Рішення
від 30.06.2020 по справі 453/630/20
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/630/20

№ провадження 2-о/453/18/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 червня 2020 року Сколівський районний суд Львівської області

в складі: головуючого - судді Брони А.Л.,

при секретарі судового засідання Бендеш А.І.,

без учасників справи,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сколе в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи - Корчинської сільської ради Сколівського району Львівської області про встановлення факту родинних відносин,

в с т а н о в и в :

29.05.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою за участю заінтересованої особи - Корчинської сільської ради Сколівського району Львівської області про встановлення факту родинних відносин.

Ухвалою судді від 01.06.2020 року заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду на 26.06.2020 року.

В обгрунтування заявлених вимог заявник зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько - ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилась спадщина на спадкове майно.

Вказує, що при оформленні спадкових прав після смерті свого батька виявив деякі розбіжності у документах, які потрібно було подати у відповідний юридичний орган, а саме: ім`я його батька є ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження, свідоцтвом про смерть, заповітом спадкодавця ОСОБА_2 від 01.03.1999 року, свідоцтвом про право особистої власності на житловий будинок від 25.07.1998 року. Однак, у свідоцтві про народження ОСОБА_1 у графі по-батькові записано ОСОБА_4 , а в графі батько ім`я батька записано як ОСОБА_3 . Також у заповіті, складеному ОСОБА_2 на користь сина - ОСОБА_1 , заявник по-батькові також зазначений як ОСОБА_5 .

Крім цього, заявник зазначив, що його представник звертався до органу, який видав свідоцтво про народження, щодо внесення змін у актовий запис щодо імені батька, однак у цьому було відмовлено і рекомендовано звернутися в суд, для вирішення даного питання.

В зв`язку з наведеним та враховуючи те, що заявник не має можливості документально підтвердити факт наявності родинних відносин між ним і його покійним батьком та в подальшому оформити свої спадкові права, він змушений звернутися в суд із даною заявою.

Додатково, на підтвердження факту родинних відносин, заявник просив викликати в судове засідання в якості свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явився, але його представник-адвокат Павкович О.В. подала до суду заяву про розгляд справи без її участі та участі її довірителя з причин введення карантину на території України. Крім цього, представник заявника зазначає, що свідки про виклик яких було заявлено клопотання в судове засідання не мали можливості з`явитися, оскільки такі є особами старше 60 років, а відтак є в групі підвищеного ризику захворювання на COVID-19, що унеможливлює їхню участь в судовому засіданні, останні виклали свої пояснення в письмовому вигляді.

Заінтересована особа - Корчинська сільська рада Сколівського району Львівської області явку свого представника в судове засідання не забезпечила, однак попередньо подала клопотання про розгляд заяви у відсутності представника, та зазначила, що не заперечує, щодо задоволення заяви ОСОБА_1 .

На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що вимоги заявника підлягають до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

На підставі ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно з положень ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Виходячи із наведених вище процесуальних норм, практики та роз`яснень, суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Вирішуючи питання про встановлення даного факту суд виходить з того, що відповідно до ч.1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

З копії свідоцтва серії НОМЕР_1 , виданого повторно 10.03.2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Сколівського районного управління юстиції Львівської області, вбачається, що батько заявника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , народився ІНФОРМАЦІЯ_2

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько заявника ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 09 вересня 2008 року Крушельницькою сільською радою Сколівського району Львівської області, відповідно до актового запису № 8.

Як вбачається з копії свідоцтва про народження заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , серії НОМЕР_3 , виданого Корчинською сільською радою Сколівського району, відповідно до актового запису №51, в графі прізвище, ім`я, по батькові заявник записаний, як ОСОБА_1 , а в графі батько записаний ОСОБА_2 .

З копії заповіту, складеного 01.03.1999 року, вбачається, що ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробив розпорядження про те, що половину житлового будинку та половину господарських будівель, що знаходяться в с. Крушельниця Сколівського району Львівської області він заповідає своєму сину ОСОБА_1 .

Відповідно до свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок, виданого на підставі рішення виконкому Сколівської районної Ради народних депутатів №204 від 21.07.1988 року, цілий житловий будинок з приналежними до нього будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 , належить ОСОБА_2 .

Розбіжності у свідоцтві про народження заявника, де в графі прізвище, ім`я, по батькові він записаний, як ОСОБА_1 , а в графі батько записаний ОСОБА_2 , не дають можливості такому реалізувати своє право на спадщину, після смерті батька.

Як вбачається із відповіді Корчинської сільської ради Сколівського району Львівської області, заявник звертався в зазначений орган із проханням про внесення змін до його свідоцтва про народження, однак йому було відмовлено та рекомендовано звертатися в суд із заявою про встановлення родинних відносин між ним та його покійним батьком.

На підставі наявних у матеріалах справи доказах, судом беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є рідним батьком заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є однією і тією ж особою.

Також суд бере до уваги письмові покази свідків ОСОБА_6 , жительки с. Крушельниця Сколівського району Львівської області та ОСОБА_7 , жительки с. Крушельниця Сколівського району Львівської області, які вказали, що дійсно померлий ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 є рідним батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є однією і тією ж особою.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 не має можливості оформити свої спадкові права на спадщину за запровітом після смерті свого батька, так як законом не визначено іншого порядку встановлення факту родинних відносин, окрім звернення до суду із відповідною заявою.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Згідно з п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії.

Аналізуючи зібрані у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що факт родинних відносин знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, зокрема того, що ОСОБА_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідним батьком заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є однією і тією ж особою.

Встановлення такого факту має для заявника юридичне значення, оскільки надає можливість реалізувати право на спадщину.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 5, 12, 13, 81, 89, 90, 95, 258-259, 264-265, 268, 293, 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд-

у х в а л и в:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факти, що мають юридичне значенння, а саме, що ОСОБА_2 , котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідним батьком заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 є однією і тією ж особою.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Сколівський районний суд Львівської області.

Учасники справи:

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 .

Заінтересована особа: Корчинська сільська рада Сколівського району Львівської області, місцезнаходження: с. Корчин Сколівського району Львівської області, ЄДРПОУ 04370478.

Суддя

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90102478
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —453/630/20

Рішення від 30.06.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

Ухвала від 01.06.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Брона А. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні