Справа № 487/3527/20
Провадження № 1-кс/487/4059/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.06.2020 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду скаргу Громадської організації «Комітет з питань захисту прав потерпілих» на бездіяльність посадових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат ОСОБА_3 , що діє в інтересах Громадської організації «Комітет з питань захисту прав потерпілих» звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У скарзі заявник посилається на те, що 29.05.2020 року Громадською організацією «Комітет з питань захисту прав потерпілих» направлено до ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України. Вказана заява була отримана уповноваженою особою ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві 01.06.2020 року, що підтверджується роздруківкою трекінг відправлень з офіційного сайту Укрпошти. Проте, до цього часу клопотання в порядку ст. 220 КПК України розглянуто не було, відповідь ГО «Комітет з питань захисту прав потерпілих» не отримала.
До судового засідання адвокат ОСОБА_3 не з`явився, суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності та за відсутності скаржника та його представника, обставини викладені в скарзі підтримує, наполягає на її задоволенні.
Слідчий Першого Слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_4 , до судового засідання не з`явилась, суду надала заперечення на скаргу, в яких в задоволенні скарги просила відмовити в повному обсязі, посилаючись на те, що заяву ГО «Комітет з питань захисту прав потерпілих» від 29.05.2020 року слідчим було розглянуто та за результатами розгляду заявнику направлено відповідь №04.10/1480-ПЗ від 04.06.2020 року про відсутність підстав для внесення відомостей, викладених в заяві, до ЄРДР. Так, в заяві про вчинення злочину зазначено про внесення слідчим СВ Київського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на суму близько 190 тисяч гривень, яка не перевищує 100 ПМ, тобто не більше від 192100 грн., у зв`язку з чим відсутні підстави для внесення відомостей до ЄРДР.
У порядку ч.3 ст. 306 КПК України, скаргу було розглянуто за відсутності представника суб`єкта оскарження.
Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Згідно з ч. 4 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Положенням про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 06.04.2016 року № 139 Про Єдиний реєстр досудових розслідувань передбачено внесення відомостей про повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення до Реєстру у термін, визначений ч. 1 ст. 214 КПК України.
Отже, якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК.
Судом встановлено, що 29.05.2020 року Громадською організацією «Комітет з питань захисту прав потерпілих» направлено до ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві заяву про вчинення слідчим СВ Київського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.
Вказана заява була отримана уповноваженою особою ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві 01.06.2020 року, що підтверджується, що підтверджується роздруківкою трекінг відправлень з офіційного сайту Укрпошти.
За результатами розгляду вказаної заяви слідчим Першого СВ СУ ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_4 на адресу заявника було направлено лист, в якому слідчий зазначає, що відомості з заяви ГО «Комітет зпитань захиступрав потерпілих» від 29.05.2020 року до ЄРДР не внесені, у зв`язку з тим, що остання не містить об`єктивних даних, які можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень.
Перевірка такої заяви повина проводитись вже в рамках відкритого кримінального провадження, внесеного в ЄРДР.
За такого, враховуючи, що всупереч вимогам ст. 214 КПК України відомості з заяви ГО «Комітет зпитань захиступрав потерпілих» від 29.05.2020 року про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчим не внесені, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення скарги заявника.
Керуючись ст.ст. 214, 303-307, 309, 376 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Скаргу Громадської організації«Комітет зпитань захиступрав потерпілих»на бездіяльністьпосадових осібТериторіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого умісті Миколаєві,яка полягаєу невнесеннівідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідуваньзадовольнити.
Зобов`язати уповноважену особу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення викладені в заяві ГО «Комітет з питань захисту прав потерпілих» від 29.05.2020 року.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складений 30.06.2020 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 90140426 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Карташева Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні