Ухвала
від 30.06.2020 по справі 288/484/20
ПОПІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 288/484/20

Провадження № 2-а/288/17/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2020 року смт. Попільня

Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді -Рудника М. І.,

з участю секретаря судових засідань - Франчук Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до поліцейського СРПП № 2 Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області Панчука Юрія Володимировича, Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Попільнянського районного суду Житомирської області перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до поліцейського СРПП № 2 Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області Панчука Юрія Володимировича, Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Ухвалою суду від 29 квітня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

В судові засідання 16 червня 2020 року та 30 червня 2020 позивач не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений заздалегідь та належним чином, що підтверджується розпискою про отримання повістки про виклик до суду на 16 червня 2020 року, яку він отримав особисто 29 травня 2020 року та згідно роздруківки відстежень поштових відправлень, згідно якого відправлення вручено 26 червня 2020 року.

Відповідач поліцейський СРПП № 2 Панчук Ю.В. та представник відповідача Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області в судове засідання не з`явились, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи згідно розносної книги місцевої кореспонденції Попільнянського районного суду Житомирської області від 17 червня 2020 року за № 989 та № 990.

Розглянувши в порядку письмового провадження подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про залишення без розгляду позовної заяви за таких підстав.

Відповідно до частини другої статті 44 КАС України, учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Згідно з частиною першою статті 45 КАС України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до частини другої статті 131 КАС України, учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов`язані завчасно повідомити про це суд.

В силу вимог положень частини п`ятої статті 205 КАС України, в разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. До позивача, який не є суб`єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.

За приписами пункту 4 частини першої статті 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб`єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Зі змісту вказаних правових норм вбачається, що необхідною умовою для залишення позовної заяви без розгляду є повторність неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду і відсутність поважних причин такого неприбуття в судове засідання або неповідомлення ним про причини неприбуття, за умови також відсутності заяви позивача про розгляд справи без його участі.

Під повторністю неприбуття в судове засідання позивача необхідно розуміти послідовне неприбуття в судове засідання позивача чи його представника двічі чи більше разів.

Належність повідомлення позивача про дату, час та місце судового розгляду в даній адміністративній справі підтверджується розпискою про отримання особисто повістки про виклик до суду та повісткою, яку позивач отримав особисто.

Зазначені розписка та повістка було вручено у строк, достатній для прибуття особи до суду для участі в судовому засіданні.

Водночас, будучи ініціатором судового розгляду справи, позивач в першу чергу має активно, не зловживаючи, використовувати власні процесуальні права, тобто здійснювати їх з метою, з якою такі права були надані. При цьому, визначальними процесуальними обов`язками позивача є забезпечення представництва власних інтересів при розгляді адміністративної справи, дотримання процесуальних строків.

Частинами першою та другою статті 6 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Враховуючи суб`єктний склад осіб, які беруть участь у справі, предмет та підстави позову, наявність значного обсягу обставин, які підлягають встановленню, суд приходить до висновку, що неявка позивача перешкоджає розгляду справи.

За викладених обставин, оскільки сукупність наведених обставин є підставою для застосування наслідків, передбачених вищенаведеними приписами частини п`ятої статті 205 та пункту 4 частини першої статті 240 КАС України, а саме залишення позову без розгляду.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 240 КАС України, залишення позову без розгляду не позбавляє Позивача права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись статтями 229, 240, 243, 248, 250, 256 257, 286, 294, 295 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до поліцейського СРПП № 2 Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області Панчука Юрія Володимировича, Попільнянського ВП Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без розгляду.

Роз`яснити позивачу, що згідно ч. 4 ст. 240 КАС України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали, а особам без виклику яких було постановлено ухвалу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Попільнянський районний суд Житомирської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Попільнянського

районного суду М. І. Рудник

СудПопільнянський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90091353
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —288/484/20

Ухвала від 30.06.2020

Адміністративне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

Ухвала від 08.05.2020

Адміністративне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

Ухвала від 29.04.2020

Адміністративне

Попільнянський районний суд Житомирської області

Рудник М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні