Ухвала
від 30.06.2020 по справі 922/1911/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"30" червня 2020 р. м. ХарківСправа № 922/1911/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жельне С.Ч.

розглянувши матеріали справи

за позовом Акціонерного товариства "ОТП Банк", м.Харків до 1.Товариства з обмеженою відповідальністю "Софія-Близнюки", с.Софіївка Перша, Харківська обл. , 2.Фізичної особи ОСОБА_1 , с.Софіївка Перша, Харківська обл. про стягнення коштів 3 240 431,40 грн.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "ОТП БАНК", м. Київ звернулось до господарcького суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю СОФІЯ БЛИЗНЮКИ , ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства ОТП БАНК суму заборгованості по Договору про надання банківських послуг №CR 19-419/700-2 від 06.09.19 станом на 14.05.2020 р. у загальному розмірі 3 240 431 (три мільйони двісті сорок тисяч чотириста тридцять одна) гривня 40 копійок, що складається з 3 000 000 (три мільйони) гривень 00 копійок - сума заборгованості по тілу кредиту; 171 616 (сто сімдесят одна тисяча шістсот шістнадцять) гривень 39 копійок - сума заборгованості по відсотками за користування Кредитом; 68 815 (шістдесят вісім тисяч вісімсот п`ятнадцять) гривень 01 копійка - пеня.

Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення позову, в якій просить суд вжити заходів про забезпечення позову шляхом накладення арешту на нерухоме майно - квартиру заг. пл. 59.2 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий 28.11.2000р., Близнюківським РВУМВС України в Харківській області, адреса: вул. Гагаріна, буд. 79, с.Софіївська Перша , Близнюківський р-н, Харківська область) у межах ціни позову - 3 240 431 (три мільйони двісті сорок тисяч чотириста тридцять одна) гривня 40 копійок.

З 17.06.2020 по 26.06.2020 суддя Жельне С.Ч. перебував у щорічній відпустці.

Необхідність застосування вказаних заходів забезпечення позову позивач обґрунтовує тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю СОФІЯ БЛИЗНЮКИ та ОСОБА_1 всіляко уникають сплачувати заборгованість за Договором про надання банківських послуг №CR 19-419/700-2 від 06.09.2019, тож Акціонерне товариство "ОТП БАНК" має підстави вважати, що ОСОБА_1 (поручитель за договором поруки №SR 19-498/700 від 06.09.2019) намагатиметься відчужити належне йому нерухоме майно, що в подальшому унеможливить виконання рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 140 ГПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб (п. 1 ч. 1 ст. 137 ГПК України).

Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами (ч. 4 ст. 137 ГПК України).

Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

При вирішенні питання про забезпечення позову суди мають здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

При цьому, умовою застосування заходів забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу забезпечення позову.

Разом з тим, заявивши про необхідність застосування заходів до забезпечення позову, зокрема, у вигляді накладення арешту на нерухоме майно, що належить ОСОБА_1 , заявник не навів обставин, які свідчать, що невжиття таких заходів в подальшому утруднить чи зробить неможливим виконання рішення суду.

Крім того, слід зазначити, що застосування арешту на майно можливе у випадку, коли кошти в боржника відсутні, тобто, коли виконання рішення про стягнення коштів є неможливим. Натомість, доказів неможливості виконання рішення про стягнення коштів матеріали справи не містять.

Доводи заявника у даному випадку є лише його оціночними судженнями, побоюваннями, що не підтверджені належними засобами доказування, та не можуть бути прийняті судом як доказ, що свідчить про реальну загрозу невиконання рішення суду по даній справі.

Також суд звертає увагу, що відповідно до статті 321 ЦК України право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні, а відповідно до статті 1 Протоколу 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном.

Здійснивши оцінку обґрунтованості заяви Акціонерного товариство "ОТП БАНК" щодо необхідності вжиття відповідних заходів до забезпечення позову, ймовірності утруднення виконання або неможливості виконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів, адекватності вимог заявника про забезпечення позову, з урахуванням збалансованості інтересів сторін, суд дійшов висновку про відсутність підстав для забезпечення позову, у зв`язку з чим у задоволенні поданої заяви слід відмовити.

Відповідно до ч. 6 ст. 140 ГПК України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст.ст. 136, 137, 140, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви Акціонерного товариства ОТП БАНК про забезпечення позову - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена, в порядку ст.ст. 255 - 257 ГПК України до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня підписання ухвали, з урахуванням приписів п.п. 17.5 п. 17 Перехідних положень ГПК України.

Ухвала підписана 30 червня 2020 року.

Суддя С.Ч. Жельне

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено01.07.2020
Номер документу90115379
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1911/20

Рішення від 28.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 21.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 07.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 05.08.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 08.07.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

Ухвала від 30.06.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні