Справа № 524/3866/20
Провадження № 2-з/524/56/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2020 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Нестеренко С.Г., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
В С Т А Н О В И В:
26 червня 2020 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування житлового будинку та земельної ділянки.
Ухвалою судді від 30 червня 2020 року заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування житлового будинку та земельної ділянки залишено без руху, позивачу надано строк на усунення недоліків, вказаних в ухвалі судді від 30 червня 2020 року.
Разом із позовною заявою до суду надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення позову, у якій вона просила суд застосувати захід забезпечення позову у виді накладення арешту на об`єкти нерухомого майна - житловий будинок з господарськими будівлями за адресою: АДРЕСА_1 та земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 (кадастровий номер № 5310436100:02:003:0397), власником якого відповідно до договору дарування , посвідченого Баглай А ОСОБА_4 , приватним нотаріусом Кременчуцького міського округу Потавськї області, 29 травня 2020 року, зареєстрований в реєстрі за № 386, є ОСОБА_3 , номер записів про права власності ОСОБА_3 :36677195, 36677304.
Вказувала, що невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Згідно ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін - фізичних осіб, які не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.
Заява про забезпечення позову у вигляді арешту морського судна подається в письмовій формі і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування - для юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) - для фізичної особи - підприємця, яка є відповідальною за морською вимогою;
3) розмір та суть морської вимоги, що є підставою для арешту судна;
4) найменування судна, щодо якого подається заява про арешт, інші відомості про судно, якщо вони відомі заявнику.
У заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів.
До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
До заяви про забезпечення позову у справі, яка передана на розгляд міжнародного комерційного арбітражу, третейського суду додаються:
1) копія позовної заяви до міжнародного комерційного арбітражу, третейського суду або іншого документа, подання якого започатковує процедуру міжнародного комерційного арбітражу, третейського розгляду згідно з відповідним регламентом (правилами) арбітражу, або третейського суду або законодавством за місцем арбітражу;
2) документ, що підтверджує подання такої позовної заяви або іншого аналогічного документа згідно з відповідним регламентом (правилами) арбітражу, третейського суду або законодавством за місцем арбітражу;
3) копія відповідної арбітражної угоди чи угоди про передачу спору на вирішення третейського суду.
У відповідності до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Заявником не виконано вимоги щодо оформлення заяви у відповідності до п.п. 3 - 6 ч. 1 ст. 151 ЦПК України.
Так, заявником не вказано всіх учасників справи, адреси їх проживання чи перебування, реєстраційний номер облікових карток платників податків, заява з додатками надана лише в одному примірнику, але не надано копії заяви з додатками для надіслання (надання) іншим учасникам справи, у тому числі не надано до заяви про забезпечення позову копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Заява ОСОБА_1 про забезпечення позову не містить пропозиції щодо зустрічного забезпечення, у тому числі не визначено обставини згідно ст. 154 ЦПК України щодо забезпечення відшкодування збитків, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення), як власнику, так і іншим особам.
При цьому, суддя враховує, що заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним договору дарування житлового будинку та земельної ділянки була залишена без руху згідно ухвали судді від 30 червня 2020 року, оскільки позовна заява не була оформлена взагалі.
За таких обставин, заява повинна бути повернута згідно ч. 9 ст. 153 ЦПК України.
Необхідно повернути заявнику ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп. враховуючи, що таке не суперечить ст. 7 Закону України Про судовий збір .
Керуючись ст.ст. 149, 150, 151, 152, 153, 154, 258 - 260, 353, 354 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Повернути ОСОБА_1 заяву про забезпечення позову.
Зобов`язати Управління Державної казначейської служби України у м. Кременчуці Полтавської області повернути: ОСОБА_1
- судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять грн. 40 коп.), сплачений згідно квитанції № 0.0.1748248700.1 від 24 червня 2020 року.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука упродовж п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Строк подання апеляційної скарги на рішення суду продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID -19).
Суддя:
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2020 |
Оприлюднено | 01.07.2020 |
Номер документу | 90096974 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Нестеренко С. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні