Виноградівський районний суд Закарпатської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.06.2020 року м.Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого-судді Трагнюк В.Р., секретар судового засідання Конар В.М., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_1 про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом, третя особа: Державний нотаріус Виноградівської державної нотаріальної контори Боричок К.В.,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом, третя особа: Державний нотаріус Виноградівської державної нотаріальної контори Боричок К.В.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер позивача дід, ОСОБА_2 , який залишив заповіт на користь позивача.
Померлому ОСОБА_2 на праві приватної власності належали три земельні ділянки: площею 1,62 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Перехрестівської сільської ради; площею 0,25 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на території Пушкінської сільської ради до 20.06.2003 року с. Пушкіно входило до складу Перехрестівської сільської ради; площею 0,24 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства на території Пушкінської сільської ради (до 20.06.2003 року с. Пушкіно входило до складу Перехрестівської сільської ради).
З часу відкриття спадщини весь ризик та тягар утримання спадкового нерухомого майна позивач здійснює одноосібно, фактично вступив в володіння спадковими земельними ділянками. Спадщину позивач прийняв , оскільки постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Особи, які мають право на обов`язкову частку у спадщині незалежно від змісту заповіту відсутні, оскільки позивача баба (дружина спадкодавця) також померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідач є позивача батьком (сином спадкодавця).
Позивач не може оформити спадщину через нотаріальну контору, оскільки втрачено оригінали правовстановлюючих документів на земельні ділянки.
У зв`язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Сторони по справі подали заяви про розгляд справи у їх відсутності, відповідач заявлені позивачем вимоги визнає та не заперечує проти задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого судового провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідач позовні вимоги визнав повністю, що не суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому в порядку ст.206 ЦПК України визнання ним позову прийнято судом.
Дослідивши матеріали справи, приймаючи визнання позову відповідачем, суд вважає за можливе у підготовчому судовому засіданні ухвалити рішення про задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
В судовому засіданні матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер позивача ОСОБА_2 (а.с.5 зв.с). Покійний залишив заповіт на користь позивача, який 01.07.2010 року за реєстровим №24 було посвідчено секретарем виконавчого комітету Пушкінської сільської ради Виноградівського району (а.с.6 зв.с.).
Померлому ОСОБА_2 на праві приватної власності, відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю ІV - ЗК № 011587, належала земельна ділянка: площею 1,62 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Перехрестівської сільської ради; до Державного акту на право приватної власності на землю ІV - ЗК № 032098, належали земельні ділянки: площею 0,25 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та площею 0,24 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства на території Пушкінської сільської ради (до 20.06.2003 року с. Пушкіно входило до складу Перехрестівської сільської ради) (а.с. 8-9, 10-15).
Спадщину позивач прийняв в порядку ч.3 ст.1268 ЦК України, як особа яка постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, що підтверджується довідкою Пушкінської сільської ради від 23.04.2020 року №79 (а.с.7).
Особи, які мають право на обов`язкову частку у спадщині незалежно від змісту заповіту відсутні, оскільки позивача баба (дружина спадкодавця) померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Позивач не може оформити спадщину у нотаріальному порядку, оскільки відсутні оригінали правовстановлюючі документи на земельні ділянки.
Згідно з вимогами ч.3 ст.1268 ЦК України "Спадкоємець, який постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї".
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини (ст. 1269 ЦК).
Відповідно до вимог ст.1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Верховний суд України в п. 23 Постанови Пленуму Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року за № 7 роз`яснив, що Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду з правилами позовного провадження.
Однак, згідно із правилами, встановленими Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (п. 4.15, 4.18), для видачі свідоцтва про право на спадщину, у складі якої є нерухоме майно, необхідно подати правовстановлюючий документ та Витяг із Державного реєстру речових прав. За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз`яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
Проаналізувавши встановлені обставини суд прийшов до висновку, що умови для отримання позивачем свідоцтва про право на спадщину за законом у нотаріальному порядку відсутні. Відтак, невизнане право позивача, набуте шляхом переходу права власності в порядку спадкування, підлягає судовому захисту у обраний спосіб, передбачений законом.
За таких встановлених у судовому засіданні обставин, суд, розглянувши справу в межах заявлених вимог та поданих доказів, які оцінені судом в їх сукупності, приймає рішення про задоволення позову.
Керуючись ст.ст.200, 258, 259, 263, 265, 267, 268, 273, 354 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позов задоволити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рнокпп НОМЕР_1 , право власності на земельну ділянку площею 1,62 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на території Перехрестівської сільської ради Виноградівського району, контур №39, кадастровий номер 2121283900:01:001:0044, яка на підставі Державного акту на право приватної власності на землю ІV - ЗК № 011587 належала спадкодавцю ОСОБА_2 .
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рнокпп НОМЕР_1 , право власності на земельну ділянку площею 0,25 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на території Пушкінської сільської ради Виноградівського району, яка на підставі Державного акту на право приватної власності на землю ІV - ЗК № 032098 належала спадкодавцю ОСОБА_2 .
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рнокпп НОМЕР_1 , право власності на земельну ділянку площею 0,24 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, на території Пушкінської сільської ради Виноградівського району, яка на підставі Державного акту на право приватної власності на землю ІV - ЗК № 032098 належала спадкодавцю ОСОБА_2 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його прийняття до Закарпатського апеляційного суду.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
ГоловуючийВ. Р. Трагнюк
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2020 |
Оприлюднено | 01.07.2020 |
Номер документу | 90094938 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Трагнюк В. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні