Ухвала
від 02.07.2020 по справі 910/9225/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Київ

02.07.2020Справа №910/9225/20

Суддя Господарського суду міста Києва Бойко Р.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" (місцезнаходження: 01033, м. Київ, вул. Микільсько-Ботанічна, буд. 7/9; адреса для листування, вказана у позовній заяві: 01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, буд. 3-А, секція "Г", 2-й поверх; ідентифікаційний код 32766971)

до Київської міської ради (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 36; ідентифікаційний код 22883141)

про визнання поновленим договору оренди та визнання укладеною додаткової угоди,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом до Київської міської ради, в якому просить суд:

1) визнати поновленим на той самий строк і на тих самих умовах укладений сторонами Договір оренди земельної ділянки, зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у книзі записів державної реєстрації договорів за №82-6-00394 від 27.12.2006;

2) визнати укладеною між сторонами у викладеній позивачем редакції додаткову угоду про поновлення Договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у книзі записів державної реєстрації договорів за №82-6-00394 від 27.12.2006.

В обґрунтування позовних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" вказує, що належно виконувало обов`язки за спірним договором, продовжує користуватись земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди та сплачувати орендну плату, а також зверталось до відповідача з листом про поновлення такого договору, однак Київська міська рада протиправно ухиляється від оформлення поновлення договору оренди землі на той самий строк і на тих самих умовах шляхом укладення додаткової угоди.

Розглянувши позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" cуд прийшов до висновку про наявність підстав для повернення його позивачу без розгляду з огляду на наступне.

Частиною 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Згідно п. 2) ч. 2 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню господарського судочинства, зокрема, подання декількох позовів до одного й того самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав або подання декількох позовів з аналогічним предметом і з аналогічних підстав, або вчинення інших дій, метою яких є маніпуляція автоматизованим розподілом справ між суддями.

Як вбачається з автоматизованою системи "Діловодство спеціалізованого суду" Товариством з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" було подано до Господарського суду міста Києва два позови до Київської міської ради про визнання поновленим договору оренди та визнання укладеною додаткової угоди, а саме: 26.06.2020 та 01.07.2020.

Один із позовів Товариства з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" був розподілений на суддю Бойко Р.В. (справа №910/9225/20), а інший - на суддю Ярмак О.М. (справа №910/9356/20).

За наслідками співставлення позовних матеріалів у справі №910/9225/20 та у справі №910/9356/20 судом було встановлено, що позови та додані до них документи у вказаних справах є ідентичними. При цьому, позивачем не було долучено до жодного із позовів доказів сплати судового збору та направлення позову іншим учасникам.

Тобто, Товариством з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" подано до Господарського суду міста Києва два позови до одного й того самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, а недолучення представником позивача - адвокатом із більш як чотирирічним досвідом роботи до жодного із вказаних позовів доказів сплати судового збору та направлення примірника позовної заяви з додатками іншим учасникам справи свідчить про умисність дій позивача з подання двох однакових позовів.

Зловживання процесуальними правами є можливим, якщо внаслідок реалізації права створюється перешкода у вирішенні завдань судочинства. Механізм зловживання процесуальними правами зводиться до того, що особа, яка прагне до досягнення певних правових наслідків, здійснює процесуальні дії (бездіяльність), зовні "схожі" на юридичні факти, з якими закон пов`язує настання певних наслідків.

Суд вважає, що такі дії - подання до Господарського суду міста Києва двох ідентичних позовів із недоліками вчинені Товариством з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" з метою маніпулювання автоматизованим розподілом справ між суддями та фактично зводяться до "обрання" судді, який буде здійснювати розгляд справи, предметом якої є поновлення договору оренди та визнання укладеною додаткової угоди, що становить порушення принципу випадковості визначення складу суду по справі, а відтак і основних засад господарського судочинства.

Відповідно до статті 129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Основними засадами судочинства, зокрема, є законність; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Частина перша статті 7 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" гарантує кожному захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону.

Однією із гарантій незалежності та безсторонності судді при здійсненні розгляду справи є випадковість визначення складу суду у певному спорі.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 24.01.2019 у справі №11-987сап18 визнала очевидним зловживанням учасником справи своїми процесуальними правами одночасне подання кількох ідентичних позовів.

З огляду на наведене, суд вважає неприпустимою спробу Товариства з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" здійснити маніпулювання з автоматизованою системою розподілу справ між суддями, у зв`язку з чим визнає подання до Господарського суду міста Києва двох позовів до Київської міської ради про визнання поновленим договору оренди та визнання укладеною додаткової угоди, зловживанням процесуальними правами.

Суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання процесуальними правами учасником судового процесу суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом (ч. 4 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 3 статті 43 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Керуючись приписами ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" позовну заяву до Київської міської ради про визнання поновленим договору оренди та визнання укладеною додаткової угоди з доданими до неї документи, як таку, що подана з метою зловживання позивачем своїми процесуальними правами.

При цьому, суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування", що у відповідності до п. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків, зокрема, за відсутності обставин зловживання позивачем своїми процесуальними правами.

Керуючись ст.ст. 174, 234 та 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Група проектного фінансування" позовну заяву вих. №2606/2 від 26.06.2020 та додані до неї документи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (02.07.2020) та може бути оскаржена протягом десяти днів шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду або через Господарський суд міста Києва.

Суддя Р.В. Бойко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.07.2020
Оприлюднено06.07.2020
Номер документу90150791
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9225/20

Ухвала від 02.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бойко Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні