ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01 липня 2020 рокум. ПолтаваСправа № 440/3374/20
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Костенко Г.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, першого заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Костиря Олександра Миколайовича про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
26 червня 2020 року позивачі: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, першого заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Костиря Олександра Миколайовича, в якій просять:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неналежного реагування на клопотання позивачів про надання дозволу на складання проектів землеустрою на відведення земельних ділянок, на які вони мають право за законом;
- визнати некомпетентність першого заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Костиря Олександра Миколайовича, який підписав листа на ім`я позивачів про розгляд звернення, замість вчинення дій, передбачених законом;
- зобов`язати відповідача безвідкладно згідно процедури передбаченої законом надати позивачам дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в межах їх клопотань направлених позивачами відповідачу у вересні 2019 року.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У ході з`ясування питання, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, судом встановлено наступне.
Відповідно до положень підпункту 2 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб-громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
При цьому, відповідно до частини шостої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Позовна заява від імені позивачів підписана представником за довіреностями Дашкеєвим В.Г., однак не містить відомостей передбачених у пункті 2 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини четвертої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Також частиною другою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частинами 4 та 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Така вимога висувається до кожного документу окремо.
Відповідність копії документа оригіналу здійснюється шляхом проставлення відмітки про засвідчення копії документа, які складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади (за наявності), особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч наведеним положенням позивачем до адміністративного позову на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, додано копії документів, які не засвідчені в порядку, встановленому чинним законодавством.
Так, копії документів засвідчені директором ДП "ДАЛМЕНЕР" (код ЄДРПОУ 24582679) котрий не є стороною у даній справі.
Крім того, частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною другою вказаної статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк , який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З позовної заяви та доданих до неї документів слідує, що 05.09.2019 ОСОБА_2 звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з клопотаннями про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,5 га у власність для ведення особистого селянського господарства, з масиву земельної ділянки з кадастровим номером 5324886200:00:022:0001.
12.09.2019 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з клопотаннями про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,0 га у власність для ведення особистого селянського господарства, з масиву земельної ділянки з кадастровим номером 5324886200:00:023:0002.
За результатом розгляду вказаних клопотання відповідач: листом від 26.09.2019 №7208/0/26-19 "Про розгляд звернення" повідомив про відсутність правових підстав для надання ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; листом від 26.09.2019 №7216/0/26-19 "Про розгляд звернення" повідомив про відсутність правових підстав для надання ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Таким чином, протиправна бездіяльність, яку оскаржують позивачі, мала місце у вересні 2019 року.
До суду позивачі звернулися 24.06.2020 (відмітка поштового відділення).
З вищевикладеного слідує, що позивачами пропущено строк звернення до суду.
Згідно з частиною шостою статті 161 цього Кодексу у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Клопотання про поновлення строку звернення до суду з позовом позивачі не надали.
Отже, суд встановив факт звернення позивачів до суду після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
А згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, першого заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Костиря Олександра Миколайовича про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Позивачам надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху та роз`яснити, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, вона буде повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до суду:
- позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (та її копій для інших учасників справи);
- належним чином засвідчених копій документів (та копій для інших учасників справи), доданих до позовної заяви в обґрунтування позовних вимог (в тому числі, засвідчених учасником справи у разі знаходження у нього оригіналу доказу);
- заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з позовом з доказами поважності причин пропуску строку або доказів на підтвердження факту дотримання такого строку.
Копію ухвали направити позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Г.В. Костенко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2020 |
Оприлюднено | 01.07.2020 |
Номер документу | 90118030 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Г.В. Костенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні