Справа № 548/672/20
Провадження №1-кп/548/152/20
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
25.06.2020 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі :
головуючогосудді - ОСОБА_1
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого - ОСОБА_4
захисника - адвоката ОСОБА_5
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Хорол кримінальне провадження № № 12020170330000173 по обвинуваченню :
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,українець, громадянин України, уродженець м. Хорол Полтавської області, зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , мешканець АДРЕСА_2 , освіта вища, розлучений, фізична особа - підприємець, на утриманні має одну неповнолітню дитину, на утриманні непрацездатних осіб не має, інвалідності не має, раніше не судимий -,
у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 , 14.02.2019 року, близько 14-00 год. проїзджаючи польовою дорогою, прилеглою до полезахисної лісосмуги, яка знаходиться уздовж польової дороги за межами села Хвощівка Хорольського району Полтавської області та автодороги Хорол Кременчук, на автомобілі марки «ЗИЛ», д.н.з. НОМЕР_1 , належного його знайомому ОСОБА_6 , під керуванням ОСОБА_7 , побачив на місці незаконної порубки 5 спиляних дерев твердих порід, розпиляних на колоди, та в нього виник умисел на незаконне заволодіння ними.
Реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на таємне викрадення спиляної деревини, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи з прямим умислом, з корисливих мотивів, таємно, шляхом вільного доступу ОСОБА_4 навантажив розпиляні колоди деревини об`ємом 4,09 м. куб. до кузова автомобіля з метою перевезення до свого домоволодіння та використання деревини, як палива, таким чином незаконно заволодівши нею.
14.02.2019 року близько 15-00год. під час руху в напрямку м.Хорол до домоволодіння ОСОБА_4 автомобіль марки «ЗИЛ», д.н.з. НОМЕР_1 , яким ОСОБА_4 перевозив викрадені колоди деревини, був зупинений на автодорозі Хорол Кременчук працівниками Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області.
Згідно висновку товарознавчої експертизи № 441 від 25.02.2020 вартість викраденої ОСОБА_4 деревини дров`яної твердих порід об`ємом 4,09 м. куб. становить 2372,20 грн.
Своїми умисними діями ОСОБА_4 завдав Петракіївській сільській раді матеріальної шкоди на загальну суму 2372,20 грн.
Таким чином своїми умисними діями, які виразилися у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), ОСОБА_4 , вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.185 КК України.
Обвинувачений ОСОБА_4 в підготовчому судовому засіданні заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку зв`язку із зміною обстановки та про закриття кримінального провадження, оскільки вину у вчиненому злочині визнає повністю за обставин, які викладено в обвинувальному акті, розкаюється, збитки ним було повністю відшкодовано, тому просив звільнити його від кримінальної відповідальності.
Прокурор висловила думку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України.
Заслухавши думку осіб, що приймають участь у справі, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає за необхідне закрити кримінальне провадження та звільнити від кримінальної відповідальності ОСОБА_4 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України на підставі ст.48 КК України у зв`язку з зміною обстановки, враховуючи наступне.
Відповідно до ч.1 ст.286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Згідно змістустатті 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За змістом ч.1 ст.44 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, а відповідно до ст.48 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час кримінального провадження внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
Пунктом 7Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №12від 23.12.2005року «Пропрактику застосуваннясудами Українизаконодавства прозвільнення особивід кримінальноївідповідальності» передбачено,що судамслід матина увазі, щов зазначенійстатті передбаченодві самостійні підстави звільнення особи від кримінальноївідповідальності -втрата суспільноїнебезпечності внаслідокзміни обстановкина часрозслідування чи розгляду справи в суді абодіянням,або особою,яка йоговчинила. При цьому треба розрізняти зміну обстановки в широкому розумінні, тобто соціальних, економічних, політичних, духовних, міжнаціональних, воєнних, міжнародних, природних, організаційних, виробничих та інших процесів у масштабах країни, регіону, області, міста, району, підприємства, установи, організації, та у вузькому, - тобто об`єктивних (зовнішніх) умов життя, в яких перебувала особа на час вчинення злочину та які значною мірою позначались на її суспільній небезпечності. Для застосуванняст.48КК Українинеобхідно встановити,що після вчинення певного злочину обстановка змінилася такимчином,що вчиненедіяння вжене єсуспільно небезпечним. Особу можна визнати такою, що перестала бути суспільно небезпечною, у разі, коли вона сама або обстановка навколо неї зазнала таких змін, що унеможливлюють вчинення нею нового злочину.
Наведене також узгоджується з правовою позицією, викладеною в постанові колегії суддів Першої судової палати ККС у складі ВС від 26 березня 2019 року у справі №569/20/14-к, провадження №51-2661км18, де чітко зазначено, що збереження суспільної небезпечності вчиненого злочину на момент розгляду справи у суді не перешкоджає застосуванню ст. 48 КК України у разі, коли у зв`язку зі зміною обстановки особа, яка вчинила злочин, перестала бути суспільно небезпечною.
Відповідно до ч.3ст.288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно п.1 ч.2 ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом, у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно ч.1 ст.285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За встановлених обставин, суд вважає, що є підстави, передбачені ст.44 та ст.48 КК України для звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, оскільки він обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, який відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину, добровільно відшкодував спричинену шкоду, про вчинене щиро кається та жалкує, добровільно відшкодував завдану шкоду, потерпіла сторона не має до обвинуваченого будь-яких претензій матеріального чи морального характеру; будь-яких правопорушень з часу вчинення злочину не вчиняв.
Судові витрати слід віднести за рахунок держави.
Також в порядку ст. 100 КПК України підлягає вирішенню і доля речових доказів.
Керуючись ст. ст. 48 КК України, ст. ст. 284, 286, 288, 372 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про звільнення від кримінальної відповідальності за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ст.185 ч. 1 КК України у зв`язку із зміною обстановки - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України на підставі ст. 48 КК України у зв`язку із зміною обстановки .
Кримінальне провадження №12020170330000173 від 23.04.2020 року відносно ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України- закрити.
Речові докази:
- дрова загальною кількістю 4,09 м3, які зберігаються на території штраф майданчику Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області - після набрання ухвалою суду законної сили повернути законному володільцю в особі Петракіївської сільської ради Хорольського району Полтавської області.
Скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Хорольського районного суду Полтавської області від 19.02.2019 року .
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Ухвалу може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Хорольський районний суд Полтавської області протягом семи діб з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 90121496 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Коновод О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні