Ухвала
від 30.06.2020 по справі 906/718/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

"30" червня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/718/20

Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,

розглянувши матеріали позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнесбезпека" (м.Київ)

до Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" (смт.Новогуйвинське Житомирського району Житомирської області)

про стягнення 283082,02 грн,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнесбезпека" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" заборгованості, яка виникла на підставі договору про реструктуризацію заборгованості 22.01.19 у розмірі 283082,02грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про реструктуризацію заборгованості 22.01.19 в частині здійснення платежів, право вимоги за якими перейшло до позивача як нового кредитора від Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоте-Буд" на підставі договору про відступлення права вимоги від 12.06.20.

Оглянувши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Водночас позивач у позовній заяві керуючись ст.247 ГПК України, просить суд розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Суд зауважує, що згідно з ч.3 ст.12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо, кількість сторін та інших учасників справи, чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес, думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. 3 ст. 247 ГПК України).

Частинами 1, 2 статті 250 Господарського процесуального кодексу України визначено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Дослідивши матеріали позовної заяви, приймаючи до уваги предмет спору, який включає майнову вимогу про стягнення коштів, обсяг і характер доказів, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження та призначення справи до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Крім того, позивач просить залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Товариство з обмеженою відповідальністю "Екоте-Буд".

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Частиною 4 ст.50 ГПК України визначено, що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Враховуючи, що предметом спору у даній справі є зобов`язання щодо сплати грошових коштів за договором про відступлення права вимоги від 12.06.20, за умовами якого первісний кредитор - ТОВ "Екоте-Буд" передав новому кредитору - ТОВ "Бізнесбезпека" належне йому право вимоги за договором про реструктуризацію заборгованості від 22.01.19, укладеним між ТОВ "Екоте-Буд" та ДП "Житомирський бронетанковий завод". Отже, виконання зобов`язань за цим правочином безпосередньо стосується прав та законних інтересів ТОВ "Екоте-Буд".

За вказаних обставин, суд вважає за необхідне залучити Товариство з обмеженою відповідальністю "Екоте-Буд" до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача, оскільки рішення по даній справі може вплинути на її права та обов`язки щодо сторін у справі.

Керуючись ст.ст.50, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнесбезпека" про розгляд позовної заяви в порядку спрощеного провадження.

3. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

4. Підготовче засідання призначити на "03" серпня 2020 р. об 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 206 .

5. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Екоте-Буд" (10002, м.Житомир, вул.Довженка, 47, офіс,4).

6. Позивачу надати оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

7. Відповідачу рекомендувати відповідно до ст.165 ГПК України, подати відзив на позовну заяву у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; одночасно надіслати позивачу та третій особі копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

8. Позивачу надіслати суду, відповідачу та третій особі відповідь на відзив на позовну заяву до дня призначеного підготовчого засідання у порядку, передбаченому ч.ч.3-6 ст.165, ст.166 Господарського процесуального кодексу України. Докази направлення відповіді на відзив надати суду.

9. Відповідачу надіслати суду, позивачу та третій особі заперечення щодо відповіді на відзив у порядку, передбаченому ч.ч.3-6 ст.165, ст.167 Господарського процесуального кодексу України. Докази направлення заперечення щодо відповіді на відзив надати суду.

10. Третій особі надати:

- для огляду в судовому засіданні оригінал договору про реструктуризацію заборгованості від 22.01.19;

- платіжні документи (банківські виписки, платіжні доручення) на підтвердження оплати ДП "Житомирський бронетанковий завод" коштів за договором про реструктуризацію заборгованості від 22.01.19.

Надіслати на адресу суду та сторонам спору листом з описом вкладення письмові пояснення, у яких викласти свої аргументи і міркування щодо суті позову з дотриманням вимог статті 168 ГПК України.

11. Сторонам визначитись щодо:

- можливості укладення мирової угоди;

- уточнення позовних вимог та заперечень проти них та у разі такого подати відповідні заяви;

- повідомлення про всі обставини справи, які їм відомі;

- надання доказів, на які зроблено посилання у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання;

- вирішення питання про витребування додаткових доказів;

- розміру заявлених судових витрат;

- доказів, які необхідні для розгляду даної справи відповідно до глави 5 "Докази і доказування" розділу І "Загальні положення" Господарського процесуального кодексу України тощо.

12. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до ст.80 Господарського процесуального кодексу України.

13. Учасникам процесу подавати заяви і клопотання відповідно до ст.ст.169, 170 Господарського процесуального кодексу України.

14. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ч.3 ст.42, ст.135 ГПК України суд у випадку невиконання учасником справи його обов`язків застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом, зокрема може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

15. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

Ухвала набрала законної сили 30.06.20 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/

Суддя Соловей Л.А.

друк. 4 прим.

1- в справу

2,3- сторонам (рек)

4- третій особі (м.Житомир, вул.Довженка, 47, офіс, 4) (рек)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90081613
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/718/20

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 03.08.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

Ухвала від 30.06.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Соловей Л.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні