Ухвала
від 30.06.2020 по справі 912/2082/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

30 червня 2020 рокуСправа № 912/2082/20

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогор" (далі - ТОВ "Автогор"), код ЄДР 34661397, вул. 30-років Перемоги, 7/2, м. Черкаси, 18028,

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Новомиргородський Елеватор", код ЄДР 00954685, вул. Залізнична, буд. 45, м. Новомиргород, Кіровоградська обл., 26000

про стягнення 10 068,90 грн

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області 24.06.2020 надійшла позовна заява №090 від 22.06.2020 ТОВ "Автогор" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новомиргородський Елеватор", у якій міститься вимога стягнути з Приватного акціонерного товариства "Новомиргородський Елеватор" (код ЄДРПОУ 00954685) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогор" (ЄДРПОУ 34661397) заборгованість за надані послуги (проведену роботу), яка була здійснена на виконання умов договору про надання послуг №163, від 21.06.2018 року в сумі 10 068,90 грн.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, позаяк, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту та додатків до позовної заяви, які не повністю дотримані позивачем.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Всупереч зазначеному, позивачем неправильно зазначено у позовній заяві найменування відповідача. Позов подано до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новомиргородський Елеватор", а заборгованість позивач просить стягнути з Приватного акціонерного товариства "Новомиргородський Елеватор".

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Водночас, відповідно до вимог ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Додані до позовної заяви ксерокопії документів містять реквізити "Згідно з оригіналом", прізвище і ініціали особи "І.О. Косенко", посаду - заст. директора, підпис особи та печатку підприємства позивача. На деяких ксерокопіях відсутні такі реквізити, як прізвище, ініціали та посада. На всіх ксерокопіях відсутній реквізит - дата засвідчення копії. А на ксерокопії Договору про надання послуг №163 від 21.06.2018 засвідчувальний напис міститься лише на останній сторінці, при цьому такий договір не є прошитим.

З огляду на викладене, такі ксерокопії не є доказами у розумінні ч. 2 ст. 91 ГПК України, оскільки не засвідчені належним чином.

Отже, позивачем не дотримано приписи ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

До позовної заяви додано опис вкладення, відповідно до якого на адресу ТОВ "Новомиргородський Елеватор" (а не Приватному акціонерному товариству "Новомиргородський Елеватор") направлено позовну заяву, кількість предметів - 3.

Отже, позивачем до суду не надано доказів про направлення відповідачу копій додатків до позовної заяви, що подані суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, у зв`язку з тим, що позивачем не виконано вимог п. 2 ч. 3 ст. 162, п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 164 та ч. 1 ст. 172 ГПК України, подана ним заява підлягає залишенню без руху.

За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву №090 від 22.06.2020 Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогор" - залишити без руху.

У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- належним чином оформлену позовну заяву із зазначенням правильного найменування відповідача з прикладенням належним чином засвідчених додатків;

- докази направлення відповідачу копій належним чином оформленої позовної заяви з додатками (опис вкладення з переліком документів).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Копію ухвали надіслати ТОВ "Автогор" (вул. 30-років Перемоги, 7/2, м. Черкаси, 18028).

Суддя Н.М. Коваленко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90082774
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2082/20

Рішення від 06.08.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 08.07.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 30.06.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні