Рішення
від 16.06.2020 по справі 914/2715/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.06.2020 справа № 914/2715/19

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Горецької З.В. за участю секретаря судового засідання Хороз І.Б., розглянув у судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу

за позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк", м. Київ

до відповідача: Приватне підприємство "Красер", м. Львів

про: зобов`язання ПП "Красер" в особі ліквідаційної комісії визнати та включити до проміжного ліквідаційного балансу ПП "Красер" кредиторські вимоги Акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" у загальному розмірі 470 752,88 грн.

Представники сторін:

від позивача: Деркач Ольга Романівна-адвокат

від відповідача: Гордієнко Оксана Юріївна - адвокат

Представникам сторін, що з`явились в судове засідання, роз`яснено права та обов`язки, передбачені ст. 46 ГПК України. Заяв про відвід судді не надходило. У відповідності до ст. 222 ГПК України здійснювалося фіксування судового процесу за допомогою програмно-апаратного комплексу "Акорд".

ІСТОРІЯ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ:

Позивач - Акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" подало на розгляд Господарського суду Львівської області позов до Приватного підприємства "КРАСЕР" про зобов`язання ПП "Красер" в особі ліквідаційної комісії, визнати та виключити до проміжного ліквідаційного балансу ПП "Красер" кредиторські вимоги Акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" у загальному розмірі 470 752,88 грн.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 20.01.2020 р. відкрито провадження по справі № 914/2715/19 за правилом загального позовного провадження. Підготовче судове засідання призначено на 11.02.2020 р. В підготовчому судовому засіданні 11.02.2020 р. розгляд справи відкладався на 03.03.2020 р.

Рух справи висвітлено в ухвалах суду.

Представник позивача в судове засідання з`явився, позовні вимоги підтримав та просить суд позов задоволити.

Відповідач в судове засідання з`явився, проти позовних вимог заперечив, просить суд відмовити в задоволенні позову, відзив на позов не подав, заявив усне клопотання про застосування строків позовної давності.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Дану справу суд розглянув поза межами строків, встановленими нормами ГПК України із врахуванням Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020р. №540-ІХ, яким розділ Х Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу України доповнено пунктом 4 такого змісту: "Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністру України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначенні статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжується на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Зважаючи на тривалий час дії карантину, суд дійшов висновку, що відповідачу було надано достатньо часу для виконання останнім вимог ухвал суду, подання суду відзиву, проте відповідач не скористався своїм правом та не спростував позовні вимоги у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Враховуючи, що зібраних в матеріалах справи доказів достатньо для з`ясування обставин справи і прийняття судового рішення, в судовому засіданні 16.06.2020 року проголошено вступну та резолютивну частину рішення у справі.

АРГУМЕНТИ СТОРІН.

Аргументи позивача.

Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що відповідач перебуває в стані припинення і враховуючи, що рахунки Приватного підприємства Красер (код ЄДРПОУ 37205940) відкриті в Приватбанку, не закриті ліквідаційною комісією, й відсутні докази складання проміжного ліквідаційного балансу, відтак звернувся до суду з вимогою щодо визнання кредиторських вимог Приватбанку в розмірі 470 752,88грн. (чотириста сімдесят тисяч сімсот п"ятдесят дві гривні, 88 коп.) та включення їх до проміжного ліквідаційного балансу ПП Красер .

Аргументи відповідача .

Відповідач заперечень та відзиву на позов не подав.

ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ .

13.03.2014 р. ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КРАСЕР" (далі - відповідач), приєдналось до "Умов та правил надання банківських послуг" (надалі -Умови), Тарифів Банку, що розміщені в мережі Інтернет на сайті http://privatbank . ua , шляхом реєстрації заяви через систему інтернет-клієнт-банкінг, які разом складають Договір банківського обслуговування № Б/Н від 13.03.2014 р. (далі - Договір) та взяв на себе зобов`язання виконувати умови Договору.

Відповідно до умов Договору, 13.03.2014 р. відповідачу було відкрито в ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" поточний рахунок №26002060720497.

Розділом 3.2.2 зазначених Умов регламентований порядок надання кредиту за послугою "Гарантований платіж".

Послугу "Гарантований платіж" ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" надає, для виконання грошових зобов`язань за господарськими договорами, що укладаються між Клієнтом та його контрагентами, а також між Клієнтом і ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (далі - послуга). Послуга надається у вигляді виконання ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" заявок на договірне списання коштів ( далі - гарантований платіж або заявка ), згідно якої клієнт-платник доручає ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" зарахувати кошти на рахунок отримувача, в сумі і в дату, зазначені при створенні заявки. Послуга надається ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" як за рахунок власних коштів платника, так і за рахунок кредитних коштів. Споживачами цієї послуги є платник і одержувач платежів за господарськими договорами (п. 3.1.1.73 Умов).

Відповідно до п.3.2.2.1. Умов - кредит надається в обмін на зобов`язання Клієнта щодо його повернення, сплати процентів і винагороди.

Обов`язковими реквізитами заявки на договірне списання коштів є: номер і дата заявки (присвоюються автоматично), рахунок платника, рахунок одержувача, сума платежу, призначення платежу (із зазначенням відомостей про господарський договір, на виконання оплати по якому подається заявка), дата зарахування коштів одержувачу (дата виконання заявки), вказівки за рахунок яких коштів (власних коштів клієнта / кредитних / змішано) необхідно зарезервувати гроші для виконання гарантованого платежу (п. 3.1.1.74 Умов). Всі зазначені реквізити вказані в виписках по рахунках та довідці про перелік здійснених платежів.

Після отримання ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" за допомогою системи дистанційного обслуговування Заявки (система Internet Banking Приват-24 - офіційний канал зв`язку між Банком та клієнтом відповідно до п. 1.1.1.91. Умов), ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" розглядає її на предмет надання або відмови у наданні Послуги, у разі відсутності у платника власних коштів та/або некредитоспроможності платника (п. 3.1.1.75. Умов).

Відповідно до п. 3.2.2.2. Умов Клієнт погашає заборгованість по кредиту в розмірі, зазначеному в заявці Клієнта, в строк до 30 днів з дати виконання заявки. За користування кредитом у період з дати ініціювання Клієнтом заявки до дати виконання заявки Клієнт сплачує винагороду за надання фінансового інструменту в розмірі 4% річних (але не менш ніж 5 гривень) від розміру кредиту, зазначеного у черговій заявці Клієнта. Винагорода за надання фінансового інструменту сплачується Клієнтом в дату надання в Банк чергової заявки. У період з дати виконання заявки за рахунок кредитних коштів до 30.06.2014 року Клієнт за користування кредитом сплачує ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" відсотки в розмірі 28% річних, а починаючи з 01.07.2014 року Клієнт за користування кредитом сплачує ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" відсотки в розмірі 36% річних від суми заборгованості. У разі не погашення заборгованості Клієнтом за кредитом у строк до 30 днів, включно, на 31-й день - заборгованість по кредиту стає простроченою. При цьому за користування кредитом Клієнт платить відсотки в розмірі 56% річних від суми заборгованості.

Після укладання договору відповідач активно почав користуватись послугою "Гарантований платіж", який надавався ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" для виконання грошових зобов`язань за господарськими договорами, укладеними з контрагентами, що підтверджується, виписками по рахунках та розрахунком заборгованості.

Свої зобов`язання позивач виконав належним чином, своєчасним проведенням Гарантованих платежів ініційованих клієнтом, що підтверджується розрахунком заборгованості та виписками по рахунках відкритих для обслуговування рахунку відповідача.

Зі змісту виписок по рахунках та розрахунку заборгованості випливає, що відповідач користувався кредитом за послугою "Гарантований платіж" неодноразово з наданням відповідних заявок.

Прострочена заборгованість на рахунку відповідача з`явилася 24.04.2014 року і не була погашена в момент, коли відповідач не здійснив внесення чергового платежу на рахунок погашення заборгованості, тобто відповідач порушив умови договору.

Відповідно до п. 3.2.2.2 Умов у разі непогашення заборгованості Клієнтом за кредитом у строк до 30 днів, включно, на 31-й день - заборгованість по кредиту стає простроченою. При цьому за користування кредитом Клієнт платить відсотки в розмірі 56 % річних від суми заборгованості.

Відповідно до п.3.2.2.7.5. Умов - Банк має право при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбаченого "Умовами, змінити умови кредитування-вимагати від Клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов`язань за кредитом в повному обсязі .

Тож загальна заборгованість за послугою "Гарантований платіж" склала суму заборгованості за виконаними платежами, що відображено в розрахунку заборгованості та виписками по рахунках і станом на 01.11.2019 року заборгованість відповідача перед ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" становить 470 752,88 грн. і складається з наступного:

57 582,89 грн. - заборгованість за кредитом;

173 830,46 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом;

239 339,53 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.

Вищезазначене підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунком заборгованості та виписками по рахунках відповідача, які додаються.

ОЦІНКА СУДУ.

Частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту.

У статті 629 Цивільного кодексу України зазначено, що договір є обов`язковим для виконання.

Згідно зі статтею 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Статтями 1066, 1067 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором банківського рахунка банк зобов`язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком. Договір банківського рахунка укладається для відкриття клієнтові або визначеній ним особі рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами. Банк зобов`язаний укласти договір банківського рахунка з клієнтом, який звернувся з пропозицією відкрити рахунок на оголошених банком умовах, що відповідають закону та банківським правилам.

Кредитування банківського рахунку передбачено статтею 1069 Цивільного кодексу України, відповідно до якої банк здійснює платежі з рахунка клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов`язки сторін, пов`язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Відповідно до статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем неналежним чином виконано зобов`язання щодо повернення кредитних коштів, сплати процентів та комісії за договором банківського обслуговування.

В свою чергу, як вказує позивач та вбачається з відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідач перебуває в стані припинення в результаті ліквідації, строк, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог - 29.10.2019 року.

Статтею 104 ЦК України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Частиною 1 статті 110 ЦК України визначено, що юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв`язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Згідно статті 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов`язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Згідно інформації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідач з 28.08.2019 року перебуває у стані припинення. Керівником юридичної особи є Лев Роман В`ячеславович - голова комісії з припинення або ліквідатор. Засновниками відповідача було визначено 29.10.2019 року, як останній день строку для заявлення кредиторами своїх вимог.

Згідно частини 8 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред`явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

При цьому згідно положень частини 4 статті 112 ЦК України вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред`явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

Однак, як зазначає позивач, ухилення ліквідаційної комісії ПП Красер від розгляду кредиторських вимог Банку та включення їх до ліквідаційного балансу призводять до того, що Банк фактично перебуває у стані правової невизначеності щодо своїх прав.

Матеріали справи свідчать, що відповідач рішення щодо заяви позивача не прийняв та грошові вимоги заявлені позивачем, до проміжного балансу не включено.

29.10.2019 року позивач направив на пдресу ПП Красер заяву з кредиторськими вимогами від 29.10.2019 року разом із розрахунком заборгованості станом на 29.10.2019 року, договором банківського обслуговування з додатками, виписками про рух коштів та витягами з Умов та привил надання банківських послуг, що підтверджується копією заяви та описом відправлення.

Зазначена заява з кредиторськими вимогами не отримана відповідачем, що підтверджується інформацією з офіційного сайту укрпошта щодо поштового відправлення 4909400374395.

Неотримання відповідачем заяви з кредиторськими вимогами з додатками свідчать про ухилення від визнання грошових вимог.Згідно з частиною 3 статті 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволені вимог кредитора або ухиляння від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом або до ліквідаційної комісії. За даними сайту ДППЗ "Укрпошта", доставка з направленою заявою з кредиторськими вимогами не отримана Відповідачем, а повернута за зворотньою адресою й отримана позивачем 18.11.2019, а відтак, місячний строк для звернення до суду має відраховуватися з 19.11.2019 р., тобто останній день для звернення до суду - 19.12.2019 року, а відтак позивач звертається до суду в межах строку, визначеного ч. 3 ст. 112 ЦК України.

Частиною 1 ст. 110 ЦК України визначено, що юридична особа ліквідується, зокрема за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами; за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, за позовом учасника юридичної особи або відповідного органу державної влади; за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи в інших випадках, встановлених законом, - за позовом відповідного органу державної влади.

За приписами частини 8 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред`явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. З огляду на те, що рахунки Приватне підприємство Красер (код ЄДРПОУ 37205940) відкритті в Приватбанку, не закриті ліквідаційною комісією, й відсутні докази складання проміжного ліквідаційного балансу, вважаємо за можливе звернутися до суду, з вимогою щодо визнання кредиторських вимог Приватбанку в розмірі 470 752,88грн. (чотириста сімдесят тисяч сімсот п"ятдесят дві гривні, 88 коп.) та включення їх до проміжного ліквідаційного балансу ПП Красер .

Відповідач відзиву та жодних заперечень щодо позовних вимог, у тому числі пояснень щодо причин не включення до проміжного ліквідаційного балансу вимог позивача, суду не надав. В судовому засіданні відповідач усно заявив клопотання про застосування строків позовної давності.

Відповідно до статті 256 ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Згідно зі статтею 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (частина перша статті 261 ЦК України). Отже, позовна давність є строком для пред`явлення позову як безпосередньо особою, право якої порушене, так і тими суб`єктами, які уповноважені законом звертатися до суду з позовом в інтересах іншої особи - носія порушеного права (інтересу).

При цьому законом не встановлено вимог щодо форми заяви сторони про сплив позовної давності. Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 16 серпня 2017 року № 6-2667цс16, Першої судової палати Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 07 листопада 2018 року (справа № 0907/2-7453/2011, провадження № 61-6321св18), Другої судової палати Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 21 серпня 2018 року (справа № 288/1361/15-ц, провадження № 61-4212св18).

Проте, враховуючи, що відповідачем не надано суду жодних спростувань позовних вимог, а також обґрунтованих письмових пояснень з посиланням на належні, допустимі та вірогідні докази та норми чинного законодавства, заява про застосування строків позовної давності повинна містити вичерпні обгрунтування щодо позовних вимог, суд визнає вказану заяву невмотивовану та неогбрунтовану, відтак у суду відсутні підстави для її задоволення.

Разом з тим, в судовому засіданні відповідач наголосив на розбіжності у даті відправлення Приватбанком заяви з кредиторськими вимогами до ПП Красер , а саме, зазначивши, що на описі вкладення зазначена дата - 29.10.2019 року, а на фіскальному чеку - 30.10.2019 року, тому на його думку, позивач пропустив строк звернення із заявою. Представник позивача на зазначене пояснив, що документи для відправки були передані на пошту 29.10.2019 року, однак, можливо, враховуючи значну завантаженість, працівник пошти опрацював відправлення 30.10.2019 року.

Суд зазначає, що позивач відраховував період виходячи із відстеження шляху відправлення, згідно трекінгу на сайті Укрпошта, де початок відліку вказана дата 30.10.2019 року та повернулось воно на адресу позивача 18.11.2019 року. Якщо ж припустити, що відправлення було відправлено 29.10.2019 року, то воно мало б повернутись на адресу позивача 17.11.2019 року, відтак, відлік строку починався б з 18.11.2019 року та закінчився б 18.12.2019 року. А згідно дати на штемпелі на поштовому конверті, позовна заява направлена позивачем до суду 18.12.2019 року. Отже, позивачем дотримано відповідних строків.

Суд звертає увагу відповідача, що вищенаведене припущення не може бути обґрунтуванням у судовому рішенні. Господарський процес є процесом письмових доказів і при ухваленні рішення суд може брати до уваги лише належні та допустимі докази. Відповідачу було надано достатньо часу на спростування позовних вимог, проте, відповідач не скористався своїми процесуальними правами, а заявлені в судовому засіданні усні репліки та припущення, які не підтверджені будь-якими доказами, не можуть братися судом до уваги при прийнятті рішення.

Статтею 13 ГПК України визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та частиною першою статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Статтею 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Відповідно до ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Отже, частиною 3 статті 112 ЦК України встановлено, що у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги встановлений факт наявності заборгованості відповідача за договором, та те, що позивач звернувся до суду з даним позовом в строки, визначені ст. 112 ЦК України, суд дійшов висновку про обґрунтованість та доведеність позовних вимоги позивача про зобов`язання відповідача в особі ліквідаційної комісії визнати грошові вимоги позивача в сумі 470 752,88 грн. та включити їх до проміжного ліквідаційного балансу, у зв`язку з чим позов Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" підлягає задоволенню в повному обсязі.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 129 ГПК України. Судовий збір покладається: 1) у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; 2) у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином судовий збір у розмірі 1921,00 грн. покладається на відповідача у повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України; ст.ст. 105, 111, 112, 525, 526, 1054, 1066, 1067 Цивільного кодексу України; ст.ст. 193 Господарського кодексу України; ст.ст. 73, 74, 86, 129, 183, 236-238, 240-241 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовні вимоги Акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" до Приватного підприємства "КРАСЕР" про зобов`язання ПП "Красер" в особі ліквідаційної комісії, визнати та включити до проміжного ліквідаційного балансу ПП "Красер" кредиторські вимоги Акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" у загальному розмірі 470 752,88 грн. - задовольнити.

2. Зобов`язати Приватне підприємство Красер (код ЄДРПОУ 37205940, 79035, Львівська обл., місто Львів, ВУЛИЦЯ ДУНАЙСЬКА, будинок 7, квартира 28) в особі ліквідаційної комісії, визнати та включити до проміжного ліквідаційного балансу ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА КРАСЕР кредиторські вимоги АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "ПРИВАТБАНК" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1д, код ЄДРПОУ 14360570) у загальному розмірі 470 752,88грн.

3. Стягнути з Приватного підприємства Красер (код ЄДРПОУ 37205940, 79035, Львівська обл., місто Львів, ВУЛИЦЯ ДУНАЙСЬКА, будинок 7, квартира 28) на користь Акціонерного товариства Комерційний Банк "Приватбанк" (код ЄДРПОУ 14360570, 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1Д) - 1 921,00 грн. судового збору.

4. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили в порядку ст. 327 ГПК України.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 241 ГПК України, та може бути оскаржено до Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 ГПК України.

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/.

Повне рішення складено 25.06.2020 р.

Суддя Горецька З. В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення16.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90082827
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2715/19

Рішення від 16.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 28.04.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 31.03.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 10.03.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 03.03.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 20.01.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 26.12.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні