Справа № 344/8117/20
Провадження № 1-кс/344/3048/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2020 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 32020090000000005 від 10.01.2020 року,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим управлінням ГУ ДФС в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32020090000000005, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.01.2020 року, за фактом вчинення пособництва в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.
Підставою для початку досудового розслідування слугували матеріали оперативного управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області та Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, з яких вбачалося, що службові особи ТОВ «ТД» Вест Транс Оїл» (код ЄДРПОУ 41723844) та ПП «Карпатнафтопродукт» (код ЄДРПОУ 34085176) спільно з іншими особами впродовж 2018-2019 років вчинили пособництво в ухиленні від сплати податків підприємствам реального сектору економіки на загальну суму 10 201 000 грн., що є особливо великим розміром.
Поряд із цим слідством встановлено, що до протиправної діяльності пов`язаної із конвертацією безготівкових коштів у готівку, а також надання послуг з безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки причетний ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Так, проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що ОСОБА_4 здійснює свою незаконну діяльність у торговому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником торгових приміщень, які використовуються ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Таким чином, у слідства є достатньо підстав вважати, що в торговому приміщенні, яке використовується ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 , знаходяться документи, предмети, речі та готівкові кошти, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, зокрема: документи, бланки, печатки, штампи, чорнові записи, картки (талони) на пальне, готівкові кошти, що в свою чергу свідчать про факти конвертації безготівкових коштів у готівку, мобільні телефони, які використовуються у злочинній діяльності.
Вищевказані предмети, речі, грошові кошти та документи мають важливе значення для досудового розслідування, оскільки містять на собі сліди злочину.
У зв`язку з цим, виникла необхідність у проведенні обшуку торгового приміщенні, яке використовується ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання та ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, вважаю наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
З матеріалів клопотання вбачається достатньо підстав вважати, що в торговому приміщенні яке використовується ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 у протиправній діяльності, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , власником якого є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , можуть зберігатись документи, бланки, печатки, штампи, чорнові записи, картки (талони) на пальне, готівкові кошти, що в свою чергу свідчать про факти конвертації безготівкових коштів у готівку, мобільних телефонів, які використовуються останнім та його спільниками у злочинній діяльності, а також перекопіювати та вилучити із комп`ютерної техніки інформацію, яка міститься в електронних документах та стосується проведення даної протиправної діяльності.
Метою проведення обшуку слідчий зазначив відшукання та вилучення вищезазначених речей.
В той же час стороною кримінального провадження, яка звернулась з вказаним клопотанням доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття вказаного вище кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, а також наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи, та неможливість отримати інформацію в інший спосіб.
Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку торгового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою виявлення, фіксації та вилучення документів, бланків, печаток, штампів, чорнових записів, карток (талонів) на пальне, мобільних телефонів, а також перекопіювати та вилучити із комп`ютерної техніки інформацію, яка міститься в електронних документах та стосується проведення діяльності щодо реалізації карток (талонів) на пальне за готівкові кошти.
Ухвала діє до 29 липня 2020 року включно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90091707 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні