Справа № 202/3419/20
Провадження № 2-з/202/65/2020
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
12 червня 2020 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Кухтін Г.О., розглянувши заяву Дніпровської міської ради про забезпечення позову у цивільній справі за позовом Дніпровської міської ради до Комунального підприємства Центр державної реєстрації в особі Дніпропетровської обласної філії, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , терті особи: приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Райська Тетяна Максимівна, Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про скасування рішення державного реєстратора, визнання недійсним правочину та скасування записів про державну реєстрацію права власності, -
ВСТАНОВИВ:
В провадження Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшла цивільна справа за позовною заявою Дніпровської міської ради про забезпечення позову у цивільній справі за позовом Дніпровської міської ради до Комунального підприємства Центр державної реєстрації в особі Дніпропетровської обласної філії, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , терті особи: приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Райська Тетяна Максимівна, Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про скасування рішення державного реєстратора, визнання недійсним правочину та скасування записів про державну реєстрацію права власності.
Разом з позовом позивачем подано заяву про забезпечення позову, згідно якої просить суд накласти арешт на житловий будинок літ. А-1, загальною площею 35,4 кв.м., житловою площею 15,7 кв.м., вбиральню літ. В., споруди №№1,2, за адресою: АДРЕСА_1 , заборонивши будь-яким особам вчиняти будь-які дії по відчуженню, реалізації, передачі іншим особам або переоформленню документів на вказану земельну ділянку.
Заява мотивована тим, що не вжиття заходів забезпечення позову може ускладнити чи унеможливити виконання сторонами спору остаточного рішення суду, а також ускладнити ефективний захист, а у подальшому і поновлення порушених (оспорюваних) прав позивача, за захистом яких останній звернувся до суду.
Дослідивши заяву про забезпечення позову приходжу до наступного.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Згідно із ч. 2 цієї статті забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч.3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог. Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Враховуючи викладене, вважаю, що заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню, оскільки представлені заявником доводи не дають підстави вважати, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду у разі задоволення позову.
Керуючись статтями 149, 153 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви Дніпровської міської ради про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 15-ти денний строк з дня складення ухвали апеляційної скарги.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Роз`яснити, що відповідно до п. 3 розділ ХІІ Прикінцевих положень ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтею 354 ЦПК України продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя Г.О. Кухтін
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2020 |
Оприлюднено | 01.07.2020 |
Номер документу | 90087496 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Кухтін Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні