ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.06.2020 Справа № 917/376/20
Суддя господарського суду Полтавської області Ореховська О.О., при секретарі судового засідання Кобець Н. С., після закінчення періоду тимчасової непрацездатності, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Градосфера", 39600, Полтавська область, м.Кременчук, вул. Генерала Жадова, 4, код ЄДРПОУ 25154997
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лонас технологія Україна", 39617, Полтавська область, м.Кременчук, вул. Шевченка, 64, код ЄДРПОУ 36179496
про стягнення 14 340, 30 грн.
Справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Градосфера" звернулося до господарського суду Полтавської області з позовною заявою (вх. № 420/20 від 02.03.2020р.) до Товариства з обмеженою вsдповідальністю "Лонас технологія Україна" про стягнення заборгованості за Договом найму (оренди) нежитлового приміщення №66/2019 від 25.09.2019р. в розмірі 14 340,30 грн., з яких: 14 060, 95 грн. - основна заборгованість з орендної плати та відшкодування комунальних платежів та 279, 35 грн. - пені за несвоєчасну сплату орендної плати.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на порушення відповідачем договірних зобов`язань щодо своєчасного проведення розрахунків з орендної плати та відшкодування комунальних платежів, внаслідок чого позивач, на підставі приписів чинного законодавства та умов Договору, нарахував та заявив до стягнення з відповідача заборгованість з орендної плати, комунальних платежів та пені.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.03.2020 р. даний позов був переданий на розгляд судді Ореховській О.О.
Ухвалою господарського суду Полтавської області від 05.03.2020 р. позовну заяву ТОВ "Градосфера" прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі. Справу постановлено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Також, зазначеною ухвалою було встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи, зокрема, було встановлено відповідачу строк у 15 днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов.
Позивач ухвалу суду від 05.03.2020 р. отримав, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення - копії ухвали суду (а.с.62.).
Відповідач відзив на позов не надав. Ухвала суду від 05.03.2020р. надіслана відповідачу за адресою, зазначеною у позовній заяві - 39617, Полтавська область, м.Кременчук, вул. Шевченка, 64, повернулася до господарського суду з відміткою поштового відділення "адресат відсутній" (а.с. 63-66).
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04.03.2020р. (а.с.52-59) відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лонас технологія Україна" зареєстровано за адресою: 39617, Полтавська область, м.Кременчук, вул. Шевченка, 64, що співпадає з його місцезнаходженням, зазначеним у позовній заяві.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає (ч. 7 ст. 120 ГПК України).
Заява (письмове повідомлення ) відповідача про зміну місця проживання в матеріалах справи відсутня.
За змістом ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення (одним із видів якого є ухвала суду) є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Також, ухвала господарського суду Полтавської області від 05.03.2020 р. по даній справі розміщена в Єдиному Державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua). Відповідно до Закону України "Про доступ до судових рішень" судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Загальний доступ до судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України забезпечується з дотриманням вимог статті 7 цього Закону. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Реєстру, користувачу надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач у справі належним чином був повідомлений про строки вчинення відповідних процесуальних дії.
Згідно ст.113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п"ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі (ч.8 ст.165 ГПК України).
За приписами ст.118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 9 ст. ст.165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У зв`язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів, наявних у матеріалах справи, достатньо, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
За ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Відповідно до ч. 2 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. За ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку вимог ст. 233 ГПК України.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступне.
25 вересня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Градосфера" (далі - ТОВ "Градосфера") та Товариством з обмеженою відповідальністю "Лонас технологія Україна" (далі - ТОВ "Лонас технологія Україна") було укладено Договір найму (оренди) нежитлового приміщення №66/2019 (далі - Договір) (а.с. 8-12).
За умовами п. 1.1 Договору, Орендодавець (ТОВ "Градосфера") передало, а Орендар (ТОВ "Лонас технологія Україна") прийняло у строкове платне користування частину нежитлового вбудованого офісного приміщення, яке розташоване за адресою: м. Кременчук, вул. Шевченка, 64, загальною площею 70,51 кв.м (Об`єкт оренди).
Відповідно до п.п. 3.1, 9.1 Договору строк його дії та строк оренди встановлювався до 31 березня 2020 року (включно).
Орендна плата за користування Об`єктом оренди встановлювалась у розмірі 6 000,00 гри. (шість тисяч гривень 00 коп.), в т.ч. ПДВ. (п.4.1 Договору).
Згідно з п. 4.2 Договору орендна плата за кожний наступний місяць оренди здійснюється шляхом передоплати її суми на поточний рахунок Орендодавця не пізніше 20 (двадцятого) числа місяця, попередньої в розрахунковому. Рахунок Орендодавця не є обов`язковою умовою здійснення оплати. Даний Договір с достатньою підставою для здійснення платежів.
Відповідно до п. 4.4 Договору, в орендну плату не включаються вартість спожитих Орендарем комунальних та інших послуг, а саме: водопостачання, водовідведення та послуг із забезпечення водопостачання та водовідведення, електропостачання та послуг із забезпечення електропостачання, теплопостачання та послуг із забезпечення теплопостачання, вивезення та захоронення побутових відходів, послуг з управління багатоквартирним будинком, в якому знаходиться Об`єкт оренди, надалі все разом - Послуги. На суму Послуг Орендодавець згідно з рахунками, що пред`являються постачальниками комунальних послуг та надавачами інших послуг за обслуговування приміщення, в якому знаходиться Об`єкт оренди, пред`являє Орендареві рахунки на відшкодування вартості фактично спожитих Послуг Орендарем, а Орендар зобов`язується їх оплатити у повному обсязі.
Кількість і вартість фактично спожитих Послуг визначаються у відповідності з показниками лічильників, розрахунками, заявленою кількістю працюючих в Об`єкті оренди осіб, пропорційно обсягам спожитих Послуг, а також пропорційно площі Об`єкта оренди витратам Орендодавця на обслуговування приміщення, у якому знаходиться Об`єкт оренди, а саме:
- водопостачання, водовідведення та послуги із забезпечення водопостачання та водовідведення - згідно рахунків надавача відповідних послуг та у відповідності з показниками лічильника й враховуючи заявлену Орендарем кількість працюючих в Об`єкті оренди осіб;
- електропостачання та послуги із забезпечення електропостачання - згідно рахунків надавача відповідних послуг та у відповідності з показниками лічильника, встановленого на Об`єкті оренди (технічний прилад обліку). Обсяг та вартість спожитої електроенергії місць загального користування та втрат в електромережах розраховуються пропорційно обсягу спожитої Об`єктом оренди електроенергії, визначеної за показниками технічного приладу обліку, обсягам електроенергії, визначеної за показниками комерційного приладу обліку, встановленого на приміщення, де розташований Об`єкт оренди;
- теплопостачання та послуги із забезпечення теплопостачання - згідно рахунків надавача відповідних послуг й пропорційно площі Об`єкта оренди витратам Орендодавця по даній послузі на обслуговування приміщення, у якому знаходиться Об`єкт оренди;
- вивезення та захоронення побутових відходів - згідно рахунків надавача відповідних послуг та враховуючи заявлену Орендарем кількість працюючих в Об`єкті оренди осіб;
- послуги з управління багатоквартирним будинком, в якому знаходиться Об`єкт оренди - згідно рахунків надавача відповідних послуг та пропорційно площі Об`єкта оренди витратам Орендодавця по даній послузі на обслуговування приміщення, у якому знаходиться Об`єкт оренди.
Кількість і вартість фактично спожитих Послуг фіксується в складених Сторонами двосторонніх актах па їх відшкодування, що підписуються повноважними представниками Сторін. До 15 числа кожного місяця, наступного за розрахунковим, уповноважений представник Орендаря зобов`язаний отримати рахунки на оплату відшкодування вартості спожитих Послугу спосіб, узгоджений з Орендодавцем. Орендар зобов`язаний сплатити зазначені рахунки протягом 10 календарних днів від дати виставлення рахунку. Відшкодування вартості спожитих Послуг здійснюється Орендарем за тарифами, встановленими відповідними надавачами таких Послуг.
Пунктом 9.4 Договору передбачалося, що даний Договір припиняється за згодою Сторін.
Між сторонами Договору 01.10.2019 року було складено та підписано Акт приймання-передачі частини Об"єкта оренди за Договором найму (оренди нежитлового приміщення №66/2019 від 25.09.2019р., а саме частину нежитлового вбудованого офісного приміщення, яке розташоване за адресою: м. Кременчук, вул. Шевченка, 64, загальною площею 70,51 кв. м. (а.с.14-15).
31 січня 2020 року між Сторонами було укладено Угоду по розірвання Договору найму (оренди нежитлового приміщення №66/2019 від 25.09.2019р. (а.с.16), за умовами якої право користування Орендарем Об`єктом припиняється 31 січня 2020р.
За актом приймання-передачі від 31 січня 2020 року ТОВ "Лонас технологія Україна" повернуло Об`єкт оренди ТОВ "Градосфера" (а.с.17-18).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач в порушення умов договору оренди не виконав своїх зобов`язань щодо повної оплати орендних платежів та відшкодування вартості комунальних послуг, внаслідок чого у ТОВ "Лонас технологія Україна" утворилась заборгованість перед ТОВ "Градосфера" в розмірі 14 060,95 грн., що підтверджується Актами прийому-здачі наданих послуг (а.с.19-22) та двосторонне підписаним Актом звірення взаємних розрахунків від 17.02.2020 р. (а.с.23).
Крім того, позивач на підставі п.4.7 Договору просить суд стягнути з відповідача 279,35 грн. - пені за несвоєчасну сплату орендної плати за період з 21.12.2019 р. по 26.02.2020 р..
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, враховуючи наступне.
Судом встановлено, що внаслідок укладення договору між сторонами правочину склалися господарські правовідносини, а також, згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України, виникли цивільні права та обов`язки.
Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно з п. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.
Згідно ст. 627 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
У відповідності до статті 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності, до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 759 Цивільною Кодексу України встановлено, що за договором найму (opeнди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Договір найму (оренди) нежитлового приміщення №66/2019 від 25.09.2019 р. (а.с. 8-12). укладено у письмовій формі, підписано сторонами, що відповідає приписам статей 207, 208 ЦК України; сторонами погоджено всі умови договору та досягнуто згоди щодо виконання умов останнього, отже, дотримання положень такого Договору є обов`язковим для сторін.
На виконання умов Договір найму (оренди) нежитлового приміщення №66/2019 від 25.09.2019 р. 01 жовтня 2019 року між ТОВ "Градосфера" та ТОВ "Лонас технологія Україна" складено Акт приймання - передачі частини Об`єкта оренди за Договором найму (оренди) нежитлового приміщення № 66/2019 від 25.09.2019 року (а.с.14-15), за умовами якого Орендар (ТОВ "Лонас технологія Україна") прийняв у строкове платне користування частину нежитлового вбудованого офісного приміщення, яке розташоване за адресою: м. Кременчук, вул. Шевченка, 64, загальною площею 70,51 кв. м.
Відповідно до пункту 3 статті 285 Господарського кодексу України орендар зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату, одностороння відмова від договору оренди в силу пункту 1 статті 291 Господарського кодексу України не допускається.
Відповідно до п. 9.4 Договору передбачалося, що даний Договір припиняється за згодою Сторін.
31 січня 2020 року сторони дійшли взаємної згоди про розірвання Договору, про що було укладено відповідну Угоду про розірвання (а.с.16), відповідно до пункту першого якої Договір припиняє свою дію 31 січня 2020 року. За актом приймання-передачі від 31.01.2020 р. (а.с.17-18) Орендар передав Орендодавцеві частину нежитлового вбудованого офісного приміщення, яке розташоване за адресою: м. Кременчук, вул. Шевченка, 64, загальною площею 70,51 кв. м.
Так, згідно з ч. 1ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Частиною 1 ст. 285 Господарського кодексу України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.
Так, згідно з умовами Договору (п.4.1) Сторони визначили орендну плату за користування об`єктом оренди у розмірі 6 000,00 грн. Крім того, відповідно до пункту 4.4 Договору Орендар має відшкодовувати вартість комунальних платежів, яка відображається в двосторонніх актах.
Згідно Актів прийому-здачі наданих послуг №4920 від 30.11.2019р. на суму 2 165,59 грн., №5350 від 31.12.2019р. на суму 3 159,54 грн., №238 від 31.01.2020р. на суму 6 000,00 грн., №303 від 31.01.2020р. на суму 2 735,82 грн. (а.с.19-22) заборгованість відповідача з орендної плати за січень 2020 р. та відшкодуванню комунальних платежів склала 14 060,95 грн.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Судом встановлено, що уклавши договір оренди, сторони погодилися з передбаченими у ньому умовами щодо порядку здійснення розрахунків, а саме відповідно до умов п. 4.2 Договору, орендна плата за кожний наступний місяць оренди здійснюється шляхом передоплати її суми на поточний рахунок Орендодавця не пізніше 20 (двадцятого) числа місяця, попередньої в розрахунковому. До 15 числа кожного місяця, наступного за розрахунковим, уповноважений представник Орендаря зобов`язаний отримати рахунки на оплату відшкодування вартості спожитих Послуг у спосіб, узгоджений з Орендодавцем. Орендар зобов`язаний сплатити зазначені рахунки протягом 10 календарних днів від дати виставлення рахунку. Відшкодування вартості спожитих Послуг здійснюється Орендарем за тарифами, встановленими відповідними надавачами таких Послуг (п.4.4 Договору).
Фактичний стан розрахунків між позивачем та відповідачем підтверджується Актом звірки взаєморозрахунків між ТОВ "Градосфера" та ТОВ "Лонас технологія Україна (а.с.23), з якого вбачається, що за відповідачем рахується заборгованість станом на 18.02.2020р. у розмірі 14 060,95 грн.
Згідно правової позиції Верховного Суду України, викладеній в постанові від 03.07.2019 р. по справі №187/789/17, підписання в межах позовної давності боржником і кредитором акта звірки взаєморозрахунків, який підтверджує наявність заборгованості в сумі, щодо якої виник спір, належить до дій, які свідчать про визнання особою свого боргу.
Суд зазначає, що відповідачем жодним чином наявність заборгованості не спростована, при цьому строк виконання зобов`язань з її оплати є таким, що настав.
Матеріали справи не містять доказів в підтвердження оплати відповідачем заборгованості з орендної плати та витрат на комунальні платежі, що є предметом позову.
За відсутності будь-яких заперечень з боку відповідача, факт невиконання відповідачем зобов`язання перед позивачем за Договором приймається судом як юридичний факт із подальшими відповідними наслідками.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За ст. 611 ЦК України в разі порушення зобов"язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Ст. 612 ЦК України встановлює, що боржник вважається таким, що прострочив виконання зобов"язання, якщо він не почав його виконувати або не виконав його у строк, встановлений договором.
Згідно з ч. 1 ст. 548 ЦК України, виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.
Одним із видів забезпечення виконання зобов`язань відповідно ст.ст.546, 549 ЦК України та ст. 199 Господарського кодексу України, є неустойка (штраф, пеня), розмір якої визначається відповідно до умов договору, що не суперечать чинному законодавству України.
Статтею 546 ЦК України передбачено, що виконання зобов"язань може забезпечуватись згідно з договором неустойкою, яку боржник повинен сплатити в разі неналежного виконання зобов"язань.
Відповідно до частин 1, 3 ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно ч. 2 ст. 551 ЦК України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Пунктом п. 4.7 Договору визначено, що за несвоєчасне перерахування орендної плати Орендар сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня, від суми заборгованості, за кожний день прострочення платежу.
Позивач за несвоєчасне перерахування орендної плати відповідно до п. 4.7 Договору та Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" нарахував відповідачу пеню на суму боргу з орендної плати за січень 2020 р. в сумі 6 000,00 грн. за період з 21.12.2019р. по 26.02.2020р. в роз мірі 279,35 грн. ( розрахунок - а.с.7).
Здійснивши перевірку наданого позивачем розрахунку позовних вимог щодо стягнення з відповідача пені, судом встановлено його правильність (перевірка правильності розрахунку здійснена за допомогою калькулятора підрахунку заборгованості та штрафних санкцій інформаційної системи "Ліга. Закон Еліт").
Згідно з ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч.1 ст.73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Відповідно до ст.77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч.1 ст.86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованість за Договором найму (оренди) нежитлового приміщення №66/2019 від 25.09.2019р. в розмірі 14 340,30 грн., з яких: 14 060, 95 грн. - основна заборгованість з орендної плати та відшкодування комунальних платежів та 279, 35 грн. - пені за несвоєчасну сплату орендної плати, підтверджені документально та нормами матеріального права, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 1 ст. 129 ГПК України, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позов задоволений повністю, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 129, 231-233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити .
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лонас технологія Україна" (39617, Полтавська область, м.Кременчук, вул. Шевченка, 64, код ЄДРПОУ 36179496) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Градосфера" (39600, Полтавська область, м.Кременчук, вул. Генерала Жадова, 4, код ЄДРПОУ 25154997; поточний рахунок № НОМЕР_1 в АТ Укрсиббанк ) заборгованість за Договом найму (оренди) нежитлового приміщення №66/2019 від 25.09.2019р. в розмірі 14 340, 30 грн., з яких: 14 060, 95 грн. - основна заборгованість з орендної плати та відшкодування комунальних платежів, 279, 35 грн. - пені за несвоєчасну сплату орендної плати, а також 2 102,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1,2 ст. 241 Господарського процесуального кодексу України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ст. 256 Господарського процесуального кодексу України). Згідно з ст. 257 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст рішення підписано 30.06.2020 р
Суддя Ореховська О.О.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2020 |
Оприлюднено | 01.07.2020 |
Номер документу | 90115117 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні