Рішення
від 23.06.2020 по справі 161/706/20
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/706/20

Провадження № 2/161/1328/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 червня 2020 року м. Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Ковтуненка В.В.,

за участі секретаря судових засідань Камінського Ю.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк цивільну справу № 161/706/20 за позовною заявою КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості ,

ВСТАНОВИВ:

КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка звернулася до суду з вказаним позовом. Просить суд стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 18 777,09 гривень заборгованості, з яких 12 237,67 гривень - сума основного боргу за кредитом, 1 120,82 гривень - заборгованість по нарахованим відсотками, 5 418,60 гривень - неустойка та стягнути судові витрати по справі в сумі 2 102,00 гривень, з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялася належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомляла, від неї до суду не надходило відзиву та заяви про розгляд справи у його відсутності.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає. Таким чином, визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

У відповідності до положень ч. 3 статті 200 ЦПК України, приймаючи до уваги визнання відповідачем заявленого позову, суд вважає за можливе ухвалити рішення за результатами підготовчого провадження.

Дослідивши письмові матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується заявлений позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи у їх сукупності і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1054 Цивільного кодексу України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Судом при розгляді справи встановлено, що 31 травня 2019 року між КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 13-19 (а.с. 8-9). Відповідно до умов укладеного між сторонами кредитного договору КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка надало відповідачу кредитні кошти в сумі 17 000,00 гривень. Термін надання кредиту - з 31 травня 2019 року по 31 травня 2020 року. Розмір відсотків - 37,72% за час користування кредитом. Кредит надано на споживчі цілі. Відповідач зобов`язався повернути отриманий кредит, і сплатити відсотки, у встановлені даним договором терміни, а також виконати інші зобов`язання.

Відповідно до ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі.

Також судом встановлено, що 31 травня 2019 року між КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено договір поруки № 13-19 (а.с. 11). Відповідно до умов укладеного між сторонами договору поруки, ОСОБА_2 поручився у повному обсязі за виконання ОСОБА_1 зобов`язань за кредитним договором № 13-19 від 31 травня 2019 року, та зобов`язався у разі невиконання ОСОБА_1 обов`язків за вказаним кредитним договором відповідати перед кредитором разом із позичальником як солідарний боржник.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя, поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Судом при розгляді справи встановлено, що ОСОБА_1 свої зобов`язання за кредитним договором № 13-19 від 31 травня 2019 року, а ОСОБА_2 взяті на себе зобов`язання згідно умов договору поруки № 13-19 від 31 травня 2019 року належним чином не виконали. В результаті чого в них, згідно розрахунку позивача, мається заборгованість за кредитом на загальну суму 18 777,09 гривень, з яких 12 237,67 гривень - сума основного боргу за кредитом, 1 120,82 гривень - заборгованість по нарахованим відсотками, 5 418,60 гривень - неустойка, які підлягають стягненню з відповідачів в солідарному порядку на користь КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка .

Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Судом при розгляді справи встановлено, що позивачем при зверненні до суду з позовом було понесено та документально підтверджено судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2 102,00 гривень (а.с. 1). При цьому, суд прийшов до висновку про задоволення позову. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про стягнення з відповідачів на користь позивача понесених і документально підтверджених судових витрат по сплаті судового збору в сумі - 2 102,00 гривень.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що ОСОБА_1 свої зобов`язання за кредитним договором № 13-19 від 31 травня 2019 року, а ОСОБА_2 взяті на себе зобов`язання згідно умов договору поруки № 13-19 від 31 травня 2019 року належним чином не виконали. В результаті чого в них, згідно розрахунку позивача, мається заборгованість за кредитом на загальну суму 18 777,09 гривень, з яких 12 237,67 гривень - сума основного боргу за кредитом, 1 120,82 гривень - заборгованість по нарахованим відсотками, 5 418,60 гривень - неустойка. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову та стягнення з відповідачів у солідарному порядку на користь позивача виниклої заборгованості та судових витрат.

Керуючись ст.ст. 526, 1054 ЦК України,ст.ст.10, 57, 60, 88, 212-215, 224 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути солідарно зОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 , уродженки села Велике, Млинівського району району, Рівненської області та мешканки АДРЕСА_1 , як основного боржника та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_2 , уродженця села Надчиці, Млинівського району району, Рівненської області та мешканця АДРЕСА_2 , як поручителя на користь КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка (МФО 303398, ЗКПО 26413774) 18 777,09 гривень заборгованості за кредитним договором № 13-19 від 31 травня 2019 року, з яких 12 237,67 гривень - сума основного боргу за кредитом, 1 120,82 гривень - заборгованість по нарахованим відсотками, 5 418,60 гривень - неустойка..

Стягнутиз ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 , уродженки села Велике, Млинівського району району, Рівненської області та мешканки АДРЕСА_1 на користь КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка (МФО 303398, ЗКПО 26413774) понесені і документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 051,00 гривень.

Стягнутиз ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_2 , уродженця села Надчиці, Млинівського району району, Рівненської області та мешканця АДРЕСА_2 на користь КС військовослужбовців України у Волинській області Офіцерська Кредитна спілка (МФО 303398, ЗКПО 26413774) понесені і документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1 051,00 гривень.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя В.В. Ковтуненко

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення23.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90086175
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —161/706/20

Рішення від 23.06.2020

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Ковтуненко В. В.

Ухвала від 29.01.2020

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Ковтуненко В. В.

Ухвала від 17.01.2020

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Ковтуненко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні