ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"01" липня 2020 р. м. Київ Справа № 911/214/17
За позовом Публічного акціонерного товариства «Інтеграл-банк» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Інтеграл банк» , м. Київ
До Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Сяйво» , Київська обл., м. Бориспіль
про стягнення 1 200 000 грн. 00 коп.
Суддя - Мальована Л.Я.
Представники сторін:
Заявник - не з`явився.;
Позивача - не з`явився;
Відповідача - не з`явився.;
встановив:
Рішенням Господарського суду Київської області від 01.03.2017 р. позов Публічного акціонерного товариства «Інтеграл-банк» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Інтеграл банк» задоволено повністю, про що 26.03.2017 року було видано відповідний наказ.
23.06.2020 р. на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Форінт» надійшла заява про заміну у виконавчому провадженні сторони її правонаступником.
Представники сторін в засідання суду не з`явились, про причини неявки не повідомили суд належним чином.
Розглянувши подану заяву суд, зазначає таке:
27 травня 2020 року між ПАТ Інтеграл-Банк (надалі - Банк ) та ТОВ ФК ФОРІНТ (надалі - Кредитор , Заявник ) укладено договір №4 про відступлення прав вимоги (надалі за текстом Договір N 4 ) за умовами якого, Банк відступив на користь Кредитора належне Банку право вимоги належного виконання зобов`язань за кредитними та забезпечувальними договорами, в тому числі право вимоги до позичальника ТДВ СК СЯЙВО за Кредитним договором №968 від 10.07.2015 р.
Пунктом 1 Договору №4 встановлено, що за цим договором в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Банк відступає Новому кредитору належні Банку, а Новий кредитор набуває права вимоги Банку до позичальників та/або заставодавців (іпотекодавців) та/або поручителів та/або фізичних осіб та/або фізичних осіб - підприємців та/або юридичних осіб, зазначених у Додатку №1 до цього Договору, надалі за текстом - Боржники, включаючи права вимоги до правонаступників Боржників, за кредитними договорами та/або договорами поруки та/або договорами іпотеки (іпотечними договорами) та/або договорами застави, з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них, згідно реєстру у Додатку №1 до цього Договору, надалі за текстом Основні договори , надалі за текстом - Права вимоги. Новий кредитор сплачує Банку за Права вимоги грошові кошти у сумі та у порядку, визначених цим Договором.
Пунктом 2 Договору №4 сторони передбачили, що Новий кредитор в день укладення цього Договору, але в будь-якому випадку не раніше моменту отримання Банком у повному обсязі коштів, відповідно до пункту 4 цього Договору, набуває усі права кредитора за Основними договорами, включаючи: право вимагати належного виконання Боржниками зобов`язань за Основними договорами, сплати Боржниками грошових коштів, сплати процентів у розмірах, вказаних у Додатку №1 до цього Договору, право вимагати сплати неустойок, пеней, штрафів, передбачених Основними договорами, право вимагати сплати сум, передбачених статтею 625 Цивільного кодексу України (індекс інфляції, 3,0% річних), право вимагати передачі предметів забезпечення в рахунок виконання зобов`язань за Основними договорами, право вимагати застосування наслідків реституції при недійсності правочинів, право отримання коштів від реалізації заставного та іншого майна Боржників, вимоги, які випливають з розірвання та/або визнання недійсними договорів із Боржниками, права, що випливають із судових справ, у тому числі справ про банкрутство Боржників, виконавчих проваджень щодо Боржників, в тому числі щодо майна Боржників, яке не було реалізоване на торгах та підлягатиме передачі стягувачу в погашення боргу після укладення цього Договору, права вимоги за мировими угодами із Боржниками, договорами з арбітражними керуючими Боржників, тощо. Розмір прав вимоги, які переходять до Нового кредитора, вказаний в Додатку №1 до цього Договору. Права кредитора за Основними договорами переходять до Нового кредитора у повному обсязі та на умовах, які існують на момент відступлення Права вимоги, за виключенням права на здійснення договірного списання коштів з рахунку/рахунків Боржників, що надане Банку відповідно до умов Основних договорів.
21 травня 2020 року на виконання умов електронного аукціону та Договору №4 ТОВ ФК ФОРІНТ перераховано на рахунок ПАТ Інтеграл-Банк грошові кошти в розмірі визначеному протоколом електронного аукціону, як плату за відступлене право вимоги.
Таким чином, з дати відступлення права вимоги ПАТ Інтеграл-Банк перестало бути стороною Кредитних договорів, зазначених в Додатку №1 до Договору №4, а ТОВ ФК ФОРІНТ стає виключним та єдиним кредитором за відповідними Кредитними договорами (стає новим кредитором за Кредитними договорами) і набуває права вимагати повернення Позичальниками сум заборгованості окремо по кожному із Кредитних договорів в розмірі станом на дату відступлення прав вимоги, зазначеному в Додатку №1 до Договору №4.
Відповідно до ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України, кредитор у зобов`язанні (крім випадків передбачених ст.. 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним свої прав іншій особі за правочином (відступлення прав вимоги), а згідно зі ст. 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Частиною 5 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Оскільки заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Форінт» не суперечить вимогам ст. 334 Господарського процесуального кодексу України та приписам чинного законодавства, суд дійшов висновку про доцільність заміни стягувача у виконавчому провадженні та задоволення поданої заяви.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 234, 334 ГПК України, ст. ст. 512, 514 ЦК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Форінт» про заміну сторони у виконавчому провадженні задовольнити.
2. Замінити сторону виконавчого провадження - стягувача Публічне акціонерне товариство «Інтеграл-банк» (03057, м. Київ, просп. Перемоги, 52/2, код 22932856) на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Форінт» (01010, м. Київ, вул. Московська, буд. 32/2, код 40658146).
3. Копію ухвали направити сторонам по справі та Бориспільському міськрайонному відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала господарського суду оскаржується в порядку та строки, визначені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України
Суддя Л.Я. Мальована
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2020 |
Оприлюднено | 06.07.2020 |
Номер документу | 90153922 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Мальована Л.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні