ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
26 червня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1990/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Державного підприємства Первомайськвугілля про стягнення пені на суму заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань,-
ВСТАНОВИВ:
19 травня 2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі - позивач) до Державного підприємства Первомайськвугілля (далі - відповідач) у якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача пеню в сумі 315,06 грн.
В обґрунтування позовних вимог заначено, що Відокремлений підрозділ Ремонтно-механічний завод ім. О.І. Бахмутського Державного підприємства Первомайськвугілля (далі - ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І. Бахмутського ДП Первомайськвугілля або страхувальник), якій входить до структури юридичної особи Державного підприємства Первомайськвугілля , перебуває на обліку як страхувальник у Попаснянському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі - Попаснянське відділення).
Попаснянським відділенням в особі начальника відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Попаснянського відділення Закопайло В.С. у період з 13.12.2018 по 22.12.2018 проведено перевірку ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І. Бахмутського ДП Первомайськвугілля щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачення коштів Фонду соціального страхування України (далі - Фонд) за період 01.10.2013 по 13.12.2018. В ході перевірки у страхувальника виявлено заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду за видом загальнообов`язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, нарахованих до 01 січня 2011 року.
На підставі Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV, який діяв підчас виникнення спірних правовідносин страхувальнику на суму заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, нарахованих до 01 січня 2011 року, донараховано пеню у сумі 315,06 грн за період з 01.10.2013 по 30.01.2014 (до дня укладання страхувальником з Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області договору №15/14 про розстрочення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31.01.2014). Донарахування ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І. Бахмутського ДП Первомайськвугілля пені за несплату страхових внесків у сумі 315,06 грн відображено в акті перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачення коштів Фонду №11 від 22.12.2018 (далі - акт перевірки). Також розрахунок пені надається додатком №11 до позовної заяви.
Наявність заборгованості по сплаті страхових внесків перед Фондом за видом загальнообов`язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виникла до 01 січня 2011 року, за період за який донараховано пеню, підтверджується наступними документами: актом перевірки №11 від 22.12.2018; договором №15/14 про розстрочення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31.01.2014; звітами щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду за 3 квартал, 4 квартал 2013 року, 1 квартал 2014 року, роздрукованими з Автоматизованої системи АС Доходи . Станом на даний час, страхувальником не перераховано до Фонду пеню за несвоєчасну сплату страхових внесків за видом загальнообов`язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у сумі 315,06 грн., нараховану за період з 01.10.2013 по 30.01.2014.
Ухвалою суду від 25.05.2020 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (арк.спр. 32-33).
15.06.2020 відповідач надав відзив на позовну заяву (арк.спр. 46-51), в якому позовні вимоги нами не визнаються з наступних підстав.
Відповідно до абзацу 5 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону №2464-VІ спір щодо стягнення пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків до 01 січня 2011 року, підлягає вирішенню відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Згідно з частиною першою статті 12 Закону №2464-VI центральними органами виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, забезпечується адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску. Тобто, з 01.01.2011 позивач втратив право на справляння (нарахування, стягнення тощо) страхових внесків та пені. Страхові внески за своєю суттю є складовою частиною єдиного соціального внеску, а отже відповідно до пункту 9-4 Закону №2464-VI платники єдиного внеску звільняються від виконання своїх обов`язків, визначених частиною 2 статті 6 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на період з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану та додаткового підтвердження обставин непереборної сили сертифікатом Торгово-промислової палати України не вимагається. Крім того зазначає, що пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь строк. Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати і по день сплати платежу. З дати попередньої перевірки, 10.10.2013, підрозділом жодної сплати страхових внесків не проводилося.
Частиною другою статті 52 Закону №1105-ХІV, яка діяла до 1 січня 2011 року, було передбачено, що за прострочення сплати страхового внеску до Фонду зі страхувальника стягується пеня згідно із законом. З прийняттям і вступом у дію Закону № 2464-VІ наведена вище норма матеріального права була скасована, а нарахування пені при несвоєчасному або неповному нарахуванні та перерахуванні страхових внесків не передбачено.
З 1 січня 2011 року на підставі постанови Фонду від 30 листопада 2010 року №31 втратила чинність і Інструкція, відповідно до якої відділення Фонду виявило порушення порядку сплати страхових внесків.
У той же час, відповідно до абзацу п`ятого пункту 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону №2464-VI стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Закон №1669-VII, який набрав чинності з 15 жовтня 2014 року, визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
З урахуванням абз. 3 пункту 9-3 (у подальшому пункт 9-4) розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону №2464-VI відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов`язків платника в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Матеріали справи свідчать, що перевірка відповідача проведена за період з 01.10.2013 по 13.12.2018 стосовно платника страхових внесків, що перебуває на обліку 6 органі доходів і зборів, який розташований в м. Попасна (переліком віднесений до населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція), про нарахування пені відповідно до абз. 5-6 пункту7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону №2464-VI, тобто, значний перевіряємий період часу це період проведення антитерористичної операції.
З аналізу наведених правових норм й встановлених обставин справи та з урахуванням безпосередньо абз. 3 пункту 9-3 (у подальшому пункт 9-4) розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону №2464-VI, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що саме факт перебування платника страхових внесків на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводиться антитерористична операція, є підставою для незастосування до таких платників заходів впливу та стягнення за невиконання обов`язків платника страхових внесків в силу прямої дії норми Закону №2464-VI, яка забороняє притягнення до відповідальності за невиконання обов`язків платника страхових внесків.
Відносно посилання позивача на договір №14/14 про розстрочення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31.01.2014.
Так відповідно до частини першої статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Договір №15/14 від 31.01.2014 було укладено між Відділенням та Підрозділом.
На теперішній час Відділення Фонду в м. Первомайську, враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №1085-р, знаходяться на території населених пунктів де органи державної влади України не здійснюють свої повноваження.
У зв`язку із цим управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України наказом від 04.08.2015 №144 Про тимчасовий розподіл роботи зі страхувальниками (надалі наказ №144) визначило Відділення Фонду в Попаснянському районі забезпечувати роботу зі страхувальниками що перебували на обліку в м. Первомайську.
Відділення Фонду в місті Первомайськ є юридичною особою, включене до ЄДРПОУ за номером 25926780, місцезнаходження юридичної особи: 93200, Луганська обл., м. Первомайськ, вул. Київська, буд. 26.
Відповідно до правової позиції викладеної в постановах Верховного Суду від 07.08.2018 по справі №2а-10471/11/1270 та від 03.04.2018 по справі №812/10446/13-а встановлено, що наказ №144 не є регуляторним актом, не встановлює, не змінює та не припиняє прав та обов`язків для сторін, а надання правоможності на стягнення пені є незаконним.
Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування №1105-ХІV від 23.09.1999 (надалі - Закон №1105-ХІУ) встановлено припинити управління та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та виконавчі дирекції відділень цього Фонду, що є юридичними особами, шляхом приєднання до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів встановлений постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або. ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади від 20 жовтня 2011 року №1074.
Пунктом 7 зазначеного порядку встановлено, що майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом. У разі ліквідації органу виконавчої влади складається ліквідаційний баланс.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на момент розгляду справи Відділення Фонду в м. Первомайськ не припинено.
Передавальні акти які б підтверджували перехід прав та обов`язків від Відділення Фонду в м. Первомайську до Відділення Фонду в Попаснянському районі до суду не надано.
Абзацом 6 пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1105-XIV передбачено, що припинення управлінь та відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та виконавчих дирекцій відділень цього Фонду, а також їх відокремлених підрозділів, що знаходяться на тимчасово окупованій території, території проведення антитерористичної операції, здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, після прийняття ним відповідного рішення.
Станом на дату розгляду справи вищезазначений порядок затверджений КМУ відсутній.
Таким чином питання, щодо правонаступництва прав та зобов`язань від відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України законодавче не вирішено.
Так правонаступництво є самостійною підставою заміни кредитора у зобов`язанні. Правонаступництво слід розглядати як певний юридичний механізм похідного правонабуття, за яким до правонаступника переходять суб`єктивні права та обов`язки попередника. Правонаступництво для юридичних осіб може наступати в разі їх припинення з правонаступництвом. Припинення юридичної особи з правонаступництвом, тобто реорганізація юридичної особи, може проводитися у формі злиття, приєднання, виділу тощо. Доказами правонаступництва щодо окремого зобов`язання може бути: відповідний договір, на підставі якого воно виникло, передавальний акт чи розподільчий баланс, статут правонаступника (Постанова Верховного Суду від 20.03.2018 Справа №910/1972/17).
Відносно правомірності нарахування штрафних санкцій.
Відповідно до підпункту 3 пункту 2.3 Договору про розстрочення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за №15/14 від 31.01.2014. Відділення зобов`язане не нараховувати штрафні санкції (пеню) на розстрочену суму заборгованості, крім випадків коли, Договір підлягає розірванню.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2.3. Відділення зобов`язане повідомити підприємство про дострокове розірвання цього Договору.
Відповідно до чинного законодавства України одним зі складників розірвання договору є воля сторін здійснити вказану дію. Згідно з пунктом 2.2 Договір вважається розірваним з дати отримання підприємством повідомлення про його розірвання або починаючи з 10-го календарного дня від дати відправлення підприємству за місцезнаходженням поштового листа з повідомленням про розірвання договору. Станом на 19.05.2020 (дата отримання позовної заяви) ДП Первомайськвугілля вказане повідомлення отримано не було.
Згідно з пунктом 3.1 Договір набирає чинності з дня його підписання та діє до повного виконання сторонами своїх зобов`язань за Договором.
Відповідно до частини першої статті 626 Цивільного Кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Договір від 31.01.2014 №14/14 було укладено між Відділенням Фонду в м. Первомайську та ВП РМЗ ім. О.І.Бахмутського ДП Первомайськвугілля .
Та з огляду на те, що Договір про розстрочення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31.01.2014 №15/14 не розірвано, то у Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області на даний час відсутнє право вимоги сплати штрафних санкцій.
Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); правонаступництва, виконання обов`язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем); виконання обов`язку боржника третьою особою.
Відповідно до частини першої статті 513 ЦК України правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредитору.
Просить відмовити в задоволенні позовних вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до державного підприємства «Первомайськвугілля» у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 72-77, 90 Кодексу адміністративного суду України (далі - КАС України), судом встановлено.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Державне підприємство Первомайськвугілля , код ЄДРПОУ 32320594, є юридичною особою, належить до сфери управління Міністерства енергетики та захисту довкілля України, одним з видів діяльності є добування кам`яного вугілля, одним з його відокремлених підрозділів є ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського (арк.спр. 95-105).
31.01.2014 між відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області (далі - Відділення) та ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського ДП Первомайськвугілля (далі - Підприємство) укладено договір № 15/14 про розстрочення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Договір) (арк.спр. 11-13).
Згідно з пунктом 1.1 Договору Відділення надає Підприємству розстрочку на суму заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що утворилася до 01.01.2011 та не погашена на день набрання чинності Законом, під відсотки, розраховані за період, що починається з дня укладення Договору та закінчується днем погашення розстроченої суми, виходячи з облікової ставки Національного банку України, діючої на час сплати чергового місячного платежу, та зі стати штрафних санкцій (пені), нарахованих на суму цієї заборгованості, які не погашені на день набрання чинності Законом, строком на шістдесят календарних місяців з 01.02.2014 по 01.02.2019, а Підприємство погашає заборгованість не пізніше 28 числа кожного місяця рівними частинами, починаючи з 01.02.2014 та закінчуючи 01.02.2019.
Відповідно пункту 1.2 Договору заборгованість Підприємства перед Фондом на дату підписання Договору складала 18654,65 грн, з яких: 12184,58 грн - заборгованість зі сплати страхових внесків; 6470,07 грн - штрафні санкції (пеня).
Пунктом 1.3 Договору визначений графік, за яким Підприємство погашає заборгованість: із заборгованості зі сплати страхових внесків погашається протягом періоду з лютого 2014 року до січня 2019 року рівними частинами в сумі 203,08 грн; заборгованість зі сплати штрафних санкцій (пені) погашається протягом періоду з лютого 2014 року до грудня 2018 року рівними частинами в сумі 107,83 грн, а в січні 2019 року в сумі 108,10 грн.
Згідно з Акту перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування України від 22.12.2018 № 11 (далі також - Акт від 22.12.2018 № 11 станом на 13.12.2018 визначена недоїмка та несплачена пеня попереднього періоду у сумі 14204,96 грн., та донарахована пеня за несвоєчасну сплату заборгованості за період 01.10.2013 по 30.01.2014 в сумі 3615,06 грн (арк.спр. 14-15).
Відповідно до Додатку 2 до Акту від 22.12.2018 № 11 ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського ДП Первомайськвугілля станом на 01.10.2013 повинно було сплатити страхові внески на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 12184,58 грн, на які була нарахована пеня за період з 01.10.2013 по 30.01.2014 в сумі 315,06 грн, що також підтверджується розрахунком пені (арк.спр. 17).
Відповідачем до Акту від 22.12.2018 № 11 надані заперечення, в яких заперечує щодо нарахування пені в сумі 315,06 грн, тому що умовами Договору № 15/14 від 31.01.2014 не обумовлено її нарахування (арк.спр. 19-21).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» , яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до абзацу 1 пункту 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-VI) встановлено, що заборгованість із сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, нарахованого до 1 січня 2004 року, не погашена станом на 1 січня 2011 року, з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, із сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року, підлягає розстроченню не більш як на 60 календарних місяців, починаючи з 1 січня 2011 року.
Абзацом 4 пункту 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464-VI) суми внесків, нарахованих на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Абзацом 5 пункту 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464-VI) встановлено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Абзацом 6 пункту 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464-VI передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
З аналізу вищенаведених норм суд приходить до висновку, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків та виробництві та професійних захворювань України і після 1 січня 2011 року має право здійснювати контроль за правильністю нарахування та сплати страхових внесків, нарахованих за період до 1 січня 2011 року, і у випадку виявлення порушень - право застосувати штрафні санкції, визначені законом, чинним на момент вчинення таких порушень.
На реалізацію вищенаведених положень Закону № 2464-VI правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків та виробництві та професійних захворювань України прийняло постанову від 30.11.2010 № 31 «Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» (далі - Постанова № 31).
Пунктом 1 Постанови № 31 визнано такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36 «Про затвердження Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» , зареєстровану в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 за № 867/14134.
Водночас, пунктом 2 Постанови № 31 установлено, що стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) та надання страхувальниками за підсумками 2010 року розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду і відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності здійснюються відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 за № 867/14134, яка втратила чинність.
У зв`язку зі змінами законодавства та на виконання статті 1, 7, пункту 6 частини другої статті 10, пунктів 2, 8 частини другої статті 15 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування", пункту 7 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" та з метою оптимізації звітності страхувальників, що подається до Фонду соціального страхування України, правління Фонду соціального страхування України Правління фонду соціального страхування України прийняло постанову № 28 від 12.12.2018 «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України» (далі - Постанова № 28) на підставі якої Постанова № 31 втратила чинність.
Пунктом 1.1 Постанови № 28 встановлено, що страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та/або на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, подають до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови.
Пунктом 1.2 Постанови № 28 передбачено, що стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань здійснюються відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 за № 867/14134, що діяла на момент виникнення такої заборгованості.
Відповідно 1.3 Постанови № 28 стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності здійснюються відповідно до Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001 № 16, погодженою з Національним банком України 02.10.2001, що діяла на момент виникнення такої заборгованості.
Про наявність у фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування права здійснювати контрольні функції щодо правильності нарахування, своєчасності та сплати страхових внесків, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, і застосовувати фінансові санкції згідно із законодавством, що діяло на момент виникнення такої заборгованості, або застосовувати штрафні санкції також і після цієї дати свідчить правова позиція Верховного Суду України, викладена в постановах від 19.02.2013 у справі № 21-432а12 (реєстраційний номер рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень 29791293) та від 23.04.2013 у справі № 21-116а13 (реєстраційний номер рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень 31072994) за наслідками розгляду справ за винятковими обставинами.
Статтею 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» № 1105-ХІV від 23.09.1999 (в редакції, яка діяла до 01.01.2011) (далі - Закон № 1105-ХІV) передбачено, що роботодавець як страхувальник зобов`язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно до пункту 1.2 п.2 Постанови Правління Фонду Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України від 12.12.2018 №28 стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, і контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, з застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань здійснюються відповідно до Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 за № 867/14134 (далі - Інструкція №36), що діяла на момент виникнення такої заборгованості.
Згідно з пунктом 4.1. Інструкції № 36 сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, установленого законом, залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено страхувальника.
Пунктом 4.12. Інструкції № 36 визначено, що страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду (пункт 4.13 Інструкції № 36).
Згідно з пунктом 5.1 Інструкції №36 не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.
Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.
Відповідно до абз. 5 частини першої статті 5 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV, який діяв підчас виникнення спірних правовідносин (далі - Закон №1105), одним з основних принципів страхування від нещасного випадку є обов`язковість сплати страхувальником страхових внесків.
Роботодавець як страхувальник зобов`язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків (пункт 2 частини другої статті 45 Закону України № 1105-XIV).
Згідно з частиною другою статті 52 Закону України № 1105-ХІV за прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законом.
Відповідно до пункту 1.1 Договору позивач надав ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського ДП Первомайськвугілля розстрочку на суму заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яка утворилася до 01.01.2011 та складала 18654,65 грн, з яких: 12184,58 грн - заборгованість зі сплати страхових внесків; 6470,07 грн - штрафні санкції (пеня).
Станом на 01.10.2013 ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського ДП Первомайськвугілля повинно було сплатити страхові внески на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 14204,96 грн, на які і була донарахована пеня за несвоєчасну сплату заборгованості за період 01.10.2013 по 30.01.2014 в сумі 315,06 грн.
Тобто, донарахована пеня за несвоєчасну сплату заборгованості за період 01.10.2013 по 30.01.2014 в сумі 315,06 грн зовсім не стосується заборгованості по сплаті страхових внесків за договором від 31.01.2014 № 15/14, відповідно до пункту 2.2 якого відділення зобов`язано не нараховувати штрафні санкції (пеню) на розстрочену суму заборгованості, крім випадків, коли договір підлягає розірванню, а тому має бути сплачена відповідачем.
Посилання відповідача як на підставу для відмови у задоволення позову щодо правонаступництва прав та зобов`язань від відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є незмістовним, виходячи з такого.
Відповідно до пункту 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 23 вересня 1999 року№ 1105-ХІV(далі - Закон № 1105- ХІV) Фонд соціального страхування України, утворився шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Фонд соціального страхування України та його робочі органи згідно з пукнтом 5 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 1105- ХІV є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.
Згідно зі статтею 8 Закону №1105- ХІV Виконавча дирекція Фонду є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що створюються за рішенням правління Фонду на підставі затвердженої ним структури органів Фонду. Управління виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також мають відділення в районах і містах обласного значення. Відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду є відокремленими підрозділами робочих органів виконавчої дирекції Фонду, що створюються за рішенням правління Фонду без статусу юридичної особи.
Відповідно до частини другої пункту 5.3 Статуту Фонду соціального страхування України, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування України від 03.04.2015 № 8, в редакції постанови правління Фонду від 11.04.2017 №28, зі змінами внесеними Постановою правління Фонду від 14.12.2017 № 64, (далі - Статут) робочі органи виконавчої дирекції Фонду та їх відділення провадять свою діяльність від імені виконавчої дирекції Фонду в межах та в порядку, визначених законом, цим Статутом, типовим положенням про робочі органи виконавчої дирекції Фонду та їх відділення, що затверджується правлінням Фонду та положенням, затвердженим директором виконавчої дирекції Фонду (арк. спр. 71-76).
Позивач є робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, який підпорядкований та підзвітний виконавчій дирекції Фонду.
Відокремлений підрозділ Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського Державного підприємства Первомайськвугілля перебуває на обліку як страхувальник у відокремленому підрозділі позивача Попаснянському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі - Попаснянське відділення).
Відповідно до пунктів 1.1, 1.4, 1.6 Положення про Попаснянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області від 24.01.2018 №39-СД Попаснянське відділення підпорядковане позивачу, завданням якого є реалізація повноважень Управління на території Попаснянського району, міста Золоте, міста Гірське, селища міського типу Нижнє, селища міського типу Тошківка Луганської області (арк. спр. 39-45).
Згідно з пунктами 2.1.1 та 2.1.5 вказаного Положення основним завданням Попаснянського відділення є реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування та забезпечення дотримання вимог чинного законодавства у цих сферах, здійснення контролю за використанням коштів Фонду соціального страхування України, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосування в установленому законодавством порядку фінансових санкцій та накладення адміністративних штрафів на території Попаснянського району, міста Золоте, міста Гірське, селища міського типу Нижнє, селища міського типу Тошківка Луганської області.
Відповідно до пункту 12 частини першої статті 1 Закону №1105- ХІV страхові кошти - це акумульовані страхові внески, суми від фінансових санкцій та інші надходження відповідно до законодавства для здійснення матеріального забезпечення, страхових виплат та надання соціальних послуг згідно з цим Законом.
Джерелами формування коштів Фонду згідно положень розділу 6 Статуту є: страхові внески страхувальників та застрахованих осіб; суми фінансових санкцій, застосованих відповідно до Закону, інших законів до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб підприємців за порушення встановленого порядку сплати страхових внесків та використання коштів Фонду, штрафів за недотримання законодавства про соціальне страхування, а також суми адміністративних штрафів, накладених відповідно до Закону на посадових осіб та громадян за такі порушення; суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за соціальним страхуванням; доходи від розміщення тимчасово вільних коштів, у тому числі резерву коштів Фонду; капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України; - доходи від реалізації майна, придбаного за рахунок коштів Фонду; добровільні внески та інші надходження відповідно до закону; дивіденди, отримані від діяльності юридичних осіб, засновником яких є Фонд; асигнування з державного бюджету.
Відповідно до пунктів 4.2.2. - 4.2.4 Положення про управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області та Положення про Попаснянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області позивач та його відокремлений підрозділ - Попаснянське відділення повинні здійснювати контроль за дотриманням порядку використання страхувальником страхових коштів на території Луганської області; вживати заходи щодо раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду; контролювати правильність витрат за соціальним страхуванням, передбачених законодавством з питань соціального страхування; стягувати надміру виплачені кошти з юридичних і фізичних осіб у встановленому законом порядку (арк. спр. 39-45).
Таким чином страхові внески страхувальників, суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за соціальним страхуванням, суми фінансових санкцій, застосованих відповідно до Закону, інших законів до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб підприємців за порушення встановленого порядку сплати страхових внесків та використання коштів Фонду, штрафів за недотримання законодавства про соціальне страхування, а також суми адміністративних штрафів, накладених відповідно до Закону на посадових осіб та громадян за такі порушення є страховими коштами Фонду соціального страхування України, отримання яких забезпечується робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відокремленими підрозділами, у тому числі позивачем та його відокремленим підрозділом Попаснянським відділенням на території Луганської області, зокрема у м. Гірське, де згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, зареєстрований ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського Державного підприємства Первомайськвугілля , місцезнаходження: Луганська обл., Попаснянський район, місто Золоте, вул. Луначарського, буд. 1/102 (арк. спр. 95-105).
Згідно з пунктом 1 Постанови Верховної Ради України Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Луганської області, зміну і встановлення меж Перевальського і Попаснянського районів Луганської області від 07.10.2014 № 1693- VII змінено адміністративно-територіальний устрій Попаснянського району Луганської області до якого тепер належить, зокрема м. Гірське, м. Золоте, смт. Тошківка.
01 січня 2015 року ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського Державного підприємства Первомайськ вугілля знятий з обліку відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області та взятий на облік як страхувальник у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Попаснянському районі Луганської області. 30.06.2015 між управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Луганській області та Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Попаснянському районі Луганської області підписано акт прийому-передачі щодо заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського Державного підприємства Первомайськ вугілля .
На підставі наказу Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 663 від 26.05.2017 Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Україні у Попаснянському районі Луганської області було припинено шляхом реорганізації - приєднання відділення до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області. Правонаступником всього майна, майнових, немайнових прав та обов`язків відповідно до пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1105- ХІV є Управління
Передавальним актом від 01.08.2017 (далі - Передавальний акт) визначено, що правонаступником щодо майна усіх прав та обов`язків Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Україні у Попаснянському районі Луганської області є Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (а.с.76).
Відомості щодо правонаступництва Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області майна, прав та обов`язків Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Україні у Попаснянському районі Луганської області внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Окрім цього, незаперечним доказом того, що Управління є належним позивачем у даній справі є підписаний між Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Україні у Попаснянському районі Луганської області та ВП Ремонтно-механічний завод ім. О.І.Бахмутського Акт звірки щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Україні від 11.01.2017, яким відповідач підтверджує наявність боргу зі сплати страхових коштів перед Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Україні у Попаснянському районі Луганської області, правонаступником якого є позивач.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною другою статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача пені на суму заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 315,06 грн. є правомірними та обґрунтованими,
На підставі викладеного суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Державного підприємства Первомайськвугілля про стягнення пені на суму заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у повному обсязі.
Судові витрати, понесені позивачем у вигляді сплати судового збору, не відшкодовуються, оскільки відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до Державного підприємства Первомайськвугілля про стягнення пені на суму заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства Первомайськвугілля (ідентифікаційний код 32320594, місцезнаходження: 93292, Луганська область, Попаснянський р-н., м. Гірське, вул. Івана Данькова, буд. 21, кім. 2) на користь Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (ідентифікаційний код 41313100, місцезнаходження: 93411, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-кт Космонавтів, буд. 16) пеню на суму заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у сумі 315,06 грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.В. Тихонов
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2020 |
Оприлюднено | 30.06.2020 |
Номер документу | 90070473 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
І.В. Тихонов
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні