Ухвала
від 01.07.2020 по справі 709/958/20
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 709/958/20

1-кс/709/218/20

У Х В А Л А

про арешт майна

01 липня 2020 року смт Чорнобай

Слідчий суддяЧорнобаївського районногосуду Черкаськоїобласті - ОСОБА_1 ,за участісекретаря судовогозасідання - ОСОБА_2 ,слідчого СВЧорнобаївського ВПЗолотоніського ВПГУНП вЧеркаській області- ОСОБА_3 ,представника власника майна - ОСОБА_4 , розглянувши клопотання про арешт майна, -

в с т а н о в и в:

Слідчий СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з клопотанням про арешт майна.

В обґрунтування вказаного клопотання зазначалося, що 29 червня 2020 року працівниками Черкаського рибоохоронного патруля ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на прибережній зоні Кременчуцького водосховища в адміністративних межах Тимченківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області виявлений факт незаконного заняття рибним промислом, в результаті чого незаконно здобуто рибу виду лящ та судак.

За даним фактом 30 червня 2020 року розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020250280000273 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.

На місце пригоди була відразу направлена слідчо-оперативна група з метою невідкладного фіксування місця вчинення кримінального правопорушення та вилучення речових доказів.

Слідчим СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_3 29 червня 2020 року в прибережній зоні Кременчуцького водосховища в адміністративних межах Тимченківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області проведено огляд дерев`яного човна без маркування з бортовим номером НОМЕР_1 . На момент огляду в човні знаходилися: двигун без маркування з паливним баком; акумулятори марки "Варта" 52 А, "Блекмакс"

55 А, акумулятор без маркування 12 А; пластикові ящики в яких знаходилась риба виду лящ в кількості 60 шт., судак 10 шт. Поряд з ящиками, з рибою знаходилися 2 месинові сітки, довжиною 60 і 30 м, з вічком 70 х 70 мм, 2 весла. Вказані речі вилучено до Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області.

30 червня 2020 року вилучена риба, як така, що піддається швидкому псуванню, згідно з накладною від 30 червня 2020 № 189 здана на рибоприймальний пункт

ТОВ "Рибколгосп" у с. Вереміївка Чорнобаївського району Черкаської області. Цього ж дня слідчим СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 винесено постанову про визнання вказаних предметів речовими доказами у кримінальному провадженні.

Досудовим слідством встановлено, що вилучені під час огляду місця події від

29 червня 2020 року знаряддя лову - рибальські сітки у кількості 2 шт. є забороненими знаряддями лову згідно з п. 3.15 "Правил любительського і спортивного рибальства".

До клопотання додано витяг з ЄРДР щодо кримінального провадження

№ 12020250280000273 від 30 червня 2020 року, копію рапорту помічника чергового СРПП № 1 Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області

ОСОБА_7 , копію протоколу огляду місця події від 29 червня 2020 року, копію зберігальної розписки ОСОБА_4 від 30 червня 2020 року, копії протоколів допитів свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 від 30 червня 2020 року, копії письмових пояснень ОСОБА_8 , ОСОБА_9 від 29 червня 2020 року, ОСОБА_10 від 30 червня 2020 року, копію постанови про визнання речовими доказами та приєднання їх до матеріалів кримінального провадження від 30 червня 2020 року.

У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримала клопотання, просила задовольнити з підстав, викладених у ньому.

Представник власника майна ОСОБА_4 проти накладення арешту на човен, двигун, паливний бак, акумулятори та весла заперечив, оскільки вказане майно передано йому на зберігання та він повідомлений про відповідальність. Стверджував, що заборона користування цим майном негативно позначиться на господарській діяльності

ТОВ "Жовнинське", якому воно належить. Крім того, надав слідчому судді копію свідоцтва про про державну реєстрацію юридичної особи ТОВ "Жовнинське" (код ЄДРПОУ 34238528), копію дозволу № 50 на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах (їх частинах) від 27 лютого 2020 року (суб`єкт господарювання - ТОВ "Жовнинське"), копію судового білету № 2114 судна з бортовим реєстраційним номером ЯЧК 0759), копію протокола загальних зборів ТОВ "Жовнинське" від 7 травня 2009 року № 3 про обрання ОСОБА_4 директором ТОВ "Жовнинське".

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя встановив таке.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Пунктом 1 ч. 2 цієї статті Кодексу встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення

(ч. 1 ст. 98 КПК України).

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Як зазначено у ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

У ч. 1 ст. 173 КПК України зазначено, що слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абз. 2 ч. 1 ст. 170 цього Кодексу.

Враховуючи те, що рибальські сітки фактично є знаряддям ймовірного вчинення кримінального правопорушення, а тому з метою запобігання приховуванню, пошкодженню, псуванню, зникненню, втраті, знищенню, використанню, перетворенню, пересуванню, передачі, відчуженню речових доказів є необхідність в накладенні на них арешту.

Водночас судом встановлено, що дерев`яний човен без маркування з бортовим номером НОМЕР_1 ; двигун без маркування з паливним баком; акумулятори марки "Варта" 52 А, "Блекмакс" 55 А, акумулятор без маркування 12 А; 2 весла,якіпереданона зберігання ОСОБА_4 під зберігальнурозписку, не є спеціально пристосованими знаряддями вчинення кримінального правопорушення. При цьому слідчим не доведено наявність ризиків приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження даних речових доказів, а тому клопотання в цій частині до задоволення не підлягає.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 131-132, 167, 170-175, 369-372 КПК України, слідчий суддя -

у х в а л и в:

Клопотання слідчогоСВ ЧорнобаївськогоВП ЗолотоніськогоВП ГУНПв Черкаськійобласті ОСОБА_3 про арештмайна - задовольнити частково.

Накласти арештна 2месинові сітки,довжиною 60і 30м,з вічком70х 70мм,що буливилучені 29червня 2020 року під час огляду місця події, проведеного вприбережній зоніКременчуцького водосховищав межахТимченківської сільськоїради Чорнобаївського району Черкаської області,тазаборонити будь-кому розпоряджатися та користуватися вказаним майном.

У задоволенні клопотання в іншій частині - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її отримання безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення01.07.2020
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу90127006
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом

Судовий реєстр по справі —709/958/20

Ухвала від 01.07.2020

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

Ухвала від 01.07.2020

Кримінальне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Чубай В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні