Рішення
від 02.07.2020 по справі 925/509/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2020 року Справа № 925/509/20

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Васяновича А.В., розглянувши у письмовому провадженні справу

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕКТР ОП« ,

м. Черкаси

до прокуратури Черкаської області, м. Черкаси

про стягнення 196 320 грн. 00 коп.

без повідомлення (виклику) учасників справи

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Черкаської області з позовом звернулося товариство з обмеженою відповідальністю «СПЕКТР ОП« до прокуратури Черкаської області про стягнення 196 320 грн. боргу, у зв`язку з невиконанням відповідачем умов договору про надання послуг із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку від 03 лютого 2020 року.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 28 квітня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

У визначені законом строки клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін до суду не надходило.

15 травня 2020 року від відповідача до суду надійшов відзив на позов, в якому останній позовні вимоги визнав повністю.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного:

Як вбачається з матеріалів справи та було встановлено господарським судом під час розгляду справи, 03 лютого 2020 року між товариством з обмеженою відповідальністю «СПЕКТР ОП« (охорона) та прокуратурою Черкаської області (балансоутримувач) було укладено договір про надання послуг із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку.

Відповідно до п. 1. вищевказаного договору виконавець зобов`язався надати балансоутримувачу послуги: Код ДК 021:2015-75240000-0 - послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку, для чого балансоутримувач зобов`язався передати, а виконавець прийняти об`єкт та його відокремлені приміщення, перераховані у дислокації (додаток №1).

Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Ціна послуг за цим договором становить 196 320 грн. 00 коп., у тому числі ПДВ (п. 2.1. договору).

Позивач свої зобов`язання за договором про надання охоронних послуг виконав та надав відповідачу відповідні послуги на загальну суму 196 320 грн. 00 коп., що підтверджується копією акту здачі - приймання робіт (наданих послуг) з 01 по 23 лютого 2020 року.

Однак відповідач свого обов`язку щодо оплати наданих позивачем охоронних послуг не виконав.

Таким чином, позивач просив суд стягнути з відповідача 196 320 грн. 00 коп. заборгованості за надані послуги згідно договору про надання послуг із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку від 03 лютого 2020 року.

Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Згідно п. 3.1. договору оплата за надані послуги відповідно до визначених тарифів та кількості годин, здійснюється щомісячно шляхом перерахування балансоутримувачем відповідної суми, вказаної у розрахунку вартості послуг (додаток 2), що є невід`ємною частиною цього договору, не пізніше 10 числа наступного місяця.

Отже, з урахуванням п. 3.1. договору строк оплати наданих послуг на момент звернення до суду настав.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання не допускається, якщо інше не передбачено договором або законом.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідачем всупереч ч. 1 ст. 74, ст. ст. 76, 77 ГПК України не було доведено факту своєчасного та повного здійснення, на підставі умов договору надання послуг із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку, розрахунку з позивачем за надані послуги.

Крім того, як зазначалося вище, відповідач позов визнав повністю.

Згідно ч. 4 ст. 191 ГПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову суд не вбачає.

Таким чином, кошти в розмірі 196 320 грн. 00 коп. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача в судовому порядку.

Судові витрати підлягають розподілу між сторонами відповідно до вимог ст. 129 ГПК України.

Згідно ч. 1 ст. 130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом , вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Аналогічна норма міститься в ч. 3 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» .

В зв`язку з тим, що відповідачем було визнано позов до початку розгляду справи по суті, то позивачу підлягає поверненню з Державного бюджету України 50% судового збору, сплаченого при поданні позову.

Водночас повернення судового збору без відповідного клопотання сторони не допускається.

На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 129, 237, 238, 240 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з прокуратури Черкаської області, бул. Шевченка, 286, м. Черкаси, ідентифікаційний код 02911119, Банк: Державна казначейська служба України м. Київ, ІВАN: UA 138201720343160001000003751 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «СПЕКТР ОП« , вул. Гуржіївська, 31, оф. 202, м. Черкаси, ідентифікаційний код 41664229, Банк: АТ «Райффайзен Банк Аваль» у м. Києві, ІВАN: UA 853808050000000026009585405 - 196 320 грн. 00 коп. боргу та 1 472 грн. 40 коп. судового збору.

Видати відповідний наказ після набрання рішення законної сили.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строк визначені ст. 241 ГПК України.

Рішення суду може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені розділом ІV ГПК України.

Повне рішення складено 02 липня 2020 року.

Суддя А.В.Васянович

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.07.2020
Оприлюднено06.07.2020
Номер документу90154712
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/509/20

Рішення від 02.07.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 28.04.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні