж.О.,

секретаря судового засідання Крижановської Я.О.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Фірма Чан про визнання наказу незаконним, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом до Приватного підприємства Фірма Чан про визнання наказу незаконним.

В обґрунтування позову зазначає, що відповідно до записів у трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 18 грудня 1984 року 15.05.2007 року він був прийнятий на роботу до приватного підприємства Фірма Марка Чан на посаду менеджера з продажів на підставі наказу ПР 17-К від 15.05.2007 року. Насправді він не працював у підприємстві та не отримував там заробітну плату. Рішенням Господарського суду Полтавської області у справі № 11/320 від 26.07.2005 року про припинення юридичної особи приватного підприємства Фірма Марка Чан . Після проведення огляду медико-соціальною експертною комісією 10.12.2019 року та встановлення йому ІІ групи інвалідності, що підтверджується довідкою до акта огляду МСЕК серії 12 ААБ № 702045, він має право на призначення пенсії по інвалідності. Вказаний вище запис у належній йому трудовій книжці про прийняття на роботу, який, відповідно до зазначених вище фактичних обставин не відповідає дійсності, порушує його право на отримання пенсії по інвалідності.

Представник позивача ОСОБА_2 зменшені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, проти винесення заочного рішення не заперечував.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про дату розгляду справи повідомлявся належним чином, письмово про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов суду не направив.

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов:

1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;

2) відповідач не зявився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин;

3) відповідач не подав відзив;

4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Частиною 4 ст. 223 ЦПК України передбачено, що у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Ухвалою судді від 04.03.2020 року у справі відкрито провадження.

Ухвалою суду 13.05.2020 року здійснено виклик відповідача через оголошення на веб-сайті судової влади України.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі фактичні обставини.

Відповідно до записів у трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 18 грудня 1984 року 15.05.2007 року ОСОБА_1 був прийнятий на роботу до Приватного підприємства Фірма Марка Чан (код ЄДРПОУ 32334235) на посаду менеджера з продажів на підставі наказу ПР 17-К від 15.05.2007 року.

Відповідно до довідки до акта огляду МСЕК серії 12 ААБ № 702045, ОСОБА_1 було встановлено інвалідність ІІ групи по причині загального захворювання (термін - безстроково), дата огляду - 10.12.2019 року.

У зв`язку із вказаною обставиною, він має право на призначення пенсії по інвалідності.

Так, згідно п. 2.2., п. 2.23. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування , затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, до заяви про призначання пенсії по інвалідності додаються документи, зокрема, про стаж, вік та заробітну плату, які подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Приватне підприємство Фірма Марка Чан (код ЄДРПОУ 32334235) знаходиться в стані припинення з 26.09.2006 року на підставі рішення суду.

Відповідно до рішення Господарського суду Полтавської області від 26.07.2005 року у справі № 11/320 за позовом Кременчуцької об`єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства Фірма Марка Чан припинено юридичну особу - приватне підприємство Фірма Марка Чан (код ЄДРПОУ 32334235). Відповідно до мотивувальної частини зазначеного рішення суду, підставою для припинення юридичної особи було неподання відповідачем податкових декларацій, документів фінансової звітності податковому органу з квітня 2003 року.

Відповідно до відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків від 20.02.2020 року № 99/16-31-51-55-29, ОСОБА_1 , жодних доходів, а саме заробітної плати, за період 2007 року по 2008 року від відповідача не отримував, відомості про дату прийому на роботу та про дату звільнення з роботи відсутні.

Вирішуючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно ст.ст. 4, 5 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Згідно з ч. 1 ст. 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується.

Положеннями ч. 1 ст. 21 КЗпП України передбачено, що трудовий договір є угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

За приписами ст. 24 КЗпП України трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі. При укладенні трудового договору громадянин зобов`язаний подати паспорт або інший документ, котрий посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров`я та інші документи. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 48 КЗпП України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п`ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації.

До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.

Згідно Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року, у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов`язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу (п. 2.6.). Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності - облархівом, держархівом м. Києва, держархівом м. Севастополя і держархівом при Раді Міністрів Криму (п. 2.8.).

Вказаний вище запис у належній позивачу трудовій книжці про прийняття на роботу в ситуації, коли фактично позивач не працював і не працює у зазначеному підприємстві, порушує його право на отримання пенсії по інвалідності.

Суд враховує, що ОСОБА_1 , був прийнятий на роботу до Приватного підприємства Фірма Марка Чан (код ЄДРПОУ 32334235) 15.05.2007 року на підставі наказу ПР 17-К від 15.05.2007 року після винесеного Господарським судом Полтавської області рішення від 26.07.2005 року у справі № 11/320 про припинення юридичної особи. Також за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, приватне підприємство Фірма Марка Чан (код ЄДРПОУ 32334235) знаходиться в стані припинення з 26.09.2006 року. Відомості щодо прийняття ОСОБА_1 на роботу у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків відсутні.

Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, у відповідності до ч. 1 ст. 141 ЦПК України з відповідача слід стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 1 921 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, відповідно до статей 263-265 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати наказ ПР 17-К від 15.05.2007 року Приватного підприємства Фірма Марка Чан (код ЄДРПОУ 32334235) про прийняття на роботу ОСОБА_1 на посаду менеджера з продажів.

Визнати недійсним запис від 15.05.2007 року у трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 18 грудня 1984 року, виданій на ім`я ОСОБА_1 , про прийняття на роботу на посаду менеджера з продажів на підставі наказу ПР 17-К від 15.05.2007 року Приватного підприємства Фірма Марка Чан (код ЄДРПОУ 32334235).

Стягнути з Приватного підприємства Фірма Марка Чан (код ЄДРПОУ 32334235, адреса: Полтавська обл., м. Кременчук, просп. Лесі Українки, 12, кв. 59) на користь держави судовий збір в розмірі 1 921 грн. 00 коп.

Платіжні реквізити для сплати судового збору

Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001

Код класифікації доходів бюджету 22030106

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Полтавського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя Ж.О. Кривич

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення12.06.2020
Оприлюднено26.06.2020
Номер документу90054943
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —524/1215/20

Рішення від 12.06.2020

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 12.06.2020

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 13.05.2020

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 04.03.2020

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні