Ухвала
від 30.06.2020 по справі 914/694/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

30.06.2020 р. Справа № 914/694/20

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Горецької З.В. за участю секретаря судового засідання Малюшевської І.Є., розглянув у судовому засіданні справу

за позовом: Приватного підприємства «Центр управління персоналом» , м. Львів

до відповідача : Приватного підприємства приватна фірма «Континент» , м. Дніпро

про: стягнення заборгованості в сумі 44 736,58 грн.

за участю представників:

від позивача: не з"явився.

від відповідача : не з"явився.

Встановив:

Суть спору: Позивач - Приватне підприємство «Центр управління персоналом» , м. Львів подало на розгляд Господарського суду Львівської області позов до Приватного підприємства приватна фірма «Континент» , м. Дніпро про стягнення заборгованості в сумі 44 736,58 грн. Рух справи відображено в ухвалах суду.

Представники сторін в судове засідання не з"явилися.

Представник відповідача в телефонному режимі повідомила, що вона з"явилася в Господарський суд Дніпропетровської області для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, проте їй повідомили, що проведення такого засідання не можуть забезпечити, оскільки відбувається судове засідання в режимі відеоконференції вз Верховним судом. Проте, зазначений представник не була б допущена до судового засідання, оскільки клопотання про проведення даного судового засідання в режимі відеоконференції до суду не надходило.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Суд зазначає про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» , прийнятою відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» , з урахуванням постанов Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 № 239 та від 22 квітня 2020 № 291, установлено на усій території України карантин з 12 березня до 11 травня 2020 року.

Рада суддів України листом від 16.03.2020 № 9 рс-186/20 рекомендувала на період карантину встановити особливий режим роботи судів України, зокрема учасникам судових засідань подавати до суду заяви про розгляд справ у їхній відсутності за наявними в справі матеріалами; утриматися від відвідування приміщення суду, а всі необхідні документи надавати суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд» , факсом або дистанційними засобами зв`язку. Рішенням обласної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації від 16.03.2020 рекомендовано, зокрема, обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб, обмежити пересування населення на адміністративних територіях, запровадити дистанційний режим роботи працівників тощо.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

Статтею 29 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб передбачено, що карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. На засіданні КМУ карантин продовжено до 31.07.2020 року.

Разом з тим, положеннями Господарського процесуального кодексу України, зокрема статтями 7, 13 визначено, що кожна сторона має рівні права, а суд має сприяти учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом. Крім того, із врахуванням Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020р. №540-ІХ, яким розділ Х Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу України доповнено пунктом 4 такого змісту: "Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністру України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначенні статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжується на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Окрім того, згідно практики Європейського суду з прав людини щодо тлумачення поняття «розумний строк» вбачається, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ і було б неприродно встановлювати один і той самий строк для всіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин (рішення у справі «Броуган та інші проти Сполученого Королівства» ).

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі "Смірнова проти України").

Європейський суд з прав людини в своїй практиці виходить із того, що розумність тривалості судового провадження необхідно оцінювати у світлі обставин конкретної справи, враховуючи критерії, вироблені судом. Такими критеріями є: 1) складність справи, тобто, обставини і факти, що ґрунтуються на праві (законі) і тягнуть певні юридичні наслідки; 2) поведінка заявника; 3) поведінка державних органів; 4) перевантаження судової системи; 5) значущість для заявника питання, яке знаходиться на розгляді суду, або особливе становище сторони у процесі (Рішення «Бараона проти Португалії» , 1987 рік, «Хосце проти Нідерландів» , 1998 рік; «Бухкольц проти Німеччини» , 1981 рік; «Бочан проти України» , 2007 рік).

Суд звертає увагу сторін, що розгляд даної справи проводиться за правилами загального позовного провадження, в якому передбачено підготовчі засідання і підготовче провадження має бути проведене протягом 60-ти днів з дня відкриття провадження у справі (ч.3 ст. 177 ГПК України). Проте, беручи до уваги, що суддя Горецька З.В. у липні місяці перебуватиме у відпустці, а також продовження КМУ карантину до 31.07.2020 року, відповідно до ст. 114 ГПК України суд, застосовує принцип розумного строку тривалості провадження відповідно до зазначеної вище практики Європейського суду з прав людини та норм ГПК України.

Враховуючи наведені обставини, неявку сторін у судове засідання, з метою попередження розповсюдження інфекційних захворювань, що викликані коронавірусною хворобою (COVID-19), для надання сторонам можливості реалізувати свої права та обов`язки, беручи до уваги продовження встановленого процесуальним законом строку для розгляду справи, який не може бути меншим, ніж строк карантину, суд дійшов висновку відкласти розгляд справи на серпень 2020 р.

Керуючись ст.ст. 13, 46, 177, 182, 183, 202, 232, 233, 234, 235, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкласти підготовче засідання на 11.08.2020 р. о 11:20 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх, 12 зал судових засідань)

2. Учасникам процесу забезпечити явку повноважних представників на власний розсуд.

3. Сторонам: виконати вимоги попередніх ухвал суду.

Суд звертає увагу сторін, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України. Детальнішу інформацію про переваги Електронного суду можна отримати на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .

Надіслання учасниками судового процесу заяв, клопотань, скарг, відзивів та інших документів до суду необхідно здійснювати в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд , поштою, факсом або дистанційними методами зв`язку.

Для забезпечення належного та своєчасного обміну процесуальними документами та іншими поданими учасниками справи клопотаннями та заявами, учасникам справи необхідно повідомити суду та іншим учасникам справи свої електронні адреси чи інші засоби зв`язку, передбачені ст. 120 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Горецька З. В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.06.2020
Оприлюднено06.07.2020
Номер документу90154047
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/694/20

Рішення від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 10.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 01.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 31.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 11.08.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 30.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 25.05.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

Ухвала від 05.05.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Горецька З. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні