Ухвала
від 25.06.2020 по справі 441/717/20
ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

441/717/20

1-кп/441/149/2020

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25.06.2020 Городоцький районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

за участі секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

представника потерпілого ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городок Львівської області кримінальне провадження № 12020140180000183 від 14.04.2020 стосовно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця м. Городок Львівської області, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, з вищою освітою, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_4 , 21.10.2016 у невстановлений період часу звернувся в Управління соціального захисту населення Городоцької РДА, із заявою від свого імені про призначення житлової субсидії, при цьому особисто був ознайомлений із обов`язком про те, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (придбання майна на суму, що перевищує 50000 грн.), він зобов`язаний повідомити про дані зміни у структурний підрозділ з питань соціального захисту населення. Крім того, 21.10.2016 ОСОБА_4 подав вУправління соціального захисту населення Городоцької РДА декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, після чого йому була нарахована та виплачена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг.

21.03.2017 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який являється сином обвинуваченого ОСОБА_4 , і проживав у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 зареєстрував за собою на праві приватної власності автомобіль марки «CHEVROLET» моделі «CRUZE», 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1 , який був ним придбаний за 122793,03 грн. Після чого ОСОБА_4 , умисно, з корисливих мотивів та корисливою метою, а саме залишення за собою права на отримання житлової субсидії, розуміючи те, що у разі подання ним інформації про придбання його сином ОСОБА_6 транспортного засобу, йому буде припинено надання житлової субсидії, шляхом обману, не повідомив про факт придбання ОСОБА_6 вказаного автомобіля марки «CHEVROLET», вартість якого перевищувала суму в 50000 грн., у структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, хоча мав всі можливості для такого повідомлення.

Внаслідок ненадання ОСОБА_4 до Управління соціального захисту населення Городоцької РДА відомостей про зміни обставин, які могли вплинути на отримання житлової субсидії, останньому в порушення вимог пп.5 п.5 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 №848, нараховано та виплачено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово комунальних послуг за період з 01 жовтня 2017 року по 30 квітня 2018 року, на загальну суму 13842 грн. 20 коп., в результаті чого завдано шкоду державі на вказану суму.

Обвинувачений в судовому засіданні повністю визнав свою вину у вчиненні правопорушення згідно пред`явленого йому обвинувачення, у скоєному щиро розкаявся, засуджує своюповедінку,усвідомив скоєнета запевнив,що вподальшому небуде вчинятиправопорушень.Заявивклопотання прозвільнення йоговід кримінальноївідповідальності узв`язку здійовим каяттямта закриттякримінального провадженнящодо нього.

В суді прокурор та представник потерпілого не заперечили проти закриття відносно ОСОБА_4 зазначеного кримінального провадження та звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України, в зв`язку з дійовим каяттям.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, вислухавши думку учасників судового провадження, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 45 КК України звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Отже, за змістом ст. 45 КК України передумовою звільнення особи від кримінальної відповідальності є вчинення особою вперше злочину невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів.

Підставами звільнення особи від кримінальної відповідальності за цією статтею є дійове каяття. Дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа: 1) щиро покаялась; 2) активно сприяла у розкритті злочину; 3) повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду.

Відсутність хоча б однієї із зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 45 КК України.

Згідно з пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям можливе у разі вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості.

Такою, яка вчинила злочин уперше, вважається особа, котра раніше не вчиняла злочинів або раніше вчиняла злочин, що вже втратив правове значення. Вчинення триваючого або продовжуваного злочину, двох або більше злочинів невеликої тяжкості, які утворюють сукупність (за винятком реальної) не може бути перепоною для застосування ст. 45 КК України.

Дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Щире розкаяння характеризує суб`єктивне ставлення винної особи до вчиненого злочину, яке виявляється в тому, що вона визнає свою провину, висловлює жаль з приводу вчиненого та бажання виправити ситуацію, що склалася.

Передбачене у ст. 45 КК України звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язковим.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених Законом України про кримінальну відповідальність.

Звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом, що визначено ч.1 ст. 286 КПК України.

Дії обвинуваченого ОСОБА_4 органами досудового розслідування кваліфіковано за ч.1 ст.190 КК України, як заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).

Правопорушення вчинене ОСОБА_4 , відповідно до ст. 12 КК України, відносяться до категорії злочинів невеликої тяжкості.

Враховуючи, що останній повністю визнав свою вину у скоєному, щиро розкаявся, жалкує про вчинене ним та засуджує свої протиправні дії, активно сприяв розкриттю злочину, повністю відшкодував майнову шкоду, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України, в зв`язку з дійовим каяттям та закрити кримінальне провадження на підставі ч. 3 ст. 288 КПК України.

На підставі наведеного, відповідно до ст.45 КК України, керуючись п.1 ч.2 ст.284, ст.ст. 285, 286, 288, 314 КПК України, суд

У Х В А Л И В:

Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.190КК України від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України, у зв`язку з дійовим каяттям, а кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020140180000183 від 14.04.2020 - закрити.

Документи (особову справу) залишені в матеріалах кримінального провадження повернути за належністю.

Копію ухвали вручити учасникам судового провадження.

Ухвала суду про закриття кримінального провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Городоцький районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудГородоцький районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення25.06.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу90096389
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —441/717/20

Ухвала від 25.06.2020

Кримінальне

Городоцький районний суд Львівської області

Яворська Н. І.

Ухвала від 19.06.2020

Кримінальне

Городоцький районний суд Львівської області

Яворська Н. І.

Ухвала від 30.04.2020

Кримінальне

Городоцький районний суд Львівської області

Яворська Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні