Рішення
від 25.06.2020 по справі 931/305/20
ЛОКАЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 931/305/20

Провадження № 2/931/167/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2020 року смт Локачі

Локачинський районний суд Волинської області

у складі: головуючого - судді Кідиби Т.О.,

за участю: секретаря - Гупалик А.С.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в селищі Локачах цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Війницької сільської ради Локачинського району про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами в порядку спадкування,

в с т а н о в и в :

25 травня 2020 року позивач звернулась в суд з позовом до Війницької сільської ради Локачинського району Волинської області про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами в порядку спадкування.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина на належне їй майно, зокрема, на житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

За життя спадкодавцем заповіту складено не було.

19 липня 2013 року на підставі заяви позивача про прийняття спадщини у Локачинській державній нотаріальній конторі Волинської області була заведена спадкова справа № 136/2013 до майна померлої ОСОБА_2

05 травня 2020 року позивач як спадкоємець за законом звернулась до приватного нотаріуса Локачинського районного нотаріального округу з заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами, що належав ОСОБА_2 , однак, нотаріусом їй відмовлено у видачі такого свідоцтва у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на вказане спадкове майно.

Просить визнати за нею, в порядку спадкування за законом, право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що залишився після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Михайлівка Локачинського району Волинської області.

25 червня2020 року позивач у судове засідання не з`явилась. Одночасно з матерілами позовної заяви подала письмове клопотання про розгляд справи без її участі. Позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача 18 червня 2020 року через канцелярію суду також подав заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги визнає.

Відповідно до ч.2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши та оцінивши представлені у справі докази в їх сукупності, оглянувши копії матеріалів спадкової справи № 136/2013 до майна померлої ОСОБА_2 , суд дійшов висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, а згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача - ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про її смерть серії НОМЕР_1 від 20 лютого 2013 року (а.с. 5).

Після її смерті залишилось спадкове майно, зокрема, житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою Війницької сільської ради Локачинського району № 512 від 12 травня 2020 року та витягом з погосподарської книги № 6 за 2011-2015 рік (а.с. 6,7).

19 липня 2013 року на підставі поданої позивачем заяви про прийняття спадщини у Локачинській державній нотаріальній конторі Волинської області була заведена спадкова справа № 136/2013 до майна померлої ОСОБА_2 .

Із копій матеріалів вказаної спадкової справи вбачається, що позивач у встановлений законом строк прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 (а.с. 18) та не відмовилась від неї протягом строку, встановленого ст. 1270 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).

Родинні відносини позивача та спадкодавця ОСОБА_2 підтверджуються копією свідоцтва про народження позивача серії НОМЕР_2 від 19 червня 1949 р. та копією свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 від 25 березня 1983 р., з якого вбачається, що прізвище позивача змінено з " ОСОБА_2 " на " ОСОБА_2 " ( а.с. 23, 24).

Інших спадкоємців, які б претендували на спірне спадкове майно, судом не встановлено.

Із постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 05 травня 2020 року вбачається, що ОСОБА_1 звернулась до приватного нотаріуса Локачинського районного нотаріального округу Дильного І.Г. з заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами, що розташований у АДРЕСА_1 , однак, позивачу відмовлено у видачі такого свідоцтва, оскільки останньою не подано відповідних правовстановлюючих документів на житловий будинок (а.с. 16).

Відповідно до ч.1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно із ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Статтями 1216, 1218 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Представник відповідача позовні вимоги визнав, що стверджується його заявою, поданою до суду 18 червня 2020 року (а.с. 53).

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Оскільки на момент відкриття спадщини спадкодавцю ОСОБА_2 належало право власності на спірний житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1 , суд дійшов висновку, що право власності на нього переходить до позивача ОСОБА_1 як спадкоємця за законом і за нею необхідно визнати право власності на вищезазначений житловий будинок з господарськими будівлями та надвірними спорудами.

Враховуючи зазначене, а також те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд приходить до висновку, що його необхідно прийняти та ухвалити рішення про задоволення позову повністю у підготовчому судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 10-13, 77, 81, 82, 197, 200, 206, 247, 263, 265 ЦПК України, ст. 392, 1216, 1218 ЦК України, суд

у х в а л и в:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, загальною площею 70,1 кв.м, житловою площею 46,7 кв.м, з господарськими будівлями та надвірними спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті матері - ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Михайлівка Локачинського району Волинської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня його проголошення.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Відповідно до п. 3 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" ЦПК України, на час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк апеляційного оскарження рішення суду продовжується на строк дії такого карантину.

Позивач: ОСОБА_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 .

Відповідач: Війницька сільська рада Локачинського району Волинської області, адреса місцезнаходження: 45510, Волинська обл., Локачинський район, с. Війниця, вул. Миру, 1, код ЄДРПОУ 04332064.

Суддя Локачинського районного суду Т.О. Кідиба

СудЛокачинський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення25.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90110777
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —931/305/20

Рішення від 25.06.2020

Цивільне

Локачинський районний суд Волинської області

Кідиба Т. О.

Ухвала від 28.05.2020

Цивільне

Локачинський районний суд Волинської області

Кідиба Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні