ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 червня 2020 року м. Житомир справа № 240/9504/20
категорія 109010000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Нагірняк М.Ф., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 до Новомиргородської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Новомиргородської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.
Перевіряючи позовну заяву на відповідність нормам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що вона підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 6 ст. 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
На підтвердження своїх повноважень представником до позову долучено ордер від 03.06.2020року про надання Позивачу правничої (правової) допомоги.
Разом з тим, вказаний ордер не відповідає Положенню про ордер на надання правничої (правової) допомоги Затвердженого Рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року N 41. (Формат А-4; Двовимірний штрих-код (QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ.)
Вказані недоліки не позволяють суду вирішити питання щодо наявності повноважень представника на підписання даного позову.
Крім того, як зазначено в позові, предметом спору є зобов`язання Відповідача внести зміни в розпорядження №509-р від 18.12.1997року та № 521-р від 30.12.1997року.
Відповідно до вимог ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Всупереч вказаним вимогам в позові не зазначено з якого дня Позивач дізнався про спірні розпорядження і які саме права, свобода чи інтереси Позивача такі розпорядження порушують.
За приписами ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позовної заяви підлягають усуненню шляхом долучення ордеру про надання правничої допомоги, що відповідає вимогам Положенню про ордер на надання правничої (правової) допомоги Затвердженого Рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року N 41, та надання обґрунтувань з якого часу Позивачу стало відомо про порушення його прав зазначеними розпорядженнями Відповідача.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя М.Ф. Нагірняк
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2020 |
Оприлюднено | 01.07.2020 |
Номер документу | 90083785 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Нагірняк Микола Федорович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Нагірняк Микола Федорович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Нагірняк Микола Федорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні