ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
01.07.2020 р. Справа № 914/1194/16
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому засіданні матеріали заяви Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, м. Львів, про грошові вимоги до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Комфортбуд-2 , м. Львів, в сумі 184727,16 грн.
у справі за заявою: Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк , м. Харків
про: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Комфортбуд-2 (вул. Сахарова, буд. 43, м. Львів, 79026, ідентифікаційний код 33162343)
Суддя Артимович В.М.
Секретар судового засідання Когут Н.Р.
За участю представників:
від кредитора: не з`явився;
від кредитора (ПАТ Діамантбанк ): не з`явився;
від кредитора (ГУ ДФС у Львівській області): не з`явився;
від кредитора (ТзОВ Франк Девелопмент ): не з`явився;
від кредитора (ГУ ДФС в Івано - Франківській області): не з`явився;
ліквідатор: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство УкрСиббанк звернулось до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна компанія Комфортбуд-2 (вул. Сахарова, буд. 43, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ 33162343).
Ухвалою від 25.05.2016 р. порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Будівельна компанія Комфортбуд-2 .
Постановою суду від 19.12.2016 р. Товариство з обмеженою відповідальністю „Будівельна компанія Комфортбуд-2 визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури опубліковано на сайті Вищого господарського суду України 19.12.2016 р.
20.03.2020 р. на розгляд суду надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області про грошові вимоги до боржника.
Ухвалою суду від 23.03.2020 р. заяву прийнято судом до розгляду.
Заява Управління виконавчої дирекції ФСС України у Львівській області розглянута ліквідатором. Ліквідатор вказані грошові вимоги заявника визнав, що підтверджується повідомленням від 01.04.2020 р. за № 01/04/20-3 р.
Розглянувши у судовому засіданні 01.07.2020 р. заяву Управління виконавчої дирекції ФСС України у Львівській області від 16.03.2020 р. за № 10-09-519 про визнання кредиторських вимог, наявні в матеріалах справи документи, суд дійшов висновку, що заявлені грошові вимоги в сумі 184727,16 грн. слід визнати, зважаючи на наступне.
Управління виконавчої дирекції ФСС України у Львівській області звернулось до Господарського суду Львівської області з заявою, якою просить суд визнати вимоги у вигляді капіталізованих платежів в сумі 184727,16 грн. у другу чергу реєстру вимог кредиторів та сплачений судовий збір за подання заяви в сумі 4204,00 грн. в першу чергу.
В підтвердження заявлених кредиторських вимог, Фондом надано суду розрахунок капіталізованих платежів по ТзОВ Будівельна компанія Комфортбуд-2 станом на 01.02.2020 р., постанову про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати від 27.03.2019 р., постанову про продовження раніше призначеної щомісячної страхової виплати особі, яка має на це право у разі смерті потерпілого від 29.01.2020 р., акти про нещасні випадки на виробництві.
Як зазначає заявник ТзОВ Будівельна компанія Комфортбуд-2 як страхувальник перебуває на обліку у Львівському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області.
Варто зазначити, що правові, фінансові та організаційні засади загальнообов`язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров`я визначено Законом України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування .
ТзОВ Будівельна компанія Комфортбуд-2 у відповідності до встановленого законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування передало до Фонду соціального страхування України дві особові справи: ОСОБА_1 , взятий на облік 20.05.2014 р. Івано-Франківським відділенням, страховий випадок - трудове каліцтво, наслідком якого стала стійка втрата професійної працездатності; ОСОБА_2 , взята на облік 01.09.2006 р. Івано-Франківським відділенням, із страховим випадком - втрата годувальника; щомісячна виплата призначена як особі, яка має на це право у разі смерті потерпілого.
Страхові виплати їм здійснюються Фондом станом на сьогоднішній день
Положеннями ст. 11 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування визначено, що джерелами формування коштів Фонду, є, зокрема, капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов`язань підприємства відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров`ю громадян здійснюється відповідно до Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 р. за № 986.
Відповідно до п. 3 Порядку капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.
Пунктом 4 Порядку передбачено, що капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування , розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення, та обчислюється щодо кожного платежу таким чином: щомісячні страхові виплати втраченого заробітку з урахуванням середньомісячного заробітку та ступеня втрати професійної працездатності; витрати на догляд за потерпілим відповідно до медичного висновку згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами; витрати на забезпечення потерпілого автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, організацію та оплату навчання водінню автомобіля, а також на виплату компенсації на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами; витрати на санаторно-курортне лікування із розрахунку середньої вартості санаторно-курортної путівки: для осіб з інвалідністю I групи - щороку, для інших осіб з інвалідністю не рідше одного разу на три роки.
Згідно п. 7 Порядку капіталізація платежів включає заборгованість страхувальника з виплат, пов`язаних із його зобов`язаннями відшкодувати шкоду, заподіяну життю або здоров`ю застрахованої особи, а саме суми одноразової допомоги, щомісячних виплат втраченого заробітку, витрат на догляд за потерпілим і виплат за листками непрацездатності.
Івано-Франківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Івано-Франківській області для визначення періоду на який розраховувалась капіталізація платежів, використовувало дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, надані Державною службою статистики України та здійснило розрахунок капіталізованих платежів станом на 01.02.2020 р. на суму 184727, 16 грн.
Суми капіталізованих платежів відповідно до зазначених кредиторських вимог у випадках ліквідації страхувальника перераховуються робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, у якому страхувальник перебуває на обліку.
Згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Згідно ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому: у першу чергу задовольняються витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; у другу чергу задовольняються вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).
Відповідно до ст. 73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).
Відтак, суд, дослідивши матеріали справи, зокрема, повідомленням ліквідатора про результати розгляду заяви від 01.04.2020 р. за № 01/04/20-3 р., заяву про визнання кредиторських вимог до боржника з доданими до неї документами, дійшов висновку, що грошові вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області слід визнати в сумі 184727, 16 грн. Також визнанню підлягає сплачений судовий збір в сумі 4204,00 грн.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 1, 2, 45, 59-61, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 73, 74, 86, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Грошові вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (79041, м. Львів, вул. Героїв УПА, 73, корп. 8; ідентифікаційний код 41322361) визнати в сумі 188931,16 грн., які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія Комфортбуд-2 (ідентифікаційний код 33162343), з яких: 4204,00 грн. (судовий збір) - перша черга; 184727,16 грн. (основний борг) - друга черга.
2. Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.
3. Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст ухвали складено 02.07.2020 р.
Суддя В.М. Артимович
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2020 |
Оприлюднено | 03.07.2020 |
Номер документу | 90154131 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні