Ухвала
від 26.06.2020 по справі 659/454/20
НИЖНЬОСІРОГОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 659/454/20

Номер провадження 2-н/659/16/20

У Х В А Л А

"26" червня 2020 р. суддя Нижньосірогозького районного суду Херсонської області Цесельська О.С., розглянувши заяву Братського сільського комунального підприємства "Фортуна", юридична адреса: вул. Дружби, 8 с. Братське Нижньосірогозького району Херсонської області, ЄДРПОУ 31479345 про видачу судового наказу на стягнення заборгованості за надані та отримані послуги з водопостачання, -

в с т а н о в и в:

Братське сільське комунальне підприємство "Фортуна", юридична адреса: вул. Дружби, 8 с. Братське Нижньосірогозького району Херсонської області, ЄДРПОУ 31479345 звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу на стягнення заборгованості за надані та отримані послуги з водопостачання з ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), за період з 01.01.2019 року по 30.06.2020 року в сумі 3697, 35 гривень та судового збору в сумі 210 гривень 20 копійок

Розглянувши заяву про видачу судового наказу та додані до неї матеріали, приходжу до висновку про необхідність відмовити у видачі судового наказу з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.

Статтею 163 ЦПК України встановлені вимоги до форми і змісту заяви про видачу судового наказу. Так, у заяві повинно бути зазначено: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги. До заяви про видачу судового наказу додаються: документ, що підтверджує сплату судового збору; документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника; копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

До заяви про видачу судового наказу надано копію договору, укладеного в письмовій формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості від 15 вересня 2019 року, та у розрахунку заборгованості з обґрунтуванням нарахованих платежів щомісяця з 01.01.2019 року, що унеможливлює перевірити правильність нарахування заборгованості, оскільки за період з 01.01.2019 року по 15.09.2019 року Братське сільське комунальне підприємство "Фортуна" не відомо на яких підставах нараховувало плату за комунальні послуги ОСОБА_1

Кім того, заявник посилається на норми ЦПК України в старій редакції.

Також, заявник надав розрахунок нарахування плати за комунальні послуги споживачу ОСОБА_1 , за період з 01.01.2019 року по 01.01.06.2020 року, а в заяві про видачу судового наказу просить видати судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані та отриманні послуги станом на 30 червня 2020 року, що викликає сумнів про правильність нарахованої заборгованості. Разом з тим, заява про видачу судового наказу подана до суду 18.06.2020 року, що ставить під сумнів розрахунок заборгованості Братського сільського комунального підприємства "Фортуна".

Відповідно до ч. 2 ст. 167 ЦПК України, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Відповідно до ч. 1 ст. 165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: 1) заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу; 2) заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; 3) заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 цього Кодексу; 4) наявні обставини, передбачені частиною першою статті 186 цього Кодексу; 5) з моменту виникнення права вимоги пройшов строк, який перевищує позовну давність, встановлену законом для такої вимоги, або пройшов строк, встановлений законом для пред`явлення позову в суд за такою вимогою; 6) судом раніше виданий судовий наказ за тими самими вимогами, за якими заявник просить видати судовий наказ; 7) судом раніше відмовлено у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої цієї статті; 8) із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу; 9) заяву подано з порушенням правил підсудності.

За таких обставин, суд вважає за необхідне відмовити у видачі судового наказу, та роз`яснити заявникові, що відповідно до ч. 2 ст. 166 ЦПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Керуючись ст. ст. 163, 165 167 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в :

Відмовити Братському сільському комунальному підприємству "Фортуна", у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані та отримані послуги з водопостачання, -

Ухвала може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги у 15-ти денний строк з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя: Цесельська О. С.

СудНижньосірогозький районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення26.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90080314
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —659/454/20

Ухвала від 18.08.2020

Цивільне

Нижньосірогозький районний суд Херсонської області

Разгуляєва О. В.

Ухвала від 26.06.2020

Цивільне

Нижньосірогозький районний суд Херсонської області

Цесельська О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні